Kostiumowy 1996

Przedstawiamy listę 6 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Emma 6.6

Emma Woodhouse ma 21 lat, urodę i majątek. Mieszka na prowincji w towarzystwie ojca przewrażliwionego na punkcie zdrowia swojego i innych. Co prawda Emma postanowiła nigdy nie wyjść za mąż, jednak nie przeszkadza jej to - z braku innych zajęć - w swataniu innych.

Portret damy 6.9

Młoda i niezależna Isabel Archer przybywa z Ameryki do dziewiętnastowiecznej Anglii przepełnionej konwenansami. Pełna ciekawości świata odrzuca małżeńskie oferty i wielbicieli. Nieoczekiwanie zostaje obdarowana sporym spadkiem i wyrusza na kontynent w poszukiwaniu nieznanego. We Włoszech za sprawą intrygi wychodzi za Gilberta Osmonda. Związek okazuje się tragiczną pomyłką.

Emma 7.0

Emma to piękna, bogata i mądra, ale impulsywna dama. Znana jest ze słabości do ingerowania w życie uczuciowe najbliższych. Niektóre próby swatania kończą się dla zainteresowanych katastrofą, a inni świetnie się przy tej okazji bawią. Przede wszystkim jednak Emma nie słucha głosu swojego serca i nie potrafi wybrać właściwego mężczyzny, a starają się o nią: kochliwy pastor Elton, dziarski i nieodpowiedzialny poszukiwacz przygód Frank Churchill oraz prostolinijny i szczery sąsiad George Knightley.


Jane Eyre 7.2

Jane Eyre jest sierotą. Wychowuje ją bogata ciotka, pani Reed. Opiekunka wysyła dziewczynę do szkoły z internatem, gdzie ubogie sieroty mogą zdobyć zawód guwernantki. Po kilku latach Jane otrzymuję pracę w Thornfield Hall u pana Rochestera. Mimo, że dom jest posępny i ponury, Jane dobrze się w nim czuje. Wkrótce odkrywa jednak mroczną tajemnicę związaną z tym miejscem.

Zuchwały Beaumarchais

Do uwikłanego w kilka procesów Beaumarchais zgłasza się Paul-Philippe Gudin. Rekomendowany przez samego Woltera młodzieniec zostaje sekretarzem dramaturga i jego wiernym przyjacielem. Oskarżony o fałszerstwo dokumentów Beaumarchais przegrywa pierwszy proces, ale wygrywa apelację, gdy udaje mu się zdyskredytować radcę Louisa Goezmana, a wraz z nim cały przekupny parlament. Zyskawszy publiczny poklask, w atmosferze euforii wystawia "Cyrulika", ale odnosi umiarkowany sukces...

Słowa kluczowe