Komedia 1956

Przedstawiamy listę 152 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W 80 dni dookoła świata 8.0

Phileas Fogg - angielski dżentelmen w każdym calu zakłada się, że w ciągu 80 dni okrąży świat dookoła. Razem ze świeżo zatrudnionym francuskim kamerdynerem ruszają w podróż. Za nimi podąża detektyw angielskiego Scotland Yardu pan Fix, który będzie się starał go aresztować za obrabowanie banku. W Indiach Fogg ratuje od spłonięcia żywcem księżniczkę Aoudę, z którą razem kontynuuje swą podróż.

Nikodem Dyzma 7.7

Odstawiony we frak bezrobotny nędzarz Nikodem Dyzma stara się o pracę fordansera w warszawskim nocnym lokalu. Jednak właściciel oświadcza, że Dyzma jest prowincjuszem i nie daje mu angażu. Szczęśliwym trafem Dyzma znajduje na ulicy zaproszenie na bal wyższych sfer. Idzie tam z zamiarem oddania zaproszenia właścicielowi, licząc na suty napiwek. Przez omyłkę służący biorą go za ważnego gościa i wpuszczają na raut. Tam chamskie zachowanie Dyzmy otwiera mu drzwi do oszałamiającej kariery.

Dobry wojak Szwejk 7.3

Szwejk, zwolniony z wojska "z powodu notorycznego idiotyzmu" żyje spokojnie w praskiej dzielnicy Vinochrady i utrzymuje się z handlu nierasowymi psami. W dniu zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda, przypomina sobie jednak o nim administracja Cesarstwa Austrowęgierskiego, wcielając go na nowo do służby wojskowej. Szejk, z niezwykłą gorliwością stosuje się do oficjalnych patriotycznych haseł, kompromitując przy tym ich bezdenną głupotę i powodując nieustanne katastrofy.


Przystanek autobusowy 9.0

Młody kowboj, Bo Decker, jedzie po raz pierwszy do miasta, aby wziąć udział w rodeo. Całe dotychczasowe życie spędził na farmie ze starym wiernym przyjacielem Virgilem, w otoczeniu pastuchów i bydła. Po raz pierwszy w życiu zaczyna myśleć o miłości i założeniu rodziny. Postanawia, że jego wybranką zostanie "kobieta anioł", która pokocha go i bez oporu pojedzie z nim na wieś. W podrzędnej spelunce poznaje jasnowłosą piosenkarkę Cherie (Marilyn Monroe) i uznaje, że ona jest tą, której szukał.

Wyższe sfery 9.3

Mężczyzna przeżywa osobisty dramat - jego była żona szykuje się do powtórnego zamążpójścia. Postanawia do tego nie dopuścić. W całą sprawę wmieszani są również dwaj reporterzy... Grace Kelly w swej ostatniej roli przed objęciem tronu księżnej Monaco.

Zemsta 8.0

Cześnik chcąc uratować swój majątek postanawia ożenić się z Podstoliną. Samochwała Papkin, wysłany w roli swata uzyskuje zgodę Podstoliny, liczącej na pieniądze Cześnika. Syn Rejenta, Wacław zakochuje się w Klarze, synowicy Cześnika.

Rocket-bye Baby 6.0

W wyniku kosmicznego wypadku ludzkie dziecko zostaje dostarczone na Marsa, a mały Marsjanin trafia na Ziemię. Jego niezbyt szczęśliwym ojcem okazuje się Joseph Wilbur, który odtąd wraz z żoną próbuje wychować swojego zielonego syna.

Noc sylwestrowa 8.0

Młodzi entuzjaści na czele z Leną Kryłową, świadomie naruszając zakaz dyrektor Domu Kultury Ogurtsowa postanowili zorganizować prawdziwy, wesoły bal noworoczny. Ma być na nim śpiew, taniec, cyrk, wykonanie orkiestry jazzowej, a nawet magiczne sztuczki...

The Green Man 10.0

Głównym bohater - płatny zabójca Hawkins na codzień pracuje jako zwykły zegarmistrz. Jego następną ofiarą ma być przemysłowiec Sir Gregory. Hawkins planuje zabić go wysadzając w powietrze hotel "The Green Man", w kórym Sir Gregory ma się zatrzymać. Jego plany zostają jednak pokrzyżowane przez pewnego sprzedawcę odkurzaczy.

Tajemnice domu towarowego 7.0

Kierownik stoiska odzieży Michaił Kryłow, były major armii radzieckiej, jest w konflikcie z dyrektorem fabryki odzieżowej Anną Andriejewą, spowodowanym różnym podejściem do sposobu szycia produktów. Ale nieporozumienie szybko przeradza się we wzajemną sympatię. Anna nawet ratuje go od kłopotów, kiedy na jego stoisku odkryto niedobory towaru. Tymczasem odzież nadal tajemniczo znika...

Słowa kluczowe