Komedia 1956

Przedstawiamy listę 159 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dobry wojak Szwejk 7.3

Szwejk, zwolniony z wojska "z powodu notorycznego idiotyzmu" żyje spokojnie w praskiej dzielnicy Vinochrady i utrzymuje się z handlu nierasowymi psami. W dniu zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda, przypomina sobie jednak o nim administracja Cesarstwa Austrowęgierskiego, wcielając go na nowo do służby wojskowej. Szejk, z niezwykłą gorliwością stosuje się do oficjalnych patriotycznych haseł, kompromitując przy tym ich bezdenną głupotę i powodując nieustanne katastrofy.

Zemsta 8.0

Cześnik chcąc uratować swój majątek postanawia ożenić się z Podstoliną. Samochwała Papkin, wysłany w roli swata uzyskuje zgodę Podstoliny, liczącej na pieniądze Cześnika. Syn Rejenta, Wacław zakochuje się w Klarze, synowicy Cześnika.

Nikodem Dyzma 7.7

Odstawiony we frak bezrobotny nędzarz Nikodem Dyzma stara się o pracę fordansera w warszawskim nocnym lokalu. Jednak właściciel oświadcza, że Dyzma jest prowincjuszem i nie daje mu angażu. Szczęśliwym trafem Dyzma znajduje na ulicy zaproszenie na bal wyższych sfer. Idzie tam z zamiarem oddania zaproszenia właścicielowi, licząc na suty napiwek. Przez omyłkę służący biorą go za ważnego gościa i wpuszczają na raut. Tam chamskie zachowanie Dyzmy otwiera mu drzwi do oszałamiającej kariery.


Przystanek autobusowy 7.7

Młody kowboj, Bo Decker, jedzie po raz pierwszy do miasta, aby wziąć udział w rodeo. Całe dotychczasowe życie spędził na farmie ze starym wiernym przyjacielem Virgilem, w otoczeniu pastuchów i bydła. Po raz pierwszy w życiu zaczyna myśleć o miłości i założeniu rodziny. Postanawia, że jego wybranką zostanie "kobieta anioł", która pokocha go i bez oporu pojedzie z nim na wieś. W podrzędnej spelunce poznaje jasnowłosą piosenkarkę Cherie (Marilyn Monroe) i uznaje, że ona jest tą, której szukał.

Wyższe sfery 7.4

Mężczyzna przeżywa osobisty dramat - jego była żona szykuje się do powtórnego zamążpójścia. Postanawia do tego nie dopuścić. W całą sprawę wmieszani są również dwaj reporterzy... Grace Kelly w swej ostatniej roli przed objęciem tronu księżnej Monaco.

Herbaciarnia "Pod Księżycem" 8.0

Miasto Okinawa po II Wojnie Światowej. W niewielkiej wiosce Tobiki, kapitan Fisby, chce wprowadzić na okupowanym terenie "amerykańską demokrację". Jako, że sam nie włada dobrze miejscowym językiem, posiłkuje się tłumaczem. W wyniku złego zrozumienia jego intencji, miejscowi ludzi przestają budować szkołę, za to zajmują się budową browaru i herbaciarni.

W 80 dni dookoła świata 6.9

Phileas Fogg - angielski dżentelmen w każdym calu zakłada się, że w ciągu 80 dni okrąży świat dookoła. Razem ze świeżo zatrudnionym francuskim kamerdynerem ruszają w podróż. Za nimi podąża detektyw angielskiego Scotland Yardu pan Fix, który będzie się starał go aresztować za obrabowanie banku. W Indiach Fogg ratuje od spłonięcia żywcem księżniczkę Aoudę, z którą razem kontynuuje swą podróż.

Rocket-bye Baby 6.0

W wyniku kosmicznego wypadku ludzkie dziecko zostaje dostarczone na Marsa, a mały Marsjanin trafia na Ziemię. Jego niezbyt szczęśliwym ojcem okazuje się Joseph Wilbur, który odtąd wraz z żoną próbuje wychować swojego zielonego syna.

Helena i mężczyźni 7.0

Polska hrabina Elena, po śmierci swojego męża, pomaga wielu swoim kochankom w robieniu kariery.

Noc sylwestrowa 8.0

Młodzi entuzjaści na czele z Leną Kryłową, świadomie naruszając zakaz dyrektor Domu Kultury Ogurtsowa postanowili zorganizować prawdziwy, wesoły bal noworoczny. Ma być na nim śpiew, taniec, cyrk, wykonanie orkiestry jazzowej, a nawet magiczne sztuczki...

Słowa kluczowe