Komedia 1936

Przedstawiamy listę 206 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1936 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dzisiejsze czasy 8.1

Z maszyny o zębatych kołach, wielkich przekładniach i kilometrach pasów transmisyjnych niczym mała śrubka wypada, grany przez Chaplina, robotnik. Wycieńczony pracą i załamany nowym sposobem podawania pracownikom posiłków - przez rurkę do ust, ląduje w zakładzie psychiatrycznym. Wyleczony ponownie trafia do zakładu zamkniętego, tym razem karnego, gdy podczas nielegalnej demonstracji nieopatrznie podnosi z ulicy czerwoną szmatę.

Alpiniści

Donald, Miki wraz z Pluto wybierają się na wyprawę w Alpy. Donald wdaję się w utarczkę z młodą, górską kozicą, którą ściga aż do jej mieszkania w jaskini. Tam do akcji wkracza ojciec – tryk, z którym Donald staje do konfrontacji, co kończy się dla barana bolesną nauczką. Miki grasuje w orlim gnieździe, kradnąc jajka, z których wylegają się młode pisklęta, zadziorne i gotowe do walki z napastnikiem. Jedno z jaj spada na Pluto. Pies ściga wyklute z niego pisklę, aż wpada w śnieżną zaspę i zamarza na kamień. Z opresji ratuje go bernardyn, wlewając mu do gardła solidną dawkę alkoholu a następnie samemu przyłączając się do libacji. Miki i Donald znajdują psy w stanie kompletnego zamroczenia alkoholowego.

Fredek uszczęśliwia świat

Fredek mimo młodego wieku dokonuje wiekopomnego odkrycia – buduje telefonowizor. Młody inżynier nie przypuszcza, jak wiele kłopotów i niespodziewanych wydarzeń spowoduje jego wynalazek. Sam przekona się o tym boleśnie w chwili, gdy zobaczy swoją narzeczoną w dwuznacznej sytuacji. Kilka innych osób dowie się, że nie zawsze to, co myślą o innych, jest prawdą…


Elmer Elephant

Słoń Elmer przychodzi na przyjęcie urodzinowe swej przyjaciółki, uroczej tygrysicy Tilly, z prezentem, który wzbudza jej entuzjazm i przykuwa jej uwagę na Elmerze. Jednak nie dane mu jest cieszyć się jej sympatią, ponieważ odmienny wygląd słonia – długi nos, nietypowy wśród zgromadzonych zwierząt – staje się pretekstem do kpin i złośliwości ze strony innych zaproszonych gości, zazdrosnych o względy sympatycznej tygrysicy. Urażony słoń opuszcza przyjęcie i oddala się do lasu, aby w samotności przeżywać swój dziwaczny wygląd. Napotyka na żyrafę, która stara się go podnieść na duchu, sama będąc w podobnym położeniu i dzięki temu dobrze rozumiejąc frustracje Elmera. Na przyjęciu u Tilly wybucha pożar, a sama tygrysica jest w poważnym zagrożeniu życia, będąc uwięziona w płonącym domku na drzewie. O tym fakcie słoń dowiaduje się natychmiast, dzięki niezwykłym warunkom fizycznym swej nowej znajomej. Wspólnie biegną z pomocą na miejsce wypadku, gdzie Elmer okazuje się bohaterem dnia. Wykorzystując wybitny wzrost żyrafy oraz pojemne dzioby pelikanów, dzielnie rozprawia się z ogniem przy pomocy swej trąby, której używa w charakterze gaśnicy strażackiej. Wdzięczność ocalonej Tilly przekracza jego oczekiwania, a cała sytuacja jest lekcją pokory dla wszystkich tych, którzy nie potrafią dostrzec waloru w odmienności innych stworzeń.

Wiatry pustkowia

John Blair i jego wspólnik Larry kupują zdewastowaną linię dyliżansów. Mężczyźni chcą podpisać z rządem kontrakt na usługi pocztowe. Na ich drodze staje jednak Cal Drake, który nie zawaha się wytoczyć najcięższych dział by z nimi wygrać...

Dodek na froncie 7.6

Dodek Wędzonka jest z zamiłowania piłkarzem, ale musi zmienić profesję, gdy wybucha Wielka Wojna. Służy w armii austriackiej. Pewnego dnia, zmęczony niezmiernie, zasypia w szopie, przykrywszy się mundurem rosyjskiego oficera. W czasie jego drzemki teren zajmują Rosjanie i „odbijają” kamrata. Dodek zostaje wzięty za lekarza, a wysoki stopień powoduje, że zostaje mu powierzony pod opiekę polski dworek, gdzie ma leczyć rannych. Robi więc wszystko, co w jego mocy, żeby wywiązać się z zadania, nie unikając jednak prób zdobycia serca pokojówki Zuzi czy też pani pułkownikowej. Wszystko układa się świetnie aż do czasu przybycia Wielkiego Księcia.

Jadzia 7.1

Istnieją dwie konkurujące ze sobą firmy produkujące sprzęt sportowy, których podstawowym produktem są rakiety tenisowe. Największą gwiazdą, a – co za tym idzie – i reklamodawcą, jest Jadzia Jędruszewska, która gra rakietą firmy Malicz. Konkurencyjna firma – Oksza – postanawia przejąć zawodniczkę. W tym celu wyrusza do hotelu sportsmenki dziedzic firmy, młody Jan Oksza. Spotyka wychodzącą z pokoju dziewczynę i od razu przystępuje do realizacji planu. Szkopuł w tym, że Jadzia, którą zaczął adorować, to nie słynna tenisistka tylko panna Maliczówna, która w hotelu przekazywała nową rakietę. To dopiero początek serii nieporozumień…

Judeł gra na skrzypcach

Biedna dziewczyna Jitke musi zarabiać wraz z ojcem, występując na ulicach, przy czym podaje się za chłopca o imieniu Judeł. Podróżując z miasta do miasta, spotykają podobny duet ojca z synem. Początkowo konkurują ze sobą, ale z czasem udaje im się stworzyć jeden zespół. Nikt nie wie o mistyfikacji jednego z członków zespołu. Jitke zaczyna coraz mocnej interesować się chłopakiem, ale okazanie uczuć w jej sytuacji okazuje się kłopotliwe. Dodatkowo pojawia się jej konkurencja w postaci dziewczyny, która uciekła z domu przed niechcianym narzeczonym.

Tajemnica panny Brinx 7.2

Wanda Tarska – aktorka – poznaje Amerykankę Ketty Brinx, z którą nawiązuje dobry kontakt. Wybierają się razem na wycieczkę w góry, gdzie dochodzi do tragedii. Młoda jankeska spada w przepaść. Problem w tym, że na miejscu tragedii znaleziono nóż i przeciętą linę, a podejrzenie pada na jej towarzyszkę. Jest jeszcze jeden trop: nazwisko Henry Gierasa, które Ketty wykrzyczała, spadając w przepaść…

Romantyczna pułapka

Warren Haggerty jest redaktorem naczelnym "New York Evening Star". Nieustannie odkłada małżeństwo ze swoją narzeczoną Gladys ze względu na problemy gazety. Kiedy publikacja zostaje pozwana do sądu w procesie o 5 milionów dolarów przez niejaką Connie Allenbury za nazwanie jej "łamaczką związków", Warren organizuje fikcyjny ślub Gladys z Don Juanem Billim Chandlerem. Jego plan ma doprowadzić do przyłapania Connie na gorącym uczynku z żonatym mężczyzną.

Słowa kluczowe