Filmy relacja szef-pracownik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja szef-pracownik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chirurdzy

8,0
Razem z Meredith Grey poznaj anatomię pracy w szpitalu. Zobacz, jak pięcioro zdolnych stażystów nabiera doświadczenia, walczy o uznanie przełożonych oraz radzi sobie z pogmatwanym życiem osobistym. Wejdź w fascynujący świat medycyny, gdzie młodzi lekarze toczą między sobą nieustanny bój o miejsce przy stole operacyjnym, a jednocześnie potrafią nawiązać wyjątkowe relacje.

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.


Stany Zjednoczone, rok 1956. Znany ginekolog doktor William Masters (Michael Sheen) chce prowadzić badania nad seksualnością człowieka. Wpierw jednak musi przekonać do pomysłu swoich kolegów z Uniwersytetu Washingtona, dla których temat jest zbyt kontrowersyjny. Musi też znaleźć asystentkę, chętną do pracy przy tak niecodziennym projekcie. Masters naciska więc na władze uczelni, by udzieliły mu wsparcia a w międzyczasie poznaje Virginię Johnson (Lizzy Caplan) - rozwiedzioną matkę dwójki dzieci. Jej zawodowe ambicje i liberalne podejście do seksu czynią z niej idealną partnerkę dla Mastersa. Duet naukowców, dokumentując seksualne zwyczaje Amerykanów, odwiedza zarówno szpitale jak i domy publiczne, a z czasem zaczyna prowadzić pierwsze badania empiryczne, do których zgłaszają się ochotnicy. Nie wiedzą, że ich praca przyczyni się do wybuchu rewolucji obyczajowej, jaka za kilka lat przejdzie przez Stany Zjednoczone.
Młoda dziewczyna z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
George jest odnoszącym sukcesy komikiem, który dowiaduje się że jest śmiertelnie chory i pozostał mu rok życia. Ira stawia dopiero pierwsze kroki na scenie. Pewnej nocy obaj panowie występują w tym samym klubie. George dostrzega talent początkującego komika i zatrudnia go jako swojego asystenta. Wkrótce mężczyźni zaprzyjaźniają się.

G.I. Jane

6,6
Porucznik sił wywiadowczych Jordan O'Neil (Demi Moore) zostaje zrekrutowana jako pierwsza kobieta do elitarnej jednostki szkoleniowej Navy SEALs. Chce udowodnić, że kobiety mogą być tak samo dobre w walce jak mężczyźni, i że niesłusznie odsunięto ją od operacji Pustynna Burza. Jeśli się jej to uda, pani senator Lillian DeHaven (Anne Bancroft) będzie mogła przekonać rząd, że kobiety powinny być dopuszczone do walk na pierwszych liniach frontu. Przed Jordan stoi trudne zadanie, gdyż jej oddziałem kieruje bardzo wymagający i uprzedzony do kobiet w wojsku, kapitan John Urgayle (Viggo Mortensen). Reżyser filmu, Ridley Scott (Gladiator) wspaniale ukazuje czym tak naprawdę jest Navy SEALs oraz umiejętnie łączy kino akcji z polityczną intrygą i kontrowersyjnym problemem kobiet w jednostkach wojskowych.
Pojedynek Batmana i Supermana schodzi na drugi plan, kiedy ludzkość staje w obliczu niespotykanego, jak dotąd zagrożenia.
Harvey Specter (Gabriel Macht) jest najlepszym prawnikiem finalizującym umowy w Nowym Jorku. Jest arogancki, inteligentny. Jednocześnie cały czas robi wszystko z charakterystycznym dla siebie urokiem. Dostaje właśnie szansę na awans w firmie, w której pracuje. Musi jednak zatrudnić wspólnika, który studiuje prawo na Harvardzie. (Nie)szczęśliwym zbiegiem okoliczności na rozmowę kwalifikacyjną dostaje się Mike Ross (Patrick J. Adams), który nie jest nawet studentem, ale posiada fotograficzną pamięć oraz cechy osobowości podobne do Harvey'a, przez co wzbudza on u niego zainteresowanie.
W szpitalu San Antonio pracuje wielu lekarzy, którzy mają za sobą odbyte misje militarne na Bliskim Wschodzie. Doświadczeni ratowaniem życia żołnierzy walczą o zdrowie swoich pacjentów do ostatniego momentu. Niestety, często w tym zadaniu przeszkadza im biurokratyczna machina.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…