Kryminał 1977

Przedstawiamy listę 79 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Telefon 7.0

Rosyjski agent Nicolai Dalchimsky, zdobywa notes zawierający dane uwarunkowanych rosyjskich agentów, przebywających na terytorium USA od lat pięćdziesiątych. Wykorzystując zawarte w nich dane, wywołuje kolejne samobójcze zamachy. Chcąc zapowiedz dalszym atakom, Rosjanie wysyłają do stanów Majora Grigoria Borzoja, mającego powstrzymać terrorystę zanim o całej sprawie dowie się FBI.

Wyzwanie 6.9

Twardy i niezbyt rozgarnięty policjant (Clint Eastwood) ma eskortować do sądu prostytutkę (Sondra Locke) będącą głównym świadkiem w procesie. Skorumpowani zwierzchnicy chcą to uniemożliwić, ale napotykają na niespodziewany opór.


Siekiera 1.0

Trzech bandytów ucieka za miasto szukając schronienia przed policją. W końcu trafiają na odizolowaną farmę, gdzie nastoletnia dziewczyna opiekuje się sparaliżowanym dziadkiem. Sterroryzowawszy Lisę sądzą, że znaleźli doskonałą kryjówkę. Potulna dziewczyna okazuje się jednak bardziej bezwzględna od nich.

Bernard i Bianka 7.2

Opowieść o przygodach dwóch odważnych myszek - Bernarda i Bianki, które wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, by uratować zaginioną sierotkę o imieniu Penny. Przygoda zaczyna się, gdy prośba o pomoc przesłana w butelce przez Penny wpada w łapki nieśmiałej, lecz sprytnej myszki o imieniu Bernard i jego czarującej partnerki - panny Bianki. Dwie dzielne myszki ruszają Penny na ratunek, by uwolnić ją ze szponów złej i przebiegłej Meduzy. Chce ona zmusić Penny do pomocy w odszukaniu i zawładnięciu bezcennym klejnotem. Na Bernarda i Biankę czeka moc niebezpieczeństw. Muszą umknąć krokodylom z ostrymi jak brzytwa zębami i pokonać inne pułapki przygotowane przez złą Meduzę.

Zabijaka, zabijaka 7.0

Kierowca ciężarówki i mistrz wschodnich sztuk walki J.D. Dawes (Chuck Norris), dowiaduje się, żę zniknął jego młodszy brat Billy. Ruszając jego śladem dociera do Kalifornii.

The Amazing Spider-Man 6.0

Peter Parker zostaje ugryziony przez radioaktywnego pająka. Daje mu to niezwykłe moce, które wykorzystuje pomagając ludziom. Ale wrogowie zarówno ci zwykli jak i dysponującymi różnymi niezwykłymi mocami, pojawiają się ciągle, a walka z nimi nie ma końca.

Wszyscy i nikt 6.0

Historia dzieje się w Bieszczadach, tuż po wojnie. Siedmiu żołnierzy, dowodzonych przez Szefa, w drodze po cywilne dokumenty zatrzymuje się w małym miasteczku, od przejścia do cywila dzielą ich godziny. Miasteczko terroryzuje banda Haka. Wieczorem ma się tam odbyć wesele Brzozy i Maryny. Udział w uroczystościach zapowiedział dowódca bandy, Hak, były towarzysz broni Brzozy i konkurent do ręki Maryny. Żołnierze postanawiają zostać w miasteczku i zapobiec rozlewowi krwi, ale czy wszyscy przeżyją?

Sprawa Gorgonowej 7.1

30 grudnia 1931 roku zamordowano 17-letnią córkę inżyniera Zaremby. O morderstwo oskarżono Ritę Gorgonową, gospodynię, kochankę i opiekunkę dzieci Zaremby. Gorgonową aresztowano. W 1932 roku sąd we Lwowie, mimo braku ewidentnych dowodów winy, pod presją opinii publicznej wydaje wyrok śmierci. Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach.

Curse of the Black Widow 6.0

Detektyw Tony Franciosa próbuje rozwikłać sprawę tajemniczych morderstw, których ofiarami padali wyłącznie mężczyźni. Co dziwniejsze ciała ofiar były wyssane z krwi a na ranach znaleziono pajęczy jad. Próbując odszukać sprawcę Tony wpada na trop kobiety pogryzionej przez pająki, która skrywa przerażający sekret.

Słowa kluczowe