Przygodowy 1977

Przedstawiamy listę 63 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mali mieszkańcy wielkich gór 9.0

Akcja serialu rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku. Myśliwy zabija niedźwiedzicę i tym samym jej dzieci zostają pozostawione na pastwę losu. Życie w wielkim lesie nie jest łatwe, tym bardziej dla dwóch małych, niedoświadczonych misiów. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzą im dzieci - Indianin i biała dziewczynka, które opiekują się misiami do czasu, gdy te nie staną się samodzielne.

Bracia Lwie Serce 5.8

Karol Lew, nazywany także Sucharkiem, ma prawie 10 lat i jest bardzo chory. Wie, że niedługo umrze. Jego najlepszym przyjacielem jest jego starszy brat - Jonatan, który pociesza chłopca i mówi mu, że po śmierci dostanie się do pięknej krainy - Nangijali. Jednak to Jonatan pierwszy się tam dostaje, po tym, jak ratuje Karola z płonącego domu. W Nangijali bracia, którzy nazywają się teraz Lwie Serce, mają do spełnienia ważną i niebezpieczną misję: muszą uwolnić doliny krainy spod rządów tyrana - Tengila.

Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja 8.6

Kosmiczna saga o zmaganiach dobra ze złem doprawiona błyskami laserów, statkami kosmicznymi i sporą liczbą kosmitów.


Bliskie spotkania trzeciego stopnia 7.3

Roy Neary, pracownik elektrowni, bada przyczyny zakłóceń energetycznych. W pewnym momencie dostrzega obcy statek kosmiczny. Przeżycie spotkania z kosmitami staje się jego obsesją, oraz odbija na życiu rodzinnym. Roy wierzy w to, że spotkanie z obcą formą życia dojdzie u stóp góry Devils Tower, znajdującej się w hrabstwie Crook stanu Wyoming, której wizerunek go prześladuje. Gdy przez przypadek zauważa w telewizji obiekt swoich wizji, postanawia skonfrontować je z rzeczywistością odwiedzając to miejsce. Po czasie okazuje się, że nie jest on jedynym wybrańcem. Wychodzi również na jaw, że w całą sprawę zamieszane jest wojsko, które chce uczestniczyć w spotkaniu z kosmitami. Determinacja Roya sprawia, że udaje mu się przedostać w ściśle strzeżoną strefę. Gdy dochodzi do spotkania z obcą cywilizacją, spośród wielu kandydatów, to Roy zostaje wybrany przez przybyszy z kosmosu jako ich gość, z którymi następnie odlatuje.

Elza - Syberyjska Tygrysica 6.7

Ilsa była komendantem w rosyjskim gułagu, gdzie więźniowie przechodzili pod jej okiem, tzn. "reedukację". Kiedy Stalin umiera, Ilsa niszczy wszystkie dowody i ucieka do Kanady. Jednak tam dogania ją jej przeszłość, kiedy jeden z więźniów rozpoznaje w niej swojego oprawcę. Ilsa po raz kolejny musi uciekać przed zemstą swoich ofiar.

Jabberwocky 7.2

Film na podstawie poematu Lewisa Carrolla. Dennis, syn bednarza jest strasznie zakochany w pannie Gryzeldzie Rybi Palec. Aby zdobyć jej rękę i miłość postanawia się udać do miasta, aby tam zrobić karierę i zdobyć sławę. Jednak nic nie idzie tak, jak sobie zaplanował, ponieważ krainę nawiedził potwór, który zjada i porywa ludzi. Dennis będzie musiał się z nim zmierzyć.

Yattaman 7.2

Banda Drombo zgodnie z rozkazem swojego bossa - Dokuro Bei'a - wyrusza na poszukiwanie legendarnego kamienia Dokuro. Jednak w każdym odcinku kryminalistom na drodze niecnoty staje para głównych bohaterów, którzy z pomocą swoich wielkich robotów, unieszkodliwiają złoczyńców.

Głębia 6.6

Dwoje ludzi postanawia dotrzeć do zatopionego wraku, spoczywającego w odmętach gdzieś u wybrzeży Bermudów. Historia statku i samo jego zatonięcie owiane są tajemnicą. Gail Berke (Jacqueline Bisset) i David Sanders (Nick Nolte) mają masę kłopotów i stawić czoła muszą przeróżnym problemom. Ich pomysł nie jest łatwy do zrealizowania. Ze wszystkim muszą sobie dawać radę sami. W końcu udaje im się osiągnąć cel...

Yeti - Il gigante del 20. secolo 4.0

Pracownicy pewnego milionera zauważają uwięzioną w lodzie gigantyczną istotę. Po jej rozmrożeniu okazuje się, że jest to Yeti. Prof. Henry Wassermann widząc w jakim stanie jest jego ciało postanawia go ożywić. Cała operacja się udaje i stwór ożywa, ale nie jest zadowolony ze swojego więzienia. Rozwścieczony uwalnia się i zaczyna siać spustoszenie, do czasu gdy spotyka dzieci milionera.

Xing xing wang 4.0

Grupa śmiałków wyrusza w niezbadaną dżunglę, by odszukać żyjącą tam gigantyczną małpę. Trudy podróży sprawiają, że do celu dociera tylko jeden z nich. Uratowany przez żyjącą tam dziewczynę odkrywa, że potrafi ona kontrolować zwierzęta, w tym i ogromnego goryla. Dzięki jej pomocy Johnny sprowadza małpę do Hongkongu, ale tam źle traktowane zwierzę wpada w szał.

Słowa kluczowe