Komedia 1953

Przedstawiamy listę 184 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1953 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mężczyźni wolą blondynki 7.1

Akcja tego komediowego musicalu rozgrywa się głównie na wielkim promie, na którym znajdują się dwie przyjaciółki, z show biznesu, płynące przez Atlantyk. Lorelei to słodka blondynka, która nade wszystko kocha diamenty i wielkie fortuny. Przez co niejednokrotnie pakuje się w kłopoty. Jest zaręczona z młodym milionerem Gusem, ale jego ojciec nie wierzy i nie ufa w miłość dziewczyny. Wysyła jej śladem detektywa, który ma zdobyć kompromitujące materiały potwierdzające podejrzenia ojca. Przyjaciółka Lorelei - przystojna i cyniczna brunetka Dorothy sceptycznie podchodzi do planu Lorelei poszukiwania majętnego męża dla niej.

Stalag 17 7.1

Podczas drugiej wojny światowej grupa amerykańskich jeńców wojennych trafia do okrytego złą sławą obozu Stalag 17. Odtąd cały swój czas i zapał poświęcają na obmyślanie prób wydostania się na zewnątrz. Kiedy dwóch z nich ginie podczas próby ucieczki, staje się jasne, że jest między nimi zdrajca.

Abbott i Costello lecą na Marsa 7.0

Główni bohaterowie: Orville i Lester przez przypadek odpalają rakietę w centrum kosmicznym, ale zamiast na Marsie lądują w pobliżu Nowego Orleanu. Panowie wędrują do miasta, gdzie niestety zostają uwikłani w skok na bank. Muszą szybko uciekać, wykorzystują do tego celu rakietę i... lądują na planecie Wenus, którą rządzi piękna Allura.


The Twonky 5.0

Przed wyjazdem do siostry Carolyn West kupuje mężowi telewizor. Kerry nienawidząc tego typu rzeczy postanawia go zwrócić. Problem w tym, że urządzenie okazuje się robotem z przyszłości, który za nic nie da się wyrzucić i zrobi wszystko by zostać przy swoim nowym właścicielu.

Jak poślubić milionera 7.3

Trzy modelki Schatze (Lauren Bacall), Loco (Betty Grable) i Pola (Marilyn Monroe) mieszkają w Nowym Jorku i wszystkie trzy usiłują "złapać" męża, warunek jest jeden - wybranek musi być milionerem. Podczas poszukiwań dochodzi do wielu zabawnych perypetii, jednak w końcu każda znajduję swojego wymarzonego mężczyznę ... tylko jeden z nich okazuje się milionerem.

Wakacje pana Hulot 9.0

Pan Hulot przyjeżdża na wakacje do małego, nadmorskiego kurortu. Przed jego przyjazdem jest to ciche i spokojne miejsce. Gdy jednak pan Hulot wprowadzi się do pensjonatu, życie mieszkańców miasteczka i gości hotelowych zmieni się diametralnie. Pan Hulot bowiem, chociaż tego nie chce, wszędzie gdzie się pojawi, powoduje katastrofę...

Rzymskie wakacje 7.5

Księżniczka Anna (Audrey Hepburn) w trakcie podróży po Europie zatrzymuje się wraz ze swoją świtą w Rzymie. Zmęczona licznymi obowiązkami postanawia choć na jeden dzień incognito wmieszać się w tłum. Tymczasem cyniczny i doświadczony dziennikarz Joe Bradley (Gregory Peck) obserwuje ją w czasie tej eskapady. Wreszcie przedstawia się jej jako Amerykanin i proponuje wspólne zwiedzanie miasta, mając nadzieję, że dostarczy mu to materiału do artykułu o księżniczce. Dzieje się jednak inaczej- Joe zakochuje się w Annie, która także jest oczarowana sympatycznym przewodnikiem. Wspólnie spędzają cały dzień, aby wieczorem rozstać się na zawsze...

Powrót Don Camilla 7.0

Don Camillo zostaje wysłany na posługę kapłańską do odległej wsi. Peppone z jednej strony ma nadzieję, że pozbył się na dobre swojego ideologicznego wroga, z drugiej jednak tęskni za niesfornym proboszczem. Ten ostatni jest jednak uparty. Nie chce zostawić swoich 'owieczek' na pastwę komunistów i zrobi wszystko, aby wrócić do rodzinnego miasteczka.

Abbott i Costello spotykają Jekyll'a i Hyde'a 6.3

Po awanturze z grupą feministek Slim i Tubby zostają wydaleni ze Scotland Yard'u. By odzyskać posady konstabli przyjaciele postanawiają złapać tajemniczego potwora, mordującego od jakiegoś czasu mieszkańców Londynu.

Przygoda na Mariensztacie 7.1

Do stolicy przyjeżdża wycieczka z prowincji, wśród turystów jest Hanka Ruczajówna. Przypadkowo poznaje Janka, z którym spędza romantyczną zabawę na Mariensztacie. Jest to czas odbudowy socjalistycznej Warszawy. Hanka podejmuje twardą decyzję i ucieka ze wsi, by zostać warszawską murarką. Janek w tym czasie jest już przodownikiem pracy na budowie. Hanka razem z innymi murarkami rzuca wyzwanie męskim brygadom...

Słowa kluczowe