Wojenny 1997

Przedstawiamy listę 32 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedem lat w Tybecie 7.5

Bohater Siedmiu lat w Tybecie, austriacki himalaista Heinrich Harrer (Brad Pitt) wyrusza w 1939 roku z ekspedycją w celu zdobycia szczytu Nanga Parbat. Wybuch wojny zatrzymuje himalaistów w Azji jako brytyjskich jeńców. Film jest historią pobytu i ucieczki Harrera z obozu, jego wędrówki i wreszcie życia w stolicy Tybetu - Lhasie, do której dociera wraz z poznanym podczas wyprawy Peterem Aufschnaiterem (David Thewlis). Będąc jednym z nielicznych Europejczyków, którym udaje się dotrzeć do tego zakazanego miasta, Harrer uzyskuje przywilej nauczania młodego Dalajlamy. Obcowanie z tak niezwykłym uczniem oraz prostymi, pełnymi radości i pokoju tybetańczykami zmienia całkowicie zadufanego w sobie, aroganckiego głównego bohatera.

Życie jest piękne 8.1

Sympatyczny lecz niezamożny Guido zakochuje się w pięknej Dorze. Dziewczyna jest dla niego niedostępna jak księżniczka - pochodzi bowiem z bogatej rodziny i jest zaręczona z pewnym gruboskórnym urzędnikiem. Guido wprowadza w życie najbardziej szalone pomysły byle tylko zwrócić na siebie jej uwagę. Gdy w końcu mu się to udaje, jego szczęście burzy wybuch wojny. Guido znowu wykorzystuje swą wyobraźnię i poczucie humoru, by oszczędzić swoim bliskim wojennego koszmaru.


Aleja snajperów 6.9

Stephen Dillane gra brytyjskiego dziennikarza Michaela Hendersona, który decyduje się na pomoc niewinnym mieszkańcom oblężonego miasta. Z pomocą amerykańskiego korespondenta Flynna (Woody Harrelson) oraz Niny (Marisa Tomei) Henderson wyrusza na niebezpieczną i przerażającą wyprawę, której celem jest wywiezienie z miasta mieszkających tam sierot.

Rajska droga 6.7

Rzecz dzieje się w czasie II wojny światowej, w japońskim obozie jenieckim dla kobiet. Uwięzione niewiasty desperacko walczą o zachowanie godności osobistej, nie chcąc dać się złamać ani terrorowi, ani okropnym warunkom. Zakładają więc chór, nucący klasyczne utwory symfoniczne.

Wyspa przy ulicy Ptasiej 7.3

Opowieść o jedenastoletnim chłopcu, który po likwidacji warszawskiego getta zostaje zupełnie sam. Zafascynowany książką "Robinson Crusoe" tworzy swój własny świat. "Wyspę" na strychu jednego z opuszczonych domów, gdzie chce przeczekać bezpiecznie do powrotu ojca.

Piętno 7.0

Lucie Aubrac

Lata 40. Historia członków francuskiego ruchu oporu w Lyonie, ale również miłości Lucie Aubrac do swego męża. Kobieta narażając swoje życie uwalnia męża z rąk francuskiej policji, a później drugi raz odbija go z rąk gestapo.

Terytorium Komanczów

Główna bohaterka, Laura Riera, to znana reporterka hiszpańskiej telewizji. Podczas wojny w Bośni wyjeżdża do Sarajewa, skąd ma przekazywać na żywo wiadomości. Na miejscu poznaje dwóch kolegów, z którymi ma współpracować. Są to wyspecjalizowani od lat w relacjonowaniu konfliktów zbrojnych na świecie, dziennikarz Mikel Uriarte i jego kamerzysta José. Oni oraz inni reporterzy zakwaterowani w hotelu tworzą specyficzny światek wędrujący z wojny na wojnę. Teraz muszą wkroczyć na tzw. "terytorium Komanczów" - dzielnice miasta opanowane przez snajperów...

Słowa kluczowe