Dokumentalny 1999

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 471 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1999 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zrekonstruowana historia życia allozaura ochrzczonego przez paleontologów przydomkiem "Wielki Al".
Tytułowe dwadzieścia cztery dni, to czas jaki spędzili uwięzieni pod ziemią, w starej kopalni, dwaj studenci geologii: Rafał Wszoła i Adam Alagierski. Zostali uratowani, uciekli wówczas śmierci, lecz ich obecna sytuacja życiowa jest bardzo skomplikowana.


Film ten to oda Wendersa poświęcona magii kubańskiego ducha. Oglądając i słuchając najlepszych muzyków Kuby podróżujemy pełnymi egzotyki ulicami starej Hawany. Ich muzyka nie opiewa wypadków zimnej wojny ani walki politycznej, są to jedynie wspomnienia pierwszego pocałunku na plaży, słodko-gorzkich podarków w postaci kwiatów gardeni czy też historii nieszczęśliwej miłości sprzed lat.
Film dokumentalny, który przedstawia kulisy powstawania filmu oraz czteroodcinkowego serialu Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana, zawierający wywiady z członkami ekipy oraz aktorami grającymi główne role.
Nieautoryzowany dokument, stworzony przez grupę wiernych fanów, kosmicznej sagi Georgea Lucasa. Całość składa się głównie z różnego typu wywiadów z aktorami, ekipą i samym Lucasem, przybliżającym widzom kulisy powstawania filmów.
"Wszyscy ludzie rodzili się równi, dopóki nie pojawił się Michael Jordan." (Rick Barry) Historia życia najwybitniejszego koszykarza wszech czasów. Przedstawia wydarzenia z dzieciństwa, okresu szkolnego, studiów, a także kariery w NBA. Materiał obejmuje czas do pierwszej rezygnacji Jordana z gry spowodowanej śmiercią ojca.
Dokumentalna podróż dookoła globu, której celem jest pokazanie, jak żyją ludzie w różnych zakątkach Ziemi. Od wielkich miast po maleńkie wioski.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…