Wojenny 1997

Przedstawiamy listę 32 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedem lat w Tybecie 7.4

Austriacki podróżnik bierze udział w niemieckiej wyprawie wysokogórskiej na Nanga Parbat w 1939 roku. Ekspedycja kończy się katastrofą, niektórzy uczestnicy giną, inni zostają internowani przez Anglików. Austriak ucieka z obozu - i po długiej wędrówce dociera do Tybetu.

Życie jest piękne 8.3

Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych.

Aleja snajperów 6.9

Stephen Dillane gra brytyjskiego dziennikarza Michaela Hendersona, który decyduje się na pomoc niewinnym mieszkańcom oblężonego miasta. Z pomocą amerykańskiego korespondenta Flynna (Woody Harrelson) oraz Niny (Marisa Tomei) Henderson wyrusza na niebezpieczną i przerażającą wyprawę, której celem jest wywiezienie z miasta mieszkających tam sierot.


Rajska droga 6.7

Rzecz dzieje się w czasie II wojny światowej, w japońskim obozie jenieckim dla kobiet. Uwięzione niewiasty desperacko walczą o zachowanie godności osobistej, nie chcąc dać się złamać ani terrorowi, ani okropnym warunkom. Zakładają więc chór, nucący klasyczne utwory symfoniczne.

Wyspa przy ulicy Ptasiej 7.3

Opowieść o jedenastoletnim chłopcu, który po likwidacji warszawskiego getta zostaje zupełnie sam. Zafascynowany książką "Robinson Crusoe" tworzy swój własny świat. "Wyspę" na strychu jednego z opuszczonych domów, gdzie chce przeczekać bezpiecznie do powrotu ojca.

Piętno 6.7

Lucie Aubrac

Lata 40. Historia członków francuskiego ruchu oporu w Lyonie, ale również miłości Lucie Aubrac do swego męża. Kobieta narażając swoje życie uwalnia męża z rąk francuskiej policji, a później drugi raz odbija go z rąk gestapo.

Terytorium Komanczów

Główna bohaterka, Laura Riera, to znana reporterka hiszpańskiej telewizji. Podczas wojny w Bośni wyjeżdża do Sarajewa, skąd ma przekazywać na żywo wiadomości. Na miejscu poznaje dwóch kolegów, z którymi ma współpracować. Są to wyspecjalizowani od lat w relacjonowaniu konfliktów zbrojnych na świecie, dziennikarz Mikel Uriarte i jego kamerzysta José. Oni oraz inni reporterzy zakwaterowani w hotelu tworzą specyficzny światek wędrujący z wojny na wojnę. Teraz muszą wkroczyć na tzw. "terytorium Komanczów" - dzielnice miasta opanowane przez snajperów...

Waterloo Sharpe'a 7.8

Słowa kluczowe