Kryminał 1959

Przedstawiamy listę 62 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

400 batów 7.6

Trzynastoletni Antoine mieszka z rodzicami w Paryżu. Nie jest jednak przez nich akceptowany. Również w szkole nie jest lubiany i przyjaźni się tylko z jednym chłopcem. Popada przez to w kolejne tarapaty. Najpierw pojawiają się kłopoty w szkole, następnie w domu. Antoine postanawia uciec i aby zdobyć pieniądze, kradnie maszynę do pisania.

Pies Baskerville'ów 7.1

Sherlock Holmes i jego przyjaciel doktor Watson zostają wynajęci do ochrony ostatniego członka rodu Baskerville'ów i rozszyfrowania zagadkowej śmierci jego bratanka Charlesa. Nie wierząc w legendę o diabelskim psie Holmes, po spotkaniu z Sir Henrym wysyła z nim Watsona, by samemu obserwować okolicę z ukrycia. Szybko staje się jasne, że okolica kryje nie jedną zagadkę, a Sir Henry jest w poważnym niebezpieczeństwie.

Beast from Haunted Cave 3.0

Instruktor narciarstwa - Gil Jackson, zgadza się zabrać grupę turystów na 2-dniową wycieczkę przełajową do swojej chaty głęboko w lesie. Nie wie o tym, że grupa ta to w rzeczywistości gang złodziei, którzy planują ukraść sztaby złota i uciec przez las. W lokalnej kopalni dokonują eksplozji w ramach dywersji. Ginie w niej strażnik ochrony. Napięcie wzrasta podczas kilkudniowego pobytu w chacie Jacksona. Trwa zamieć a banda czeka na samolot, który ma ich zabrać. Mają wtedy do czynienia z zabójczym jaskiniowym stworzeniem, które naznaczyło ich jako swoje przyszłe ofiary.


A Bucket of Blood 7.0

Artysta bez talentu pokrywa martwego kota gipsem. Kot zostaje uznany za wspaniałą statuetkę. Autor dzieła zaczyna w gips wkładać ludzi. Jak skończy wirtuoz gipsu?

W ślepej uliczce 7.0

Zamaskowany bandyta kradnie kosztowności z mieszkania pana Anzaloni i ucieka, nie czyniąc krzywdy właścicielowi. Wezwanemu na miejsce inspektorowi Ingravallo wydaje się to podejrzane. Według niego złodziej znalazł bowiem kosztowności zbyt szybko. Sąsiadka okradzionego, Liliana Banducci, zatrudnia pomoc domową, Assuntinę, której narzeczony, Diomede, ucieka w momencie kiedy zauważa, że policja zaczyna przesłuchanie świadków. Ale okazuje się, że Diomede ma jednak alibi, więc nie on jest sprawcą. Po pewnym czasie, kiedy mąż Liliany wyjeżdża z Rzymu, odwiedza ją kuzyn, dr Valdarena i znajduje kuzynkę zamordowaną. Zanim jednak wzywa policję, chowa zaadresowaną do siebie kopertę leżącą na kredensie. Dodatkowej zagadki inspektorowi dostarcza mąż zamordowanej, który po powrocie do domu jest wyraźnie zdziwiony, że nieboszczka zaledwie tydzień wcześniej zmieniła swój testament...

W kręgu podejrzeń 9.0

Po odbyciu roku więzienia za chuligaństwo, Andriej wrócił do pracy w stoczni i rozpoczął uczciwe życie. Ale jego przeszłość staje się przynętą dla złodziei i przestępców działających w tym rejonie. Wkrótce przyjaciele i dziewczyna Andrieja dowiadują się, że został zatrzymany przez policję i jest podejrzany o kradzież. Jednak są one absolutnie przekonani o jego niewinności. Czy Andriej jest winny?

Cry Tough

Jest to historia portorykańskich młodzieżowych gangów w Nowym Jorku, zamieszanych w kradzieże i morderstwa. Członek gangu wychodzi z poprawczaka i chce "wyjść na prostą", ale gang ma wobec niego inne plany i nie chce pozwolić mu odejść. Zmuszony jest walczyć na noże z jednym z członków i zaczynają się prawdziwe kłopoty.

Odds Against Tomorrow

Nałogowy hazardzista i piosenkarz Johnny Ingram (Harry Belafonte) pożycza dużą kwotę pieniędzy od gangstera Bacco (Will Kuluva). Aby spłacić swój dług postanawia napaść na bank. Organizuje grupę do włamania w której skład wchodzi Earl Slater (Robert Ryan) - były skazaniec i Dave Burke (Ed Begley) były policjant. Jednak podczas akcji, nic nie idzie zgodnie z ich planem.

125 rue Montmartre

Lino Ventura wciela się w rolę Pascala, sprzedawcy gazet nad brzegiem Sekwany. Niestety nasz bohater angażuje się w złowrogi spisek poprzez znajomość z piękną kobietą i jej kochankiem, który planuje pozbyć się jej męża...

Kozioł ofiarny

Podczas wakacji we Francji John Barratt, spotyka zubożałego szlachcica wyglądającego zupełnie tak jak on. Szlachcic upija Johna i przebiera się w jego ciuchy, by odpocząć od swego zbyt skomplikowanego życia. Tymczasem John próbuje przekonać wszystkich, że nie jest tym za kogo go biorą, jednocześnie jednak czuje się coraz bardziej związany z rodziną szlachcica...

Słowa kluczowe