Przygodowy 1977

Przedstawiamy listę 61 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mali mieszkańcy wielkich gór 9.0

Akcja serialu rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku. Myśliwy zabija niedźwiedzicę i tym samym jej dzieci zostają pozostawione na pastwę losu. Życie w wielkim lesie nie jest łatwe, tym bardziej dla dwóch małych, niedoświadczonych misiów. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzą im dzieci - Indianin i biała dziewczynka, które opiekują się misiami do czasu, gdy te nie staną się samodzielne.

Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja 8.4

Kosmiczna saga o zmaganiach dobra ze złem doprawiona błyskami laserów, statkami kosmicznymi i sporą liczbą kosmitów.

Bliskie spotkania trzeciego stopnia 7.4

Roy Neary, pracownik elektrowni, bada przyczyny zakłóceń energetycznych. W pewnym momencie dostrzega obcy statek kosmiczny. Przeżycie spotkania z kosmitami staje się jego obsesją, oraz odbija na życiu rodzinnym. Roy wierzy w to, że spotkanie z obcą formą życia dojdzie u stóp góry Devils Tower, znajdującej się w hrabstwie Crook stanu Wyoming, której wizerunek go prześladuje. Gdy przez przypadek zauważa w telewizji obiekt swoich wizji, postanawia skonfrontować je z rzeczywistością odwiedzając to miejsce. Po czasie okazuje się, że nie jest on jedynym wybrańcem. Wychodzi również na jaw, że w całą sprawę zamieszane jest wojsko, które chce uczestniczyć w spotkaniu z kosmitami. Determinacja Roya sprawia, że udaje mu się przedostać w ściśle strzeżoną strefę. Gdy dochodzi do spotkania z obcą cywilizacją, spośród wielu kandydatów, to Roy zostaje wybrany przez przybyszy z kosmosu jako ich gość, z którymi następnie odlatuje.


Sindbad i oko tygrysa 6.7

Sinbad musi pomóc bratu swej ukochanej, odzyskać ludzką formę. Kassim został bowiem zmieniony w małpę przez złą wiedźmę Zenobię, pragnącą przejąć władzę dla swojego syna. Teraz by pomóc księciu, Sinbad musi udać się do zapomnianej krainy Ademaspai. Jednak na jego drodze czają się liczne monstra, zarówno mieszkające na wyspie jak i sprowadzone czarami Zenobi. A czasu nie jest wiele.

Elza - Syberyjska Tygrysica 6.7

Ilsa była komendantem w rosyjskim gułagu, gdzie więźniowie przechodzili pod jej okiem, tzn. "reedukację". Kiedy Stalin umiera, Ilsa niszczy wszystkie dowody i ucieka do Kanady. Jednak tam dogania ją jej przeszłość, kiedy jeden z więźniów rozpoznaje w niej swojego oprawcę. Ilsa po raz kolejny musi uciekać przed zemstą swoich ofiar.

Jabberwocky 7.1

W królestwie Bruna Wątpliwego nastały iście straszne czasy. W najczarniejszej godzinie mroki średniowiecza zaczyna plądrować przerażająco upiorna bestia. Potwór tak straszny, że ludzie zaczęli łapać plagi, by go uniknąć. Płonące ślepia i ostre jak brzytwa szpony sieją spustoszenie w całym Państwie. Czy znajdzie się śmiałek, który odnajdzie odwagę, by pokonać monstrum, ocali królestwo i zdobędzie rękę Gryzeldy - księżniczki wątpliwej urody? Na średniowiecznym horyzoncie pojawia się fajtłapowaty Dennis, nader prosty wieśniak zakochany po uszy w córce władcy. Czy jest on w stanie uratować krainę przed nadchodzącą klęską? Koniec katuszy, a może wręcz przeciwnie - dopiero ich początek?

Yattaman 7.2

Banda Drombo zgodnie z rozkazem swojego bossa - Dokuro Bei'a - wyrusza na poszukiwanie legendarnego kamienia Dokuro. Jednak w każdym odcinku kryminalistom na drodze niecnoty staje para głównych bohaterów, którzy z pomocą swoich wielkich robotów, unieszkodliwiają złoczyńców.

Głębia 6.6

Gail Berke (Jacqueline Bisset) i David Sanders (Nick Nolte), którzy spędzają romantyczne wakacje na Bermudach, wpadają na trop frachtowca zatopionego podczas II Wojny Światowej. W morzu znajdują fiolkę morfiny, jedną z dziesiątek tysięcy ampułek wciąż zmagazynowanych na pokładzie wraku. To odkrycie prowadzi ich do haitańskiego dealera narkotykowego, Henriego Cloche'a (Louis Gossett Jr.) oraz doświadczonego łowcy skarbów, Romera Treece'a (Robert Shaw). Gail, David i Treece próbują wydobyć zatopiony ładunek.

Yeti - Il gigante del 20. secolo 4.0

Pracownicy pewnego milionera zauważają uwięzioną w lodzie gigantyczną istotę. Po jej rozmrożeniu okazuje się, że jest to Yeti. Prof. Henry Wassermann widząc w jakim stanie jest jego ciało postanawia go ożywić. Cała operacja się udaje i stwór ożywa, ale nie jest zadowolony ze swojego więzienia. Rozwścieczony uwalnia się i zaczyna siać spustoszenie, do czasu gdy spotyka dzieci milionera.

Xing xing wang 4.0

Grupa śmiałków wyrusza w niezbadaną dżunglę, by odszukać żyjącą tam gigantyczną małpę. Trudy podróży sprawiają, że do celu dociera tylko jeden z nich. Uratowany przez żyjącą tam dziewczynę odkrywa, że potrafi ona kontrolować zwierzęta, w tym i ogromnego goryla. Dzięki jej pomocy Johnny sprowadza małpę do Hongkongu, ale tam źle traktowane zwierzę wpada w szał.

Słowa kluczowe