Romans 1919

Przedstawiamy listę 55 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1919 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Złamana lilia 6.8

Lucy Battling jest wychowywana przez ojca, który ma ostre zasady. Pewnego dnia z Chin do Londynu przybywa Cheng Huan. Lucy zakochuje się w nim. Czy ojciec da się przebłagać córce i pozwoli złamać zasady?

Ślepi mężowie 5.0Ludzie bez jutra 6.0

Jeden z wczesnych polskich filmów niemych. Dzięki sensacyjnemu odkryciu filmu kilka lat temu w Bundesarchiv w Niemczech, dzieje kinematografii naszego młodego niepodległego państwa mogą być dziś lepiej poznane. Atutem filmu jest sensacyjna fabuła, oparta na żywej wówczas, pochodzącej jeszcze z czasów zaborów, autentycznej historii nieszczęśliwego romansu warszawskiej aktorki Marii Wisnowskiej z rosyjskim oficerem Barteniewem, który z zazdrości zastrzelił młodą, dobrze zapowiadającą się artystkę Teatrów Rządowych w swoim mieszkaniu. Co ciekawe, w filmie znajduje się kilka warszawskich plenerów. Film, który zrealizowano w 1919 roku, wszedł na ekrany po wielu poprawkach, dopiero w 1921 roku. W roli rosyjskiego oficera wystąpił Józef Węgrzyn, jeden z najciekawszych polskich aktorów I połowy XX wieku. W roli jego kochanki wystąpiła Helena Bruczówna, gwiazda teatru i filmu, dla której była to ostatnia rola filmowa w rodzimej kinematografii przed jej wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Heart o' the Hills

Wśród wzgórz Kentucky żyje Jason Honeycutt wraz ze swym surowym ojczymem. Nie daleko mieszka jego przyjaciel, Mavis Hawn, ze swą owdowiałą matką. Mavis spędza wiele czasu na przygotowanie się do dnia, kiedy okaże się kto zabił jego ojca i planowaniu zemsty.

Słowa kluczowe