Romans 1982

Przedstawiamy listę 82 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1982 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tootsie 7.3

Bezrobotny aktor zmuszony jest udawać kobietę, aby uzyskać rolę w telewizyjnym serialu. Zdobywa wielką popularność, borykając się jednocześnie z licznymi problemami w życiu prywatnym. Udawanie kobiety uczy go jednak lepszego zrozumienia tej, którą kocha...

Świat według Garpa 6.9

Przeniesienie na ekran głośnej powieści Johna Irvinga. Tematem filmu są perypetie życiowe młodego pisarza T.S. Garpa (Robin Williams). Jego losy zdominowane są przez ekscentryczną postawę matki, łamiącej wszelkie konwenanse.

Wybór Zofii 8.8

Film oparty na powieści Williama Styrona. Młody i naiwny, niedoświadczony pisarz z Południa w ciągu jednego, krótkiego lata dowiaduje się wiele o miłości, szczęściu, życiu i śmierci. Zakochuje sie w Zofii, kobiecie o bardzo trudnej i tragicznej przeszłości. Zdołała ona przeżyć obóz koncentracyjny w czasie II Wojny Światowej. Nie jest Angielką, wyraźnie słychać polski akcent w jej wymowie. Kobieta ta ma romans z bardzo czarującym lecz i porywczym biologiem.


Seks nocy letniej 7.1

Luźna adaptacja filmu "Smiles of a Summer Night" Ingmara Bergmana. Cała akcja rozgrywa się podczas przyjęcia zorganizowanego przez wynalazcę Andrew Hobbsa i jego żonę Adrian. Do ich domku na wsi przyjeżdżają dwie znajome pary. Jeden weekend zmieni ich życie na zawsze, okaże się bowiem, że łączy ich wiele spraw, które do tej pory skrywali.

Beztroskie lata w Ridgemont High 7.1

Ekranizacja książki Camerona Crowe'a. Migawki z życia współczesnych nastolatków oparte na obserwacjach młodego pisarza, który jako student penetrował miejskie środowiska młodzieżowe. Seks, narkotyki, rock'n'roll i niechęć do pracy to główne wątki, wokół których obraca się narracja filmu.

Grease 2 6.4

Jest rok 1961, dwa lata wcześniej bohaterowie oryginalnego „Grease” skończyli Rydell High, ale zastąpili ich nowi maturzyści. Pink Ladies i T-Birds nadal wyznaczają szkolny styl bycia, z tym, że nagle pod koniec lata coś się stało ze Stephanie (Michelle Pfeiffer w swej pierwszej gwiazdorskiej roli), szefową dziewczęcego gangu. Poczuła, że przerosła Johnny’ego (Adrian Zmed), szefa T-Birdsów i zaczęła szukać nowego chłopaka – jeszcze fajniejszego i jeszcze lepiej jeżdżącego na motorze. Tymczasem w szkole pojawia się nowy, Michael (Maxwell Caulfield), zauroczony Stephanie, która nawet go nie zauważa. Narasta konflikt, który znów zatrzęsie starą budą Rydell High...

Rok niebezpiecznego życia 6.6

Do Dżakarty przybywa nowy korespondent Guy Hamilton (Mel Gibson). Jest to jego pierwsza praca za granicą. Żaden z korespondentów, którzy już wcześniej tutaj byli, nie kwapi się do pomocy. Jako jedyna pomaga mu Billy Kwan (Linda Hunt). Nowy przewodnik Guy'a pomaga mu się odnaleźć w nowej pracy i tłumaczy mu całą specyfikę pracy i sytuację polityczną w Indonezji.

Pocałuj mnie na do widzenia 7.0

Młoda, atrakcyjna wdowa ma zamiar wyjść za mąż za Ruperta Bainesa, nudnego egiptologa. W noc przed ślubem odwiedza ją duch pierwszego męża - znakomitego choreografa - zaniepokojony zbliżającym się małżeństwem.

Victor Victoria 7.5

Historia rozgrywa się w Paryżu, w okresie międzywojennym. Angielka Victoria Grant jest bezrobotną piosenkarką. Bez powodzenia szuka pracy w paryskich klubach nocnych. Pewnego dnia przypadkowo spotyka homoseksualistę Carolla Todda, z który się zaprzyjaźnia. Chłopak wpada na pomysł, by Victoria udawała mężczyznę, który na scenie przeistacza się w kobietę. Zamysł okazuje się genialny, a dziewczyna jako Victor robi olśniewającą karierę.

Słowa kluczowe