Filmy samochód, polak

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samochód, polak. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Co kryje pod maską rasowy James Bond? Doświadczony płatny morderca w dniu swoich urodzin odkrywa swoją skrajną samotność. Smutek tym wywołany łączy się z objawami wypalenia zawodowego i stanu „przedemerytalnego”. W meksykańskim barze trafia na amerykańskiego początkującego biznesmena w średnim już wieku. Już pierwsza wspólna margarita daje przedsmak, jak może przebiegać ich dość specyficzna przyjaźń.
Gimnazjaliści Felix, Net i Nika przeżywają podczas wakacji niezwykłą podróż w czasie. Felix (Kamil Klier) jest młodym wynalazcą, Net (Maciej Stolarczyk) znakomicie zna się na komputerach, a Nika (Klaudia Łepkowska) ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im Manfred (głos Cezarego Pazury), program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód młodzi bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw, ale siła ich przyjaźni oraz nadzwyczajne umiejętności pomogą im wyjść cało z największych opresji.
Koń a sprawa polska to film, którego zbiorowym bohaterem są Polacy, tematem zaś ich odwieczne zamiłowanie do koni i jazdy konnej. Animacja Krzysztofa Dębowskiego, do scenariusza Andrzeja Trzosa, to pełne ironii i ciepłego humoru spojrzenie na symboliczne znaczenie koni oraz rolę, jaką odegrały w historii Polski. Na uwagę zasługuje warstwa wizualna filmu, w której wykorzystano zróżnicowane techniki animacji. Dopełnieniem obrazu jest znakomita ścieżka dźwiękowa, której autorem był kompozytor i pionier jazzu w Polsce – Andrzej Trzaskowski.


Słowa kluczowe