Filmy amazonka

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje amazonka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Liga Sprawiedliwości 5.9

Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Wonder Woman 6.6

Wojowniczka Diana opuszcza rodzinny dom i wyrusza w podróż, która sprawi, iż stanie się ona superbohaterką.

Poszukiwacze zaginionej Arki 8.3

W towarzystwie swej niewydarzonej eks-narzeczonej, Marion Ravenwood, krewki archeolog wyrusza na poszukiwanie biblijnej Arki Przymierza. Indy ma odnaleźć Arkę, zanim uczynią to hitlerowcy, więc aby osiągnąć cel musi unikać trucizny, pułapek, węży i zdrady.


Potwór z Czarnej Laguny 7.1

Grupa archeologów, odnajduje nieznany szkielet, gdzieś w małej lagunie, w dorzeczu amazonki. Zostają oni jednak, zaatakowani przez żywy okaz tego samego gatunku. Jakiś czas później przypływają w to miejsce inni członkowie ekspedycji. Odkrywszy co się stało próbują wrócić do domu ale wyjście z laguny zostało zablokowane. Przy próbie usunięcia zapory okazuje się, że jakaś tajemnicza istota nie pozwoli im odpłynąć. Aby się uwolnić muszą niestety z nią walczyć.

Anakonda 5.6

Na łódź dokumentalistów trafia Paul Sarone. Mężczyzna obiecuje filmowcom doprowadzenie ich w obiecane miejsce, jednak jego plany są zupełnie inne - chce bowiem złapać 15-metrową anakondę.

Aguirre, gniew boży 8.8

W 1560 roku wyrusza hiszpańska ekspedycja wojskowa. Jej zadaniem jest poszukiwanie w dalekim Peru legendarnej Krainy Złota, Eldorado. Don Lope de Aguirre postanawia wypowiedzieć posłuszeństwo dowódcy wyprawy. Wraz z grupą zbuntowanych i zmuszonych do buntu rusza sobie tylko znanym tropem. Ich celem jest również Eldorado. Upał, nieludzkie warunki w dżungli, skrajne wyczerpanie fizyczne i nerwowe dziesiątkują ludzi. Ale śmierć towarzysząca i niesprzyjające okoliczności tylko potęgują determinację konkwistadora. Ogarnięty „boskim szałem” Aguirre dąży do nieosiągalnego.

The Phantom Empire 2.0

Dwoje ludzi zostaje zaatakowanych przez potwora mającego na szyi nieoszlifowany diament. Gdy zostaje to ogłoszone w telewizji, grupa śmiałków wyrusza w głąb pobliskich jaskiń, chcąc odszukać źródło kamieni. Wyprawa szybko przeradza się w walkę o przeżycie, a na ich drodze stają jaskiniowe potwory, dinozaury, amazonki i bezwzględna kosmitka.

Myśliwi z przyszłości 5.0

Postapokaliptyczna przyszłość. Ścigany przez bandę bezwzględnych wyrzutków Matthew, szuka włóczni która niegdyś przebiła bok Chrystusa. Gdy ją odnajduje przenosi się do 1989 roku i śmiertelnie ranny, przekazuje artefakt parze nastolatków. Odtąd Slade i Michelle rozpoczynają pełną niebezpieczeństwa podróż, by zapobiec katastrofie.

Um Lobisomem na Amazônia 2.0

Piątka przyjaciół wybiera się do amazońskiej dżungli by skosztować rosnących tam halucynogennych roślin. Pechowo rejon, który wybrali okazuje się terytorium wilkołaka rozszarpującego każdego kto się tam zapuści. Wkrótce większość z nich ginie od pazurów bestii, a dwoje ocalałych trafia do kryjówki amazonek i szalonego doktora Moreau.

Wonder Woman 6.5

Po wielu wiekach izolacji na wyspie amazonek, ląduje awaryjnie amerykański pilot. Królowa kobiet wyznacza swoja córkę, by ta odeskortowała go do domu. Diana przybywszy do naszego świata, jest nim oczarowana. Tak bardzo, że nie chce wracać do domu. Jednak wykorzystując moment nieuwagi amazonek, zły bóg Hades uwalnia się ze swojego więzienia i próbuje znów zawładnąć światem. Przeszkodzić mu może w tym tylko Diana, dysponująca mocą półbogini.

Słowa kluczowe