Musical 1961

Przedstawiamy listę 18 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1961 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chcemy się bawić 8.3

Na miejscu młodzieżowego klubu ma stanąć wielki, nowoczesny biurowiec milionera Hamiltona Blacka. Klub można uratować, jeśli wpłaci się sporą sumę na przedłużenie dzierżawy. Młodzi ruszają do akcji: w starym, wyremontowanym własnymi siłami teatrze organizują wielki koncert, bardzo sprytnie go reklamując.

West Side Story 7.3

Film przedstawia wątek miłości Romea i Julii. Akcja toczy się w latach pięćdziesiątych, w ubogiej dzielnicy Nowego Jorku. Para zakochanych związana jest rywalizującymi ze sobą młodzieżowymi gangami, co czyni ich miłość niemożliwą do spełnienia. Liryzm przeplata się z tragedią.

Błękitne Hawaje 9.0

Miłosne perypetie Elvisa na Hawajach. Po odbyciu służby wojskowej bohater filmu wraca do domu, gdzie jego matka prowadzi agencję turystyczną. Rozpoczyna więc pracę jako przewodnik, spotyka dziewczynę swego życia, ale nim wszystko zakończy się nieuchronnym happyendem - musi pokonać mnóstwo zastawianych nań pułapek.


Słowa kluczowe