Komedia 1936

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 227 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1936 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Charlie pracuje przy taśmie produkcyjnej w fabryce. Monotonne czynności i duża szybkość, z jaką przesuwa się taśma, doprowadzają robotnika do szaleństwa. Guziki na ubraniach mylą mu się z nakrętkami, smaru używa do polewania majstrów i policjantów. Ofiara mechanizacji trafia do domu wariatów. Po wyjściu, przez przypadek wplątuje się w polityczną kabałę. Podnosi z ulicy kawałek czerwonej szmaty, co zostaje potraktowane jako sygnał do manifestacji. Charlie, jej mimowolny przywódca, trafia tym razem do więzienia.
Mały słonik wstydzi się swojej trąby, jednak dzięki niej ratuje swoją przyjaciółkę tygrysicę, używając jej jako węża strażackiego, gdy płonie jej dom.
Ada jest rozpuszczoną dziewczyną, której nie w głowie poważne zachowanie. Jej ojciec próbując wpłynąć na zwyczaje córki i uczynić ją bardziej dorosłą, wysyła ją do internatu. Dziewczyna nie jest jednak łatwym przypadkiem i nie jest prosto zmienić jej przyzwyczajenia. Promykiem nadziei okazuje się talent wokalny i zaangażowanie, z jakim oddaje się lekcjom. Ojciec chce, aby córka wyszła za młodego hrabiego Freda Orzelskiego, który – nie znając jej – posyła swego ojca w celu oceny kandydatki.


Szczepko i Tońko, dwa lwowskie batiary, tracą pracę w fabryce zabawek, ponieważ nie potrafią powstrzymać się przed śpiewaniem w zakładzie. Pozbawieni zajęcia zabijają czas, chodząc po parku. Los kieruje ich w miejsce, w którym znajdują niemowlę. Otaczają je troskliwą opieką i dbają, aby niczego mu nie brakło. W wyniku kilku niefortunnych wydarzeń dziecko trafia do Wandy, właścicielki sklepu z zabawkami. Dwaj przyjaciele rozpoczynają poszukiwania, a w tym czasie maleństwo zdobywa serce dziewczyny i jej stryja. Okaże się też, że w tej historii swoją rolę odegra dyrektor fabryki zabawek, którego serce też może odmrozić siła miłości…
Wanda Tarska – aktorka – poznaje Amerykankę Ketty Brinx, z którą nawiązuje dobry kontakt. Wybierają się razem na wycieczkę w góry, gdzie dochodzi do tragedii. Młoda jankeska spada w przepaść. Problem w tym, że na miejscu tragedii znaleziono nóż i przeciętą linę, a podejrzenie pada na jej towarzyszkę. Jest jeszcze jeden trop: nazwisko Henry Gierasa, które Ketty wykrzyczała, spadając w przepaść…
Biedna dziewczyna Jitke musi zarabiać wraz z ojcem, występując na ulicach, przy czym podaje się za chłopca o imieniu Judeł. Podróżując z miasta do miasta, spotykają podobny duet ojca z synem. Początkowo konkurują ze sobą, ale z czasem udaje im się stworzyć jeden zespół. Nikt nie wie o mistyfikacji jednego z członków zespołu. Jitke zaczyna coraz mocnej interesować się chłopakiem, ale okazanie uczuć w jej sytuacji okazuje się kłopotliwe. Dodatkowo pojawia się jej konkurencja w postaci dziewczyny, która uciekła z domu przed niechcianym narzeczonym.

Jadzia

7,1
Istnieją dwie konkurujące ze sobą firmy produkujące sprzęt sportowy, których podstawowym produktem są rakiety tenisowe. Największą gwiazdą, a – co za tym idzie – i reklamodawcą, jest Jadzia Jędruszewska, która gra rakietą firmy Malicz. Konkurencyjna firma – Oksza – postanawia przejąć zawodniczkę. W tym celu wyrusza do hotelu sportsmenki dziedzic firmy, młody Jan Oksza. Spotyka wychodzącą z pokoju dziewczynę i od razu przystępuje do realizacji planu. Szkopuł w tym, że Jadzia, którą zaczął adorować, to nie słynna tenisistka tylko panna Maliczówna, która w hotelu przekazywała nową rakietę. To dopiero początek serii nieporozumień…
Dwie pary braci bliźniaków wpadają w poważne tarapaty związane z cennym pierścionkiem, przypadkami określenia błędnej tożsamości i gangsterami.
Do kraju wraca sławny śpiewak Vinconti, który ostatnie siedemnaście lat spędził poza granicami kraju. O jego powrocie dowiaduje się Mira Stella, gwiazda polskiej rewii, niegdyś wielka miłość artysty, którego to uczucia owocem jest Lili – dziecko, o którym ojciec nic nie wie. W tym czasie młody reporter „Dzwonka Wieczornego”, Jerzy Murski, próbuje przeprowadzić wywiad z panią Stellą, lecz zainteresowanie swe dość szybko przenosi na jej córkę.
Dodek Wędzonka jest z zamiłowania piłkarzem, ale musi zmienić profesję, gdy wybucha Wielka Wojna. Służy w armii austriackiej. Pewnego dnia, zmęczony niezmiernie, zasypia w szopie, przykrywszy się mundurem rosyjskiego oficera. W czasie jego drzemki teren zajmują Rosjanie i „odbijają” kamrata. Dodek zostaje wzięty za lekarza, a wysoki stopień powoduje, że zostaje mu powierzony pod opiekę polski dworek, gdzie ma leczyć rannych. Robi więc wszystko, co w jego mocy, żeby wywiązać się z zadania, nie unikając jednak prób zdobycia serca pokojówki Zuzi czy też pani pułkownikowej. Wszystko układa się świetnie aż do czasu przybycia Wielkiego Księcia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…