Kryminał 1959

Przedstawiamy listę 62 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

400 batów 7.7

Bohaterem "400 batów" jest 13 letni Antoine Doinel (Jean-Pierre Léaud). Chłopiec niespecjalnie pasuje do otaczającej go rzeczywistości. Jest wrażliwy, pochopny, zagubiony. Wciąż popada w tarapaty, niespecjalnie bawi go szkoła, nie przepadają za nim nauczyciele. Także w domu nie znajduje zrozumienia - matka pochłonięta jest sobą, a ojciec samochodami. Żadne z nich nie zauważa, że tuż obok nich kształtuje się żądna przygód, pragnąca wolności, bogata osobowość. Chłopiec pozostawiony sam sobie myśli o niebieskich migdałach. Świat go woła. Ciąg niefortunnych zdarzeń sprawia, że Antoine postanawia zmienić swoje życie. Rzuca szkołę i ucieka z domu. Największym marzeniem chłopca jest podróż nad morze.

Pies Baskerville'ów 7.0

Od dwustu lat członkowie rodu Baskerville'ów giną na wrzosowiskach koło rodzinnej posiadłości rozszarpywani przez tajemniczego psa potwora. Po śmierci Charlesa Baskerville'a, ostatnim dziedzicem staje się Henry. Sławny detektyw Sherlock Holmes i jego wierny pomocnik dr Watson zjawiają się w rezydencji Baskerville'ów w Dartmoor, by przekonać się, czy sir Henry'emu nie grozi jakieś niebezpieczeństwo.

Beast from Haunted Cave 3.0

Trzech złodziei podkłada bombę w opuszczonej jaskini, by odwrócić uwagę policji podczas napadu na bank. Po udanym skoku rabusie dołączają do wycieczki po górach. Dotarłszy do chaty ich przewodnika, Alexander postanawia poczekać tam na samolot i uciec nim razem ze zrabowanym złotem. Ich plany krzyżuje jednak prehistoryczny potwór, którego wybuch wywabił z jaskiń.


A Bucket of Blood 7.0

Artysta bez talentu pokrywa martwego kota gipsem. Kot zostaje uznany za wspaniałą statuetkę. Autor dzieła zaczyna w gips wkładać ludzi. Jak skończy wirtuoz gipsu?

Odds Against Tomorrow 6.0

Nałogowy hazardzista i piosenkarz Johnny Ingram (Harry Belafonte) pożycza dużą kwotę pieniędzy od gangstera Bacco (Will Kuluva). Aby spłacić swój dług postanawia napaść na bank. Organizuje grupę do włamania w której skład wchodzi Earl Slater (Robert Ryan) - były skazaniec i Dave Burke (Ed Begley) były policjant. Jednak podczas akcji, nic nie idzie zgodnie z ich planem.

Kozioł ofiarny 6.0

Podczas wakacji we Francji John Barratt, spotyka zubożałego szlachcica wyglądającego zupełnie tak jak on. Szlachcic upija Johna i przebiera się w jego ciuchy, by odpocząć od swego zbyt skomplikowanego życia. Tymczasem John próbuje przekonać wszystkich, że nie jest tym za kogo go biorą, jednocześnie jednak czuje się coraz bardziej związany z rodziną szlachcica...

W ślepej uliczce 7.0

Zamaskowany bandyta kradnie kosztowności z mieszkania pana Anzaloni i ucieka, nie czyniąc krzywdy właścicielowi. Wezwanemu na miejsce inspektorowi Ingravallo wydaje się to podejrzane. Według niego złodziej znalazł bowiem kosztowności zbyt szybko. Sąsiadka okradzionego, Liliana Banducci, zatrudnia pomoc domową, Assuntinę, której narzeczony, Diomede, ucieka w momencie kiedy zauważa, że policja zaczyna przesłuchanie świadków. Ale okazuje się, że Diomede ma jednak alibi, więc nie on jest sprawcą. Po pewnym czasie, kiedy mąż Liliany wyjeżdża z Rzymu, odwiedza ją kuzyn, dr Valdarena i znajduje kuzynkę zamordowaną. Zanim jednak wzywa policję, chowa zaadresowaną do siebie kopertę leżącą na kredensie. Dodatkowej zagadki inspektorowi dostarcza mąż zamordowanej, który po powrocie do domu jest wyraźnie zdziwiony, że nieboszczka zaledwie tydzień wcześniej zmieniła swój testament...

W kręgu podejrzeń 9.0

Po odbyciu roku więzienia za chuligaństwo, Andriej wrócił do pracy w stoczni i rozpoczął uczciwe życie. Ale jego przeszłość staje się przynętą dla złodziei i przestępców działających w tym rejonie. Wkrótce przyjaciele i dziewczyna Andrieja dowiadują się, że został zatrzymany przez policję i jest podejrzany o kradzież. Jednak są one absolutnie przekonani o jego niewinności. Czy Andriej jest winny?

Kieszonkowiec 7.2

Cry Tough

Jest to historia portorykańskich młodzieżowych gangów w Nowym Jorku, zamieszanych w kradzieże i morderstwa. Członek gangu wychodzi z poprawczaka i chce "wyjść na prostą", ale gang ma wobec niego inne plany i nie chce pozwolić mu odejść. Zmuszony jest walczyć na noże z jednym z członków i zaczynają się prawdziwe kłopoty.

Słowa kluczowe