Dokumentalny 1999

Przedstawiamy listę 372 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1999 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Buena Vista Social Club 7.2

Film dokumentalny poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Kamera poszukuje lokalu, w którym odbywały się koncerty, pokazuje współczesne życie dawnych gwiazd, rejestruje wywiady. Momentem kulminacyjnym jest koncert weteranów w nowojorskim Carnegie Hall.

24 dni 9.0

Tytułowe dwadzieścia cztery dni, to czas jaki spędzili uwięzieni pod ziemią, w starej kopalni, dwaj studenci geologii: Rafał Wszoła i Adam Alagierski. Zostali uratowani, uciekli wówczas śmierci, lecz ich obecna sytuacja życiowa jest bardzo skomplikowana.

The Unauthorized Star Wars Story 4.5

Nieautoryzowany dokument, stworzony przez grupę wiernych fanów, kosmicznej sagi Georgea Lucasa. Całość składa się głównie z różnego typu wywiadów z aktorami, ekipą i samym Lucasem, przybliżającym widzom kulisy powstawania filmów.


Ballada o Wielkim Alu 8.0

Zrekonstruowana historia życia allozaura ochrzczonego przez paleontologów przydomkiem "Wielki Al".

Ogniem i mieczem. Tego nie zobaczysz w kinie

Film dokumentalny, który przedstawia kulisy powstawania filmu oraz czteroodcinkowego serialu Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana, zawierający wywiady z członkami ekipy oraz aktorami grającymi główne role.

Galapagos

Film ten jest zapisem ekscytującej i bogatej w odkrycia wyprawy na ekwadorski archipelag, w której uczestniczyła dr Carole Baldwin, naukowiec The Smithsonian Institution specjalizujący się w biologii morskiej.

"Psycho" Path

Dokument przedstawiający tworzenie Psychola, remake'u Psychozy w reżyserii Gusa Van Santa.

Słowa kluczowe