Wojenny 1997

Przedstawiamy listę 32 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Życie jest piękne 8.3

Jedna z nielicznych komedii o holocauscie. Opowiada historię włoskiego wieśniaka Guido, który trafia wraz ze swoim 4-letnim synkiem i ukochaną żoną do obozu koncentracyjnego. Mężczyzna wykorzystuje swoją bujną wyobraźnię po to, aby jego syn nie przekonał się o okrucieństwie wojny i tłumaczy mu, że jest to gra, a do zdobycia jest 1000 punktów... Śmieszna i mądra komedia, doceniona na wielu festiwalach, m.in. na festiwalu w Jerozolimie, gdzie został wybrany najlepszym filmem o holocauscie.

Siedem lat w Tybecie 7.5

Prawdziwa historia austriackiego sportowca i alpinisty Heinricha Harrera, który ucieka z jenieckiego obozu w Indiach do Tybetu. Po wielu przejściach trafia do stolicy Dachu Świata - Lhasy. Wzbudza tam wielkie zainteresowanie, jak sie okazuje, nie tylko zwykłych mieszkańców, ale także i samego Dalai Lamy, młodego buddyjskiego mnicha, będącego przywódcą duchowym Tybetu. Nawiązuje się między nimi wielka przyjaźń, która odmienia życie Harrera.


Aleja snajperów 6.9

Stephen Dillane gra brytyjskiego dziennikarza Michaela Hendersona, który decyduje się na pomoc niewinnym mieszkańcom oblężonego miasta. Z pomocą amerykańskiego korespondenta Flynna (Woody Harrelson) oraz Niny (Marisa Tomei) Henderson wyrusza na niebezpieczną i przerażającą wyprawę, której celem jest wywiezienie z miasta mieszkających tam sierot.

Rajska droga 6.7

Rzecz dzieje się w czasie II wojny światowej, w japońskim obozie jenieckim dla kobiet. Uwięzione niewiasty desperacko walczą o zachowanie godności osobistej, nie chcąc dać się złamać ani terrorowi, ani okropnym warunkom. Zakładają więc chór, nucący klasyczne utwory symfoniczne.

Wyspa przy ulicy Ptasiej 7.3

Opowieść o jedenastoletnim chłopcu, który po likwidacji warszawskiego getta zostaje zupełnie sam. Zafascynowany książką "Robinson Crusoe" tworzy swój własny świat. "Wyspę" na strychu jednego z opuszczonych domów, gdzie chce przeczekać bezpiecznie do powrotu ojca.

Piętno 7.0

Lucie Aubrac

Lata 40. Historia członków francuskiego ruchu oporu w Lyonie, ale również miłości Lucie Aubrac do swego męża. Kobieta narażając swoje życie uwalnia męża z rąk francuskiej policji, a później drugi raz odbija go z rąk gestapo.

Terytorium Komanczów

Główna bohaterka, Laura Riera, to znana reporterka hiszpańskiej telewizji. Podczas wojny w Bośni wyjeżdża do Sarajewa, skąd ma przekazywać na żywo wiadomości. Na miejscu poznaje dwóch kolegów, z którymi ma współpracować. Są to wyspecjalizowani od lat w relacjonowaniu konfliktów zbrojnych na świecie, dziennikarz Mikel Uriarte i jego kamerzysta José. Oni oraz inni reporterzy zakwaterowani w hotelu tworzą specyficzny światek wędrujący z wojny na wojnę. Teraz muszą wkroczyć na tzw. "terytorium Komanczów" - dzielnice miasta opanowane przez snajperów...

Słowa kluczowe