Filmy Bhutan

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Bhutan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miód dla dakini

Mrukliwy Kinley prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej przeoryszy ukrytego w bhutańskich lasach klasztoru. Podejrzenia lokalnych mieszkańców kierują uwagę policjanta w stronę mieszkającej samotnie pięknej przybyszki, której przypisują demoniczne zdolności. Kinley podąża jej śladem, coraz bardziej zaintrygowany tajemniczą postacią i jej opowieściami, pochodzącymi z tej strony rzeczywistości, którą do tej pory z cynizmem lekceważył.

Puchar Himalajów

W Tybecie, okupowanym przez Chińczyków, stało się tradycją wysyłanie małych Tybetańczyków do rozrzuconych na wygnaniu tybetańskich klasztorów. Kilkunastoletni Palden i Nyima trafiają do klasztoru położonego w malowniczym zakątku Himalajów. Z dziecinną radością chłoną nauki lamy i uczą się życia. Cóż jednak, kiedy nie mają tam dostępu do ukochanego przez chłopców futbolu. A zbliżają się mistrzostwa świata. Młodzi mnisi w desperacji wymykają się do wioskowej kawiarni, kombinują i wagarują, byle tylko oglądać rozgrywki piłki nożnej...

Podróżnicy i magowie 6.7

Dwóch mężczyzn wyrusza w podróż przez buddyjski Bhutan. Dondup za wszelką cenę pragnie wyrwać się ze zbyt spokojnego jak dla niego kraju. Jego marzeniem jest wyjazd do Ameryki. Towarzyszący mu w podróży górskimi drogami mnich buddyjski podczas częstych postojów zaczyna snuć opowieść o innym marzycielu – Tashi, który uciekając z rodzinnej wsi trafił do zagubionej w lesie chaty zamieszkałej przez piękną kobietę i jej męża. Losy bohaterów dziwnie się splatają, choć ich przygody rozgrywają się w różnych światach.


Milarepa - Magik, morderca, święty

Milarepa: Magik. Morderca. Święty. Historia Milarepy, tybetańskiego poety i mistyka żyjącego na przełomie X i XI wieku i jego osobistej podróży od chęci zemsty do momentu oświecenia. Według głoszonych przez niego prawd, ten kto usłyszy imię Milarepa, będzie błogosławiony i przez kolejnych siedem wcieleń nie będzie odradzać się w niższej postaci. To przypowieść o przezwyciężeniu zemsty, pokazująca, że ścieżka do oświecenia jest dostępna dla wszystkich. Milarepa urodził się w bogatej rodzinie, ale po śmierci ojca, kiedy był jeszcze dzieckiem, majątek przywłaszczyli sobie krewni, a jego wraz z matką i siostrą uczynili swoimi niewolnikami. Kiedy Milarepa dorósł i okazało się, że stryj nie zamierza oddać ich własności, matka zmusiła go pod groźbą odebrania sobie życia, żeby nauczył się czarnej magii i w ten sposób pokonał wrogów. Tak też się stało. Korzystając z magicznych umiejętności, zemścił się na wujostwie zsyłając sztorm, który zniszczył ich miasteczko. Było to jednak zwycięstwo pyrrusowe, które wywołało w nim wyrzuty sumienia. Przerażony wizją negatywnej karmy, jaką zasiał w umyśle zadając cierpienie wielu ludziom, odszedł w poszukiwaniu mistrza dharmy, który byłby w stanie mu pomóc. Tak właśnie spotkał Marpę.

Czerwony fallus

16-letnia Sangay mieszka w zasnutej chmurami dolinie Phobjikha w środkowym Bhutanie. Dziewczyna tkwi pomiędzy oczekiwaniami dwóch mężczyzn, którzy nie rozumieją jej emocji i nie pozwalają jej ich wyrazić. Otoczona bezkresem pięknej przyrody, uwięziona jest w ciasnej klatce tradycyjnych reguł kastowego społeczeństwa. Czy narastająca frustracja pomoże jej uwolnić się z tego pozornego raju?

Słowa kluczowe