Filmy Kazachstan

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Kazachstan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tulpan 6.4

Asa (Askhat Kuchinchirekov), młody marynarz, po ukończonej służbie wojskowej wraca w rodzinne strony. Mieszka kątem u siostry Samal (Samal Yeslyamova), choć jej mąż, milczący pasterz Ondas (Ondasyn Besikbasov) z trudemakceptuje obecność chłopaka. Asa chce wiele: chce samodzielności, własnego domu, stada owiec, wielbłądów, ale także – komfortowego życia, jakie zna z kolorowych magazynów, baterii słonecznych na jurcie, motocykla, którym objeżdżałby codziennie swoje „ranczo”. Tymczasem, aby zdobyć stado i móc zapewnić sobie byt, Asa musi najpierw znaleźć żonę. A to nie jest wcale takie proste. Jedyną szansą Asy jest dziewczyna o rzadkim imieniu Tulpan. Jak się okazuje, nie tylko Asa ma marzenia. Tajemnicza Tulpan odtrąca zaloty, za pretekst podając odstające uszy marynarza.

Kelin

Kelin to młoda kobieta, której rodzina zaaranżowała małżeństwo z nieznanym mężczyzną. Wprowadza się do domu męża. Poza młodą parą mieszkają w nim jeszcze jego matka i młodszy brat. Mimo przymuszenia do małżeństwa Kelin powoli przekonuje się do męża. Domowe szczęście nie trwa jednak długo...

Ajka 6.9

Młoda imigrantka z Kirgizji, Ajka, nielegalnie przebywa w Moskwie. Od razu po urodzeniu niechcianego dziecka ucieka z porodówki, pozostawiając synka w szpitalu. Nie ma w Moskwie ani domu, ani przyjaciół czy bliskich; nie ma pieniędzy, nie ma pracy. Jedyne, co posiada to silny instynkt przetrwania.


Walka Atbaia

Atbai mieszka na przedmieściach Ałmatów i zajmuje się głównie bandyterką na ulicach. Nic poważnego: okradanie dzieciaków, walki w ciemnych zaułkach. Walka to jedyne, co Atbai potrafi. Kiedy dowiaduje się o turnieju mieszanych sztuk walki, postanawia wziąć w nim udział. Wygrana może być szansą na rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu: na powrót do wielkiego sportu i odzyskanie ukochanej kobiety. Jednak zanim turniej się rozpocznie, jego zwycięzcy już są wybrani.

Lekcje harmonii

Trzynastoletni Aslan (Timur Aidarbekov) mieszka z babcią w wiosce w Kazachstanie. Uczęszcza do szkoły, gdzie coraz bardziej szerzy się korupcja i przemoc. Młody Bolat, przywódca gangu złych chłopców, bije Aslana i zabiera mu pieniądze, upokarzając go przed innymi. Aslan przygotowuje ostrą i bezlitosną zemstę.

Jeniec Kaukazu 7.1

Na motywach powieści Lwa Tołstoja. Akcja toczy się w czasach współczesnych. W czasie wojny na Kaukazie dwóch Rosjan stają się jeńcami w górskiej wiosce. Stary Abduł-Marat chce wymienić ich na swojego syna, jednak okazuje się, że wymiana nie dojdzie do skutku. Z wszechobecnym okrucieństwem, nieuniknionym podczas wojny, mocno kontrastują ciepłe ludzkie uczucia, które potrafią zrodzić się nawet w takich warunkach.

Czyngis-chan 6.5

Opowieść o młodzieńczych latach wielkiego mongolskiego władcy Czyngis-Chana. Zanim stał się przywódcą Wielkiej Ordy i świat zadrżał przed nim z przerażenia, młody Temudżyn przeszedł piekło na ziemi. Lata głodu, tortur i zniewolenia spowodowały, że siła jego charakteru, rozumu i woli stały się niezrównane. W pokonywaniu trudności wspierała go jego największa miłość, pierwsza żona Borte.

Koczownicy 6.8

Akcja Nomada dzieje się w XVIII wieku w Kazachstanie. To historia kilkunastoletniego chłopca, który uwikłany zostaje w walkę pomiędzy trzema koczowniczymi plemionami.

Ulzhan. Zapomniane światło

Kierowany przez tajemniczą siłę, Charles jedzie na wschód. Kiedy w Kazachstanie psuje się jego samochód, wiedziony silnym pragnieniem decyduje się iść dalej na piechotę. Pozbawiony wszelkich środków, ale po raz pierwszy w życiu szczęśliwy, przemierza bezkresne stepy środkowej Azji. Niezwykle interesujące postaci stają mu na drodze – od szamana Shakuni, sprzedającego słowa, do pięknej Ulzhan. Oboje pomagają Charlesowi odnaleźć to, po co tu naprawdę przybył...

Szamanka

Baksy, czyli szamanka Aidai, mieszka w górach i pomaga ludziom. W sobie tylko znany sposób uzdrawia chorych, dzięki niej bezpłodne pary mogą mieć dzieci. Gdy siły kapitalizmu wkraczają na tereny, gdzie dotąd rządziła tradycja, pierwszą ofiarą pada podstawowe bogactwo każdej kultury – ziemia. Uzdrowicielka musi opuścić swój teren, bo miejscowa mafia uważa, że to idealne miejsce na stację benzynową. Rozpoczyna się brutalna walka między nadprzyrodzonym Dobrem, a ziemskim Złem. „Baksy” przywodzi na myśl mistycyzm rodem z fantasy, oraz mocne wrażenia z filmu gangsterskiego. W roli tytułowej autentyczna kazachska szamanka Neisipkul Omarbekova.

Słowa kluczowe