Filmy toskania

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje toskania. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Słodki koniec dnia 1.0

Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

Życie jest piękne 8.3

Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych.

Pod słońcem Toskanii 7.0

Zbliżająca się do czterdziestki pisarka z San Francisco - Frances Mayes (Diane Lane), przeżywa kryzys twórczy i osobisty. Po rozwodzie nie może wrócić do psychicznej równowagi, brak jej też pisarskiej inwencji. Popada w głęboką depresję. Najlepsza przyjaciółka Frances, Patti (Sandra Oh), doradza jej wyjazd do Toskanii. Tam niespodziewanie kupuje piękną willę Bramasole, położoną w malowniczej okolicy. Wynajmuje też polskich robotników, którzy odnowią jej dom oraz staną się wkrótce jej najbliższymi i oddanymi przyjaciółmi. I w końcu... zakochuje się. Kiedy pierwszy raz go spotkała, Marcello (Raoul Bova) zauroczył ją swoim poczuciem humoru. "Wy, Amerykanki, macie błędne pojęcie o Włochach" - stwierdził zaczepnie. Ona, pół żartem, pół serio, zaproponowała mu wspólną noc. "My, Włosi, spodziewamy się po was, Amerykankach, właśnie takich propozycji" - odpowiedział jej z uśmiechem. Frances zaczyna powoli myśleć o nowym związku, na jej drodze piętrzą się jednak liczne przeszkody...


Listy do Julii 6.3

Sophie (Amanda Seyfried) wraz z narzeczonym, Victorem (Gael García Bernal), udaje się w podróż przedślubną do Werony - miasta, w której zrodziła się słynna miłość Romea i Julii. Dziewczyna zaniedbywana przez swojego zapracowanego przyszłego męża postanawia pomóc tzw. "Sekretarkom Julii", które odpisują na listy zagubionych dziewcząt. Odpowiada na list, który zostawiła 50 lat temu pewna Claire (Vanessa Redgrave), która po tygodniu przybywa do Włoch, by wraz z Sophie i swoim wnukiem, Charlie'm (Christopher Egan), odnaleźć swoją dawną miłość.

Niebo 7.0

Czy wymierzanie samemu sprawiedliwości jest słuszne? Czy zawsze możemy przewidzieć konsekwencje swojego czynu? Philippa niepocieszona po śmierci męża sama postanawia wymierzyć sprawiedliwość. Mimo zaplanowanej akcji nie wszystko idzie po jej myśli. Giną niewinni ludzie, w tym dzieci. Mimo wszystko ten czyn zmienia diametralnie jej życie.

Zapiski z Toskanii 6.3

Toskania. Właścicielka lokalnego sklepiku z antykami (Juliette Binoche) przybywa na wykład brytyjskiego pisarza (William Shimell) promującego swoją najnowszą książkę. Po spotkaniu kobieta zaprasza go na wycieczkę do małego toskańskiego miasteczka, gdzie właścicielka kawiarni omyłkowo bierze ich za małżeństwo. Para wykorzystuje to zdarzenie, by rozpocząć subtelną grę. Choć prawie się nie znają, rozmawiają o miłości i związkach jakby byli wieloletnim małżeństwem. Czy jest to tylko subtelny flirt, czy też wyrafinowana gra skrywająca prawdziwą naturę ich znajomości? A może im samym coraz trudniej odróżnić prawdę od fałszu?

Cud w wiosce Sant Anna 6.0

Film opowiada historię czwórki czarnoskórych żołnierzy, którym udaje się przeżyć przekraczanie rzeki Serchio w Toscanii i docierają do małej, górskiej wioski Colognora. Tam, czekając na wsparcie swoich oddziałów, opiekują się małym chłopcem, którego zabrali po drodze i pomagają mieszkańcom miasteczka. Sami na obcym terenie czują się opuszczeni i osaczeni, ponieważ wiedzą, że Niemcy mogą nadejść w każdej chwili.

Inwazja barbarzyńców 7.3

Wykładowca z montrealskiego uniwersytetu, 50-letni Remy, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory na raka. Była żona Louise poczuwa się do opieki. Namawia ich syna, Sebastiena, mieszkającego na stałe w Londynie, aby przyjechał i odwiedził ojca. Sebastien robi wszystko, aby uratować ojca. Niestety, jest to niemożliwe.

Łąka

Giovanni (Saverio Marconi) ma niebawem objąć posadę typowego urzędnika w magistracie w Mediolanie. Przed objęciem tej funkcji wyjeżdża do toskańskiej wioski, gdzie odziedziczył dom. Ma zamiar go sprzedać i wrócić do Mediolanu. Poznaje tam antropologa Eugenię (Isabella Rossellini), która podobnie jak on musi godzić swoje aspiracje zawodowe z nudną pracą urzędnika. Giovanni zakochuje się w Eugenii.

Sabat czarownic

Absolwent psychiatrii Davide (Daniel Ezralow) wydaje opinię o młodej Maddalenie (Béatrice Dalle), która jest sądzona za zamordowanie myśliwego. Ta twierdzi, że jest czarownicą i działa w imieniu diabła od 300 lat. Już po pierwszym spotkaniu z Maddaleną, David zaczyna się zmieniać. Ignoruje swoją piękną młodą żonę Cristinę (Corinne Touzet), zatraca się w marzeniach i halucynacjach; uczestnicząc w przesłuchaniach Inkwizycji, a młoda czarownica staje się jego przewodniczką po erotycznych środowiskach czarownic.

Słowa kluczowe