Filmy Belgia

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Belgia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Prześwietlenie

0,0
7,4
Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Matthias (Marin Grigore) wraca do swojej rodzinnej, wieloetnicznej wioski w Transylwanii, po tym jak rzucił pracę w Niemczech. Martwi się o dorastającego bez niego syna Rudiego, o pozostawionego samotnie ojca Otto (Andrei Finti) i pragnie ponownie zobaczyć Csillę (Judith State), swoją byłą dziewczynę. Próbuje bardziej zaangażować się w edukację chłopca, który zbyt długo pozostawał pod opieką matki Any (Macrina Barladeanu, i chce pomóc mu przezwyciężyć irracjonalne lęki. Kiedy fabryka, którą zarządza Csilla, decyduje się na rekrutację pracowników z zagranicy, spokój małej społeczności zostaje zakłócony, niepokój ogarnia także dorosłych. Frustracje, konflikty i namiętności powracają, burząc pozory pokoju we wspólnocie.
Richard, nieustraszony młody wróbel adoptowany przez rodzinę bocianów, wyrusza na epicką przygodę w sercu Afryki. W towarzystwie wiernych przyjaciół sóweczki Olgi i papużki dyskotekowej Kiki wyrusza w pogoń za legendarnym klejnotem...

Blisko

0,0
6,9
Najpiękniejszy film tegorocznego festiwalu w Cannes. Nagrodzone Grand Prix Blisko Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej Girl – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.


Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.
Algier. Houria (25) jest utalentowaną tancerką, która marzy, aby występować w Algierskim Balecie Narodowym. Aby związać koniec z końcem w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po wygraniu finałowego zakładu Houria zostaje napadnięta przez Alego, który jest zdeterminowany, aby odzyskać pieniądze. Kiedy budzi się w szpitalu, rokowania nie są optymistyczne: nie umie mówić i z całą pewnością już nigdy nie będzie tańczyć. Houria nie potrafi zrezygnować ze swoich marzeń i z pełnym zaangażowaniem rozpoczyna rehabilitację. W ośrodku poznaje inne kobiety skrzywdzone przez los. Houria postanawia, że pomoże im wyjść poza poranione ciała i stanąć prosto – ucząc je tańca.
Leo Castaneda (Antonio de la Torre) jest Hiszpanem, mieszka w Brukseli, gdzie jeździ metrem linii 6. Pewnego wieczoru przykuwa uwagę młodego człowieka na skraju peronu. Gorączkowe, pełne niepokoju oczy, znajoma twarz... Leo rozpoznaje swojego syna, gdy tragicznie znika na torach! Leo, który nie widział go od ponad dwóch lat, odkryje, że syn był zamieszany w krwawy napad. Będzie musiał zmierzyć się z brutalnymi przestępcami, aby spróbować zrozumieć powody jego śmierci.
Gdy syn marnotrawny niemal doprowadza rodzinne imperium do bankructwa, jego brat powraca do antwerpskiej dzielnicy diamentowej, by zrobić porządek.
Nastoletnia Lokita (Mbundu Joely) i młodszy od niej Tori (Pablo Schils) pochodzą z Beninu. Do Europy przybyli, pokonując niebezpieczny szlak wiodący przez Morze Śródziemne. Najpierw dotarli do Włoch – tam ktoś nauczył ich pieśni Alla fiera dell'est. Teraz są w Belgii, gdzie starają się o prawo pobytu. Podają się za rodzeństwo, ale czy faktycznie nim są? Nieważne – bez żadnych papierów i tak nie mogą tego udowodnić. Choć oficjalnie nie mają prawa pracować, muszą jakoś żyć, gdzieś zarabiać, wspomóc rodzinę w Afryce. Dlatego pod przykrywką roznoszenia pizzy sprzedają narkotyki... Czy uda im się wyrwać z błędnego koła, w które wciągają migrantów handlarze ludźmi, świat przestępczy i bezduszna biurokracja?
Paczka bliskich przyjaciół z młodości spotyka się na wspólnym wyjeździe wiele lat po tym, jak w ich kręgu doszło do ataku na tle seksualnym.
Antoine szuka w Syrii swojej siostry, która jest uważana za zmarłą. Odkrywając tajemnice kawałek po kawałku, chłopak łączy siły z jednostką zagorzałych kurdyjskich bojowniczek, które są największym koszmarem ISIS i podróżuje z nimi po terytorium okupowanym przez wroga. Ścieżki Antoine'a przecinają się z poszukiwaczami przygód, anarchistami, szpiegami, ale też niewinnymi ofiarami wojny. Dramat pokazujący syryjską wojnę domową oczami młodego Francuza. Obraz zapewnia wyjątkowe spojrzenie na wydarzenia w Syrii i ich wpływ na cały świat.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…