Biograficzny 1997

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 61 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Prawdziwa historia austriackiego sportowca i alpinisty Heinricha Harrera, który ucieka z jenieckiego obozu w Indiach do Tybetu. Po wielu przejściach trafia do stolicy Dachu Świata - Lhasy. Wzbudza tam wielkie zainteresowanie, jak sie okazuje, nie tylko zwykłych mieszkańców, ale także i samego Dalai Lamy, młodego buddyjskiego mnicha, będącego przywódcą duchowym Tybetu. Nawiązuje się między nimi wielka przyjaźń, która odmienia życie Harrera.
Płatny morderca Lefty-Lewus Ruggiero poznaje młodego pasera biżuterii Donniego Brasco. Po poznaniu się, Lefty wprowadza nowego do mafii. Mężczyźni zaprzyjaźniają się coraz bardziej. Gangster nie wie jednak, że Donnie jest agentem FBI, który ma za zadanie poznać środowisko przestępcze i wydać Ruggiero. W domu mają do niego coraz więcej pretensji i rodzina oddala się od niego. Z czasem policjanta zaczynają nękać wątpliwości, kim naprawdę jest i po której ''stronie'' ma się opowiedzieć.
Opowieść o niezłomnej woli i wielkiej wierze przeciwstawionym fizycznej sile i politycznym mechanizmom. To prawdziwa historia Tenzina Gyatso - tybetańskiego chłopca, który jako Dalaj Lama prowadził swój naród przez najbardziej burzliwe czasy w jego historii.


Biograficzny film o Howardzie Sternie, jednym z najbardziej kontrowersyjnych i zarazem lubianych prezenterów radiowych wszechczasów. Karierę rozpoczął od kilku niecenzuralnych słów, rzuconych w eter, a rozwinęło sie to w show, w którym mieszczą się orgazmy na antenie, obelżywe konkursy i opowieści o miłości... fizycznej.
Film oparty na wydarzeniach z życia znakomitego długodystansowca, Steve’a Prefontaine’a. Ten młody sportowiec z niewielkiego miasteczka w stanie Oregon, był nadzieją i największym faworytem do złotego medalu olimpijskiego. Wyniki jakie osiągał pozwalały wierzyć, że "Pre", jak nazywali go przyjaciele, będzie jednym z najlepszych biegaczy świata. Stało się jednak inaczej. Steve zmarł mając 24 lata w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.
Pogrążona w depresji po śmierci męża królowa Wiktoria odcina się od świata. Niespodziewanie na jej drodze staje szkocki służący John Brown, z którym wkrótce się zaprzyjaźnia.
Artemisia Gentileschi była jedną z pierwszych dobrze znanych malarek. Film ukazuje jej młodość, gdy była pod opieką swego ojca, malarza Orazio Gentileschi. W 1612 roku Artemisia zeznawała w sądzie w obronie swojego nauczyciela, Agostino Tassi, który oskarżony był o jej zgwałcenie.
Pod koniec stulecia Pierre Curie (Charles Berling) spędzał spokojne i pracowite dni w swoim laboratorium w Wyższej Szkole Fizyki i Chemii w Paryżu, w towarzystwie swojego kolegi Gustave'a Bémonta (Christian Charmetant). Dyrektor szkoły pan Schutz (Philippe Noiret), mający obsesję na punkcie zaszczytów, próbuje wszelkimi sposobami wyłudzać od niego informacje prasowe mające na celu zrobienie dobrego wrażenia na członkach Akademii Nauk, w celu uzyskania prestiżowych Palm Akademickich. Ostatnie odkrycie Schutza poprawiające wydajność laboratorium: polska studentka Marie Skłodowska (Isabelle Huppert), którą Pierre Curie jest zmuszony zaakceptować. Marie zrobi z tego nieśmiałego, powściągliwego człowieka - uczciwego badacza. Zanim jeszcze zorientuje się, co się z nim dzieje, Pierre widzi, jak jego laboratorium zamienia się w kuchnię, w której gotuje się słowiańskie potrawy, gdzie robi się dynamit dla polskich bojowników i gdzie maceruje wódka z ziołami o równie wybuchowych walorach. Po tych wybrykach z przeszłości, Pierre odkrywa w Marie wielkie zdolności naukowe. Aby spełnić wymagania Schutza, jak i podjąć najśmielsze wyzwania, jakie stawia przed nimi nauka ich czasów, Pierre i Marie zabiorą się do zadania: kolejno radioaktywność, rad, a po drodze bardzo wielka miłość.
Film zrealizowany na podstawie sztuki Karola Wojtyły o malarzu Adamie Chmielowskim, znanym lepiej jako brat Albert, założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek w Krakowie. Porzuciwszy sztukę i karierę, poświęcił on swe życie odrzuconym przez społeczeństwo nędzarzom, szukającym schronienia w murach miejskich ogrzewalni.
Flim jest ekranizacją życia i wielkiej miłości Karen Mogens i Nielsa Vestenberga. Pod koniec lat 50-tych oboje wyjechali z Europy, aby gdzieś w świecie odnaleźć swój zakątek raju. Osiedlili się na wyspach Costa Rica, gdzie w harmonii z naturą i nowym otoczeniem prowadzili prace badawcze nad lasami i środowiskiem wyspy. W obronie naturalnych terenów i jej rdzennych mieszkańców publikowali międzynarodowy biuletyn poświęcony wyspie i jej przyrodzie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…