Fantasy 1996

Przedstawiamy listę 68 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Matylda 6.3

Różne są zrządzenia losu i czasem perła trafi między wieprze. Przytrafiło się to Matyldzie - dziewczynce miłej, wrażliwej i mądrej, która przyszła na świat w rodzinie Piołunów. Rodziców takich jak Piołunowie nikomu życzyć nie należy: bałagan, przerażająca głupota, idiotyczne teleturnieje i jeszcze handlowa działalność pana Piołuna, która budzi żywe zainteresowanie FBI. Takich rodziców stać tylko na jedno: posłać córkę do najgorszej szkoły w okolicy, prowadzonej przez obrzydliwą Agathę Pałkę, która znęca się nad dziećmi. Ale właśnie tam Matylda spotka panią Winię Miodek i od razu jej smutne życie nabierze barw. Trzeba się tylko trochę postarać.

Aladyn i król złodziei 6.6

Wszyscy mieszkańcy Agrabahu biorą udział w królewskim ślubie stulecia! Lecz zanim Aladyn i Dżasmina zdążyli powiedzieć sakramentalne "tak", ceremonia została przerwana przez złego Kasima i jego bandę czterdziestu rozbójników. Kasim szuka cudownego skarbu - Złotej Ręki Midasa, której dotknięcie przemienia wszystko w drogocenny kruszec. Razem ze swoim wiernym przyjacielem Dżinem, Aladyn przeżywa moc pasjonujących, pełnych magii przygód i odnajduje swego dawno zaginionego ojca.

Pinokio 6.5

Lalkarz Gepetto przez całe życie chciał mieć dziecko. Wystrugał z pnia drzewa pajacyka, który marzył by stać się prawdziwym chłopcem. Lalaka lubiła często kłamać, a wtedy za każdym razem spotykała go kara w postaci wydłużającego się nosa. Pewnego dnia uciekł z domu. Starzec bardzo mocno to przeżywał, ponieważ traktował go jak prawdziwego syna. Czy powróci cały i zdrowy do rodzinnego domu?


Irma Vep

Reżyser René Vidal (Jean-Pierre Léaud) zobowiązuje się nakręcić na zamówienie nową wersję filmu "Les Vampires", wyreżyserowanego w 1915 roku przez Louisa Feuillade'a. Chce powierzyć rolę Irmy Vep, Maggie Cheung (Maggie Cheung), chińskiej aktorce z Hongkongu, którą wypatrzył w filmach kung fu. Zdjęcia do filmu szybko stają się katastrofą. Vidal nie jest zadowolony z tego, co robi i wariuje.

Szkoła czarownic 6.3

Wyobraź sobie, że możesz sprawić by każdy cię pokochał, że możesz stać się piękniejszą lub ukarzesz swoich nieprzyjaciół gdy tylko wypowiesz zaklęcie... Sarah (Robin Tunney) jest siedemnastolatką, która miała trudne dzieciństwo. Odrzucona przez rodziców, przenosi się do Los Angeles, gdzie rozpoczyna ostatni rok studiów. Sarah czuje się samotna dopóki nei spotka dziewczyn spod znaku czarnej szminki i czarnego lakieru do paznokci: Nancy (Fairuza Balk - "Wyspa Dr. Moreau), Bonnie (Neve Campbell - Krzyk 1 and 2) i Rochelle (Rachel True - Beverly Hills 90210). Dziewczyny nie są ze sobą zbyt mocno związane. Dopiero zainteresowanie czarną magią i okultyzmem, a przede wszystkim pojawienie się Sarah sprawia, ze ich związek nabiera wystarczającej mocy, by zmienić marzenia w rzeczywistość... i staje się na tyle groźny by dotkliwie karać swoich wrogów.

Dragon Ball GT 6.7

Pilaf udaje się do pałacu Wszechmogącego, by zdobyć o wiele potężniejsze Smocze Kule niż te znane z serii DB i DBZ. Jednak, gdy spotyka tam Son Goku wypowiada dziwne życzenia, które zamienia Goku w małego chłopca. Kaio informuje Songo, że jeśli chce odzyskać postać i zapobiec zagładzie świata musi zdobyć rozsiane po wszechświecie Smocze Kule. Pomaga mu w tym jego wnuczka Pan oraz syn Vegety, Trunks.

Czarodziej Kazaam 5.3

Opowieść o dorastaniu dla całej rodziny. Młody Max (Francis Capra) uciekając przed starszymi kolegami chcącymi sprawić mu manto przypadkowo natrafia na stary magnetofon, który po włączeniu okazuje się "lampą" dżina, Kazaama (Shaquille O'Neal). Aby zostać uwolnionym, Kazaam, musi spełnić trzy życzenia Maxa.

Władca zwierząt 3

Tym razem Dar ze swoją drużyną, musi pomóc swemu młodszemu bratu, Talowi, odzyskać królestwo z rąk złego i potężnego maga Agona. Może im się to udać tylko dzięki tajemniczemu amuletowi, zwanemu okiem Braxusa, ale jeśli wpadnie on w ręce Agona los ich i całego świata będzie przesądzony.

Ekkusu 6.6

Kamui Shirô otrzymuje boskie moce, które ma wykorzystać by zniszczyć lub ocalić Ziemię, w zależności od strony jaką wybierze w nadchodzącym konflikcie. Po latach chłopak wraca do Tokio, czym rozpoczyna ostateczną bitwę między smokami ziemi i niebios.

Fenomen 7.4

George Malley jest prostodusznym mechanikiem samochodowym beznadziejnie zakochanym w pięknej kobiecie Kyra Sedgwick nowej członkini małomiasteczkowej społeczności. W dzień swoich urodzin, George staje się świadkiem niezwykłego zjawiska atmosferycznego, które obdarza go nadzwyczajną, telekinetyczną siłą i genialnym zdolnościami umysłowymi. Fenomenalne umiejętności powodują alienację George'a i stratę długoletnich przyjaciół ... lecz mogą przybliżyć go do kobiety, którą pokochał.

Słowa kluczowe