Animowany 1928

Przedstawiamy listę 88 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Willie z parowca 6.7

Marynarz Miki steruje parowcem, zupełnie zapomniawszy, że nie należy on do niego. Szybko zaprzestaje pogwizdywania, ponieważ kapitan statku rozkazuje mu ładowanie zwierząt na pokład, które muszą zostać przewiezione. W ostatniej chwili na pokład wsiada urocza Minnie, która grając na swojej gitarze, chciała przywrócić wesoły nastrój. Niestety, gitarę i nuty zjadła koza. Miki jednak wpada na genialny pomysł, by muzyka zagościła na parowcu.

Szalony samolot 6.7

Myszka Miki wraz z przyjaciółmi budują drewniany samolot, który z racji swej konstrukcji nie ma szans na to, aby unieść się w powietrze i rozbija się na najbliższym drzewie. Miki naciąga swój samochód, aby przypominał samolot, tym razem zabierając ze sobą Minnie. Wypada z samochodu i usiłuje się do niego na powrót dostać. W końcu samolot wzbija się w górę. Miki próbuje ukraść buziaka, ale Minnie jest nieustępliwa i po niechcianym pocałunku wyskakuje z samolotu, używając swych pantalonów w charakterze spadochronu. Wkrótce po tym Miki rozbija samolot.

Africa Before Dark

Oswald tym razem jako łowca w polowaniu na egzotyczne zwierzęta w Afryce.


Galopujący Gaucho 6.3

Miki flirtuje w kantynie z Minnie, wykonując z nią zmysłowe tango. Gdy ukochaną porywa gangster Czarny Piotruś, Miki rzuca się za nimi w pogoń, dosiadając pijanego strusia. Aby uwolnić Minnie, uwięzioną w kryjówce kocura-bandyty, Miki musi stoczyć z nim walkę na miecze.

Rival Romeos

Oswald jedzie na spotkanie ze swoją ukochaną, gdy wtem wyprzedza go jego rywal. Przez moment przejmuje on prowadzenie, aż do chwili, gdy obaj natykają się na błotnistą kałużę. Oswald nie obawia się ubrudzić, czym zyskuje na czasie, natomiast jego konkurent stara się ominąć przeszkodę i zostaje w tyle. Oswald przybywa jako pierwszy i manifestuje ukochanej miłość. Rywale stają do walki o dziewczynę, podczas gdy ona wymyka się z trzecim adoratorem.

Bright Lights

Oswald pragnie zobaczyć występ znanej tancerki Zulu, ale nie ma pieniędzy na bilet wstępu. Zauważa, że pewnego starszego pana wpuszczają bez biletu, więc udaje przed bileterem kogoś ważnego, któremu należy się wstęp wolny. Gdy to nie działa, wprowadza inny plan, starając się wejść tylnimi drzwiami schowany za paltem właściciela. I to się nie udaje, bo w chwili, gdy on zdejmuje płaszcz wszystko wychodzi na jaw, a rozgniewany bileter ściga go po teatrze. W trakcie ucieczki, Oswald ma różne inne przygody, między innymi trafia do klatki z lwami. W przedziwny sposób lwy wydostają się z klatek i na koniec to one ścigają wszystkich, pracowników teatru i Oswalda.

Oh, What a Knight

Akcja toczy się w średniowieczu, gdzie królik Oswald, jako rycerz udaje się na ratunek swojej ukochanej księżniczce uwięzionej przez ojca, Czarnego Piotrusia w wieży zamkowej. Początkowo stara się wejść do niej na balkon po linie, ale gdy pojawia się jego rywal, inny adorator księżniczki, będzie musiał stoczyć z nim walkę i przechytrzyć ojca ukochanej, aby ją uwolnić.

Ozzie of the Mounted

Oswald jako członek Królewskiej kanadyjskiej górskiej policji konnej ściagajacy Czarnego Piotrusia w różnych sytuacjach w przebraniu Foxy Wolf.

The Fox Chase

Oswald wyrusza wraz z przyjaciółmi na polowanie na lisa. Jego koń początkowo opiera się, niechętny wyprawie, a lis okazuje się sprytniejszy od sfory ogarów.

Słowa kluczowe