Komedia 1953

Przedstawiamy listę 184 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1953 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Słońce świeci jasno 3.0

Dobroduszny sędzia i urzędnik William Priest (w tej roli Charles Winninger) broni interesów mieszkańców Kentucky. Elita miasteczka ma jednak co do jego polityki mieszane uczucia i podczas kolejnych wyborów popiera nowego kandydata – Horacego K. Maydewa (Milburn Stone). Sędzia Priest musi użyć podstępu, żeby zachować urząd i pozostać głosem mieszkańców oraz reprezentantem demokratycznych wartości.

Mężczyźni wolą blondynki 6.8

Akcja tego komediowego musicalu rozgrywa się głównie na wielkim promie, na którym znajdują się dwie przyjaciółki, z show biznesu, płynące przez Atlantyk. Lorelei to słodka blondynka, która nade wszystko kocha diamenty i wielkie fortuny. Przez co niejednokrotnie pakuje się w kłopoty. Jest zaręczona z młodym milionerem Gusem, ale jego ojciec nie wierzy i nie ufa w miłość dziewczyny. Wysyła jej śladem detektywa, który ma zdobyć kompromitujące materiały potwierdzające podejrzenia ojca. Przyjaciółka Lorelei - przystojna i cyniczna brunetka Dorothy sceptycznie podchodzi do planu Lorelei poszukiwania majętnego męża dla niej.

Stalag 17 7.3

Podczas drugiej wojny światowej grupa amerykańskich jeńców wojennych trafia do okrytego złą sławą obozu Stalag 17. Odtąd cały swój czas i zapał poświęcają na obmyślanie prób wydostania się na zewnątrz. Kiedy dwóch z nich ginie podczas próby ucieczki, staje się jasne, że jest między nimi zdrajca.


Abbott i Costello lecą na Marsa 7.0

Para niezbyt rozgarniętych pomocników bawiąc się przyciskami w rakiecie kosmicznej, powoduje jej strat. Po kilku godzinach lotu rakieta ląduje na bagnach w pobliżu Nowego Orleanu, a Orville i Lester przekonani o tym, że są na Marsie wychodzą w skafandrach zwiedzać okolicę. W tym samym czasie do rakiety dociera dwóch zbiegłych skazańców, którzy po drobnych perypetiach wylatują razem z Orvillem i Lesterm na Wenus.

The Twonky 5.0

Przed wyjazdem do siostry Carolyn West kupuje mężowi telewizor. Kerry nienawidząc tego typu rzeczy postanawia go zwrócić. Problem w tym, że urządzenie okazuje się robotem z przyszłości, który za nic nie da się wyrzucić i zrobi wszystko by zostać przy swoim nowym właścicielu.

Jak poślubić milionera 7.4

Tytuł właściwie mówi wszystko. Otóż to! Co zrobić, by wyjść za mąż za milionera. Trzy młode i bardzo atrakcyjne dziewczęta próbują zgłębić tę tajemnicę. Zabiegają więc raczej o pieniądze, a nie o mężczyzn.

Wakacje pana Hulot 9.7

Pan Hulot przyjeżdża na wakacje do małego, nadmorskiego kurortu. Przed jego przyjazdem jest to ciche i spokojne miejsce. Gdy jednak pan Hulot wprowadzi się do pensjonatu, życie mieszkańców miasteczka i gości hotelowych zmieni się diametralnie. Pan Hulot bowiem, chociaż tego nie chce, wszędzie gdzie się pojawi, powoduje katastrofę...

Rzymskie wakacje 7.5

Audrey Hepburn gra rolę księżniczki Anny, która w trakcie podróży po Europie w celach reprezentacyjnych, zatrzymuje się w Rzymie wraz ze swą świtą. Zmęczona licznymi obowiązkami protokolarnymi, postanawia wyrwać się choć na jeden dzień i incognito wmieszać w tłum. Nie bierze jednak pod uwagę, że nieustannie tropi ją prasa. Cyniczny i doświadczony dziennikarz, Joe Bradley (Gregory Peck) obserwuje ją w trakcie nocnej ekskapady i idzie za nią krok w krok. Przedstawia się jako Amerykanin, który chce jej pokazać miasto. Ma nadzieję, że dostarczy mu to materiału do artykułu o księżniczce. Dzieje się jednak inaczej - Joe zakochuje się w Annie...

Powrót Don Camilla 7.0

Don Camillo zostaje wysłany na posługę kapłańską do odległej wsi. Peppone z jednej strony ma nadzieję, że pozbył się na dobre swojego ideologicznego wroga, z drugiej jednak tęskni za niesfornym proboszczem. Ten ostatni jest jednak uparty. Nie chce zostawić swoich 'owieczek' na pastwę komunistów i zrobi wszystko, aby wrócić do rodzinnego miasteczka.

Abbott i Costello spotykają Jekyll'a i Hyde'a 6.7

Slim i Tubby to dwaj przyjaciele, którzy zostają wysłani do Londynu. Celem ich wizyty jest zapoznanie się z metodami pracy Scotland Yard'u. W między czasie mieszkańcy miasta są przerażeni serią dziwnych morderstw. Czy przyjaciele odkryją kto za tym wszystkim stoi, dowiecie się oglądając.

Słowa kluczowe