Dokumentalny 1999

Przedstawiamy listę 369 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1999 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Buena Vista Social Club 7.0

Wypełniona po brzegi olbrzymia sala koncertowa Le Carre w Amsterdamie – rozpoczyna się koncert muzyków kubańskich. Grają rytmiczne ludowe piosenki, które przyciągają tłumy. Kilkadziesiąt lat wcześniej, kiedy byli jeszcze młodzieńcami, grali w słynnym hawańskim klubie Buena Vista Social Club. Klubu już niestety nie ma, pozostał tylko budynek...

24 dni 9.0

Tytułowe dwadzieścia cztery dni, to czas jaki spędzili uwięzieni pod ziemią, w starej kopalni, dwaj studenci geologii: Rafał Wszoła i Adam Alagierski. Zostali uratowani, uciekli wówczas śmierci, lecz ich obecna sytuacja życiowa jest bardzo skomplikowana.

The Unauthorized Star Wars Story 4.5

Nieautoryzowany dokument, stworzony przez grupę wiernych fanów, kosmicznej sagi Georgea Lucasa. Całość składa się głównie z różnego typu wywiadów z aktorami, ekipą i samym Lucasem, przybliżającym widzom kulisy powstawania filmów.


Ogniem i mieczem. Tego nie zobaczysz w kinie

Film dokumentalny, który przedstawia kulisy powstawania filmu oraz czteroodcinkowego serialu Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana, zawierający wywiady z członkami ekipy oraz aktorami grającymi główne role.

Galapagos

Film ten jest zapisem ekscytującej i bogatej w odkrycia wyprawy na ekwadorski archipelag, w której uczestniczyła dr Carole Baldwin, naukowiec The Smithsonian Institution specjalizujący się w biologii morskiej.

"Psycho" Path

Dokument przedstawiający tworzenie Psychola, remake'u Psychozy w reżyserii Gusa Van Santa.

Michael Jordan: His Airness

"Wszyscy ludzie rodzili się równi, dopóki nie pojawił się Michael Jordan." (Rick Barry) Historia życia najwybitniejszego koszykarza wszech czasów. Przedstawia wydarzenia z dzieciństwa, okresu szkolnego, studiów, a także kariery w NBA. Materiał obejmuje czas do pierwszej rezygnacji Jordana z gry spowodowanej śmiercią ojca.

Black Sabbath: The Last Supper

Niesamowity film dokumentalno-muzyczny o pionierach ciężkiego rocka, Black Sabbath. Prześledzimy najbardziej znane i cenione utwory zespołu. Poza sceną ukazane są wywiady, spotkania i ciekawe pogawędki, które odbywają się podczas całego Reunion Tour.

Słowa kluczowe