Animowany 1953

Przedstawiamy listę 85 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1953 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Piotruś Pan 7.0

Piotruś Pan - chłopiec, który nie chciał dorosnąć - to ulubiony bohater opowieści na dobranoc Wandy, Janka i Michasia. Gdy zabiera ich do magicznej krainy Nibylandii, w której dzieciństwo trwa wiecznie, rozpoczyna się prawdziwa zabawa. Dzięki Dzwoneczkowi i cudownemu proszkowi wszyscy mogą latać i przeżywać niezapomniane przygody, których kulminacyjnym punktem jest ostateczne starcie Piotrusia z jego największym wrogiem - złym Kapitanem Hakiem.

Wariacje animacji 7.4

"Wariacje animacji" to krótki odcinek Zwariowanych Melodii, poświęcony postaci Kaczora Duffy'ego. Główny bohater musi improwizować na każdym kroku, bowiem animator co chwilę zmienia jego wygląd, kostiumy, ścieżkę dźwiękową, a nawet główne tło.

For Whom the Bulls Toil

Goofy przemierzając Meksyk spotyka na drodze zawziętego byka, z którym musi się rozprawić, aby kontynuować podróż. Byk atakuje Goofiego, zmuszając do konfrontacji, ale Goofy daje bykowi radę w tak malowniczy sposób, że obserwujący zajście Meksykanie biorą go za wielkiego matadora, i w chwili, gdy przybywa on do Mexico City, ubierają go w kostium matadora i stawiają do walki z innym bykiem. Niechętny Goofy próbuje uniknąć walki z olbrzymim zwierzęciem, aczkolwiek w rezultacie, choć przypadkowo, kolejny raz udaje mu się pokonać byka.


Koziołeczek

Mały koziołeczek jest bardzo niegrzeczny, nie słucha i bałagani. Babcia postanawia opowiedzieć mu do snu bajeczkę. Jest to smutna opowieść o upartym, starym koźle, którego babuleńka wygnała do lasu a tam szybko zjadły go groźne wilki. Nazajutrz koziołeczek postanawia być posłusznym.

Słowa kluczowe