Przygodowy 1957

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 44 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1957 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Podczas II wojny światowej w japońskim obozie w Birmie zostaje uwięziona grupa jeńców angielskich. Ich zadaniem jest zbudowanie mostu, którym ma przebiegać strategiczna linia kolejowa. Komendant obozu i jego załoga traktują jeńców w okrutny sposób. Z czasem jednak między nimi wytwarza się specyficzna zależność. Ofiary starają się udowodnić swoim oprawcom własną wartość, budując z angielską dokładnością most, tylko po to aby mogli go zniszczyć angielscy komandosi.

Sayonara

6,8
Amerykanin stacjonujący w Japonii w czasach trwającej wojny w Korei zakochuje się i bierze ślub z Japonką pomimo wszelkich trudności..
Dr John Rollason od kilku tygodni przebywa z żoną i przyjacielem w Himalajach badając tamtejszą florę. Pod koniec badań, do klasztoru w którym się zatrzymali, przybywa Tom Friend i dowodzona przez niego ekspedycja. Nasz bohater nie zważając na ostrzeżenia dołącza do nich i wyrusza w wyższe partie gór w poszukiwaniu legendarnego człowieka śniegu.


Doktor Tom Merrinoe zabiera swego syna do placówki naukowej, gdzie pracuje i pozostawia go sam na sam z ze znajdującym się tam superkomputerem. Maszyna okazuje się świadoma i zahipnotyzowawszy chłopca zmusza go do odbudowania robota Robbiego, który ma pomóc jej w podbiciu świata.
Historia rozgrywa się w XV wieku. Twerski kupiec Afanazy Nikitin od dawna marzył o podróży do odległych krajów. Pewnego dnia został wysłany w niebezpieczną podróż morską do Indii. Po wielu przygodach udaje mu się utorować szlak handlowy z Europy do tajemniczego kraju...
Tajna organizacja, której siedziba znajduje się na stacji kosmicznej, orbitującej wokół Ziemi, porywa doktora Yamanakę i jego dzieci. Na ratunek przybywa im Super Giant, ale nawet on nie jest w stanie powstrzymać złoczyńców, dysponujących zaawansowaną technologią i hordami żołnierzy.
Czworo śmiałków dedycje się zejść w odmęty oceanu eksperymentalnym dzwonem nurkowym. Podczas testu kable mocujące zostają zerwane, a dzwon opada na dno. Szczęśliwie w pobliżu miejsca, w którym zostali uwięzieni członkowie ekspedycji odnajdują podwodną jaskinię. Nie mogąc pozostać w dzwonie muszą spróbować przeczesać jaskinię i odnaleźć wyjście na powierzchnię, o ile takie istnieje?
Felix i Tony od lat łowią ryby w rejonie Morza Karaibskiego. Pewnego dnia przyjmują niebezpieczne zlecenie nielegalnego przetransportowania przez granicę tancerki Ireny. W trakcie rejsu przyjaciele poróżnili się między sobą, a kością niezgody była zazdrość o Irenę. W efekcie Felix donosi na Tony'ego straży przybrzeżnej, oskarżając go o przemyt. Ten musi uciekać i zaciąga się na grecki frachtowiec, na którym niebawem wybucha pożar. Pod pokładem Tony zostaje przygnieciony, a na statku w każdej chwili grozi eksplozja...
Superbohater Super Giant, kontynuuje swoja walkę z terrorystami, próbując namierzyć ich kwaterę główną. Niestety zostaje wrobiony w morderstwo. W tym samym czasie bandyci przejmują kontrolę nad sierocińcem i porywają Reiko.
Film o moskiewskich uczniach, którzy znaleźli się latem 1941 roku na okupowanym przez Niemców terytorium Ukrainy. Chłopcy postanowili wziąć udział w walce za jej oswobodzenie i zorganizowali swój mały oddział partyzancki...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…