Filmy Belgia

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Belgia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W niedalekiej przyszłości ludzkość dotyka tajemnicze zjawisko. Niewyjaśnione mutacje stopniowo przekształcają część populacji w ludzko-zwierzęce hybrydy. Stworzenia są przez wielu uważane za zagrożenie. Aby powstrzymać postęp mutacji i kontrolować skłonność stworzeń do przemocy, wysyła się je do wyspecjalizowanych ośrodków. Kiedy konwój przewożący „innych” do nowego obiektu rozbija się w lesie, a ocalałe stworzenia rozpraszają się w dziczy, paranoja ogarnia lokalną społeczność. François i jego 16-letni syn Emile rozpoczynają desperackie poszukiwania swojej zaginionej żony i matki, Leny, która zniknęła po katastrofie.
Thriller ekologiczny o delikatnych wzajemnych powiązaniach między ludzkością a Ziemią.
Gdy syn marnotrawny niemal doprowadza rodzinne imperium do bankructwa, jego brat powraca do antwerpskiej dzielnicy diamentowej, by zrobić porządek.


Zanim Ferry Bouman stał się notorycznym baronem narkotykowym, musiał powstać z zapomnienia, wspinając się w szeregach przestępczego podziemia.
Bruksela dzisiaj. Borys (Dominique Abel), barman, ukrywa się od 35 lat po swoim udziale w nieudanym ataku. Jego przeszłość wychodzi na światło dzienne, gdy ofiara go odnajduje i pragnie zemsty. Pojawienie się Doma (Dominique Abel), przygnębionego mężczyzny, który wygląda dokładnie jak Borys, zapewnia byłemu aktywiście doskonały sposób na ucieczkę od zemsty. Boris i jego towarzyszka Kayoko (Kaori Ito), wspierani przez ich portiera Tima (Philippe Martz), tkają katastrofalną sieć wokół Doma. Nie są świadomi istnienia jego byłej żony, Fiony (Fiona Gordon), prywatnego detektywa…
Od Luwru do pałacu Buckingham, od nizin Paryża po siedzibę La Rochelle… W królestwie podzielonym przez wojny religijne i zagrożone inwazją przez Anglię, garstka mężczyzn i kobiet weźmie miecze i zwiąże swoje przeznaczenie z Francją.
Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia. Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe. Eva, która nie mogła znaleźć zrozumienia w domu rodzinnym, bojąc się, że może zostać wykluczona z grupy, zaczęła być częścią ich niebezpiecznej gry…
15-letnia Selma (Patience Munchenbach) dorasta między dwójką rodziców w separacji, Michalem (Guillaume Canet) i Élise (Laetitia Dosch). Na Francję spadają chmury kwaśnego i niszczycielskiego deszczu. W świecie, który wkrótce się zawali, ta podzielona rodzina będzie musiała się zjednoczyć, aby stawić czoła katastrofie klimatycznej i spróbować przed nią uciec.
Nowoczesna technologia pozwala przestępcom działać w prawdziwym świecie, cały czas chronionym przez ekrany komputerów. Sam Leroy samotnie wychowuje troje dzieci. Inspektor zostaje przeniesiony z Wydziału Zabójstw i dołącza do jednostki ds. Cyberprzestępczości w Brukseli. W obliczu nowych wyzwań musi współpracować z Billie Vebber, byłą hakerką, która potajemnie realizuje swoje własne cele. Jak to zazwyczaj bywa, początki ich współpracy są burzliwe.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…