Krótkometrażowy 1928

Przedstawiamy listę 246 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Willie z parowca 6.7

Film jest pastiszem „Steamboat Bill” Bustera Keatona. Miki jest pracownikiem na parowcu kapitana Czarnego Piotrusia zajmującym się przewożeniem różnych towarów, między innymi zwierząt. Miki stoi u steru, gdy kocur wchodzi na mostek i wyprasza go stamtąd brutalnie. W najbliższym porcie Miki próbuje przeładować krowę na ląd, ale jest ona zbyt chuda, więc napycha ja sianem. W porcie, już po odcumowaniu, pojawia się spóźniona Minnie. Miki łowi ją żurawiem na pokład, gdzie rozsypują się nuty Minnie do piosenki „Turkey in the Straw”, które zjada koza, zamieniając się w katarynkę uruchamianą za pomocą ogona. Miki akompaniuje kozie początkowo na perkusji złożonej z naczyń kuchennych, a potem używa zwierząt jako instrumenty perkusyjne, aż do chwili gdy Czarny Piotruś wysyła go do obierania kartofli. To jest pierwszy udźwiękowiony film animowany z myszką Miki.

Szalony samolot 6.7

Myszka Miki wraz z przyjaciółmi budują drewniany samolot, który z racji swej konstrukcji nie ma szans na to, aby unieść się w powietrze i rozbija się na najbliższym drzewie. Miki naciąga swój samochód, aby przypominał samolot, tym razem zabierając ze sobą Minnie. Wypada z samochodu i usiłuje się do niego na powrót dostać. W końcu samolot wzbija się w górę. Miki próbuje ukraść buziaka, ale Minnie jest nieustępliwa i po niechcianym pocałunku wyskakuje z samolotu, używając swych pantalonów w charakterze spadochronu. Wkrótce po tym Miki rozbija samolot.

You're Darn Tootin'

Stanley (Stan Laurel) i Oliver (Oliver Hardy) są członkami miejskiego zespołu muzycznego. Zostają jednak wyrzuceni przez kapryśnego dyrygenta. Gdy właścicielka mieszkania dowiaduje się o ich utracie pracy, wyrzuca ich na bruk. Wtedy postanawiają zostać ulicznymi muzykami.


Should Married Men Go Home?

Pan Hardy (Oliver Hardy) spędza z panią Hardy (Kay Deslys) słodko niedzielny poranek. Tymczasem odwiedza ich Stan (Stan Laurel), usiłując wyciągnąć z domu pana Hardy'ego na kurs golfa. Mimo protestów i sprzeciwów małżeństwa, w końcu mu się to udaje. Po drodze na pole golfowe przyjaciele poznają dwie młode dziewczyny: brunetkę (Viola Richard) i blondynkę (Edna Marion) , które usiłują poderwać.

Africa Before Dark

Oswald, Wesoły Królik tym razem występuje w roli myśliwego na Safari w Afryce.

Their Purple Moment

Mr. Pincher i Ollie dają swoim żonom czeki ze swoimi wypłatami, aby w tym samym czasie spędzić spokojnie wieczór na mieście.

Słowa kluczowe