Musical 1956

Przedstawiamy listę 25 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wyższe sfery 7.4

Mężczyzna przeżywa osobisty dramat - jego była żona szykuje się do powtórnego zamążpójścia. Postanawia do tego nie dopuścić. W całą sprawę wmieszani są również dwaj reporterzy... Grace Kelly w swej ostatniej roli przed objęciem tronu księżnej Monaco.

Król i ja 7.7

Jest to opowieść oparta na prawdziwej historii Angielki, Anny Leonowens Deborah Kerr, która przybywa jako nauczycielka na dwór królewski w Syjamie, w latach sześćdziesiątych XIX wieku. Na początku Anna nie zgadza się z nieustępliwym monarchą Brynner, po pewnym jednak czasie Anna i Król przestają próbować zmieniać się nawzajem i zaczynają się rozumieć.

Love Me Tender 7.5

Jest rok 1865. Konfederaci, bracia Reno nie zdają sobie sprawy z zakończenia wojny secesyjnej. W trakcie powrotu do domu, potrzebując pieniędzy napadają na sklep. Kiedy wracają w rodzinne strony dowiadują się, że wojsko nie mając z nimi kontaktu uznało ich za martwych. Obaj muszą stawić czoła trudnej rzeczywistości. Vance (Richard Egan), który wracał do domu, by spotkać się ponownie ze swoją małżonką, Cathy (Debra Paget) odkrywa, że jego ukochana jest obecnie żoną najmłodszego brata, Clinta (Presley). Na domiar złego armia Stanów Zjednoczonych zaczyna poszukiwać braci za rabunek, którego dokonali...


Noc sylwestrowa 8.0

Młodzi entuzjaści na czele z Leną Kryłową, świadomie naruszając zakaz dyrektor Domu Kultury Ogurtsowa postanowili zorganizować prawdziwy, wesoły bal noworoczny. Ma być na nim śpiew, taniec, cyrk, wykonanie orkiestry jazzowej, a nawet magiczne sztuczki...

Carousel

Billy Bigelow, który przebywa w Niebie, prosi o ponowne zesłanie na Ziemię, aby mógł naprawić swoje błędy. Billy pracował podczas karnawału przy karuzeli, tam poznał Julie. Właściciel karuzeli, pan Mullin, zwolnił go z zazdrości o dziewczynę. Billy i Julie pobrali się, ale Billy nie mógł znaleźć pracy. Zmuszeni byli zamieszkać z jej kuzynem, po tym jak Julie została zwolniona z pracy. Gdy Billy dowiedział się, że jego żona jest w ciąży, poczuł się zobligowany do znalezienia jakiegoś źródła utrzymania, jedyną szansą było dla niego wejście w przestępczość.

Meet Me in Las Vegas

Chuck Redwell jest kowbojem który wolny czas spędza na hazardzie. Odkrywa on, iż trzymanie za rękę dziewczyny Marie przynosi mu szczęście w ruletce. Jednak Marie się to nie podoba, przynajmniej na początku...

Płeć przeciwna

Kay przez parę lat pracowała w nocnych klubach jako piosenkarka. Jednak od dziesięciu lat jest już mężatka i siedzi w domu. Kiedy dowiaduje się o romansie swojego męża z tancerką Crystal, postanawia się rozwieść. Jednak kiedy okazuje się, że Crystal jest oszustką, Kay postanawia walczyć o męża.

Słowa kluczowe