Thriller 1939

Przedstawiamy listę 22 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1939 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Brzask 6.9

François (Jean Gabin), sympatyczny pracownik fabryki, zabija Valentina (Jules Berry) z pistoletu. Zamknął się w swoim pokoju i zaczyna przypominać sobie, jak doszło do ​​morderstwa. Pewnego razu spotyka młodą kwiaciarkę Françoise (Jacqueline Laurent) i zakochuje się w niej. W tym samym czasie rywalizuje z treserem psów Valentinem i zostaje uwikłany niejasną sytuację z jego asystentką Clarą (Arletty).

Burzliwe lata dwudzieste 7.3

Jest to historia karier trzech byłych żołnierzy z I wojny światowej, którzy poznali się w okopach podczas walk we Francji. Powojenna Ameryka nękana kłopotami gospodarczymi, które doprowadziły wkrótce do wielkiego bezrobocia nie okazała im wdzięczności. Największe możliwości w epoce prohibicji zaoferował im podziemny świat produkcji i handlu alkoholem.

Each Dawn I Die

Reporter Frank Ross (James Cagney) zostaje niesłusznie uznany winnym morderstwa i osadzony w więzieniu.


The Spy in Black

Kapitan Hardt, dowódca niemieckiej łodzi podwodnej podczas I wojny światowej otrzymuje rozkaz zatopienia brytyjskich statków u wybrzeży Szkocji. Dziewczyna, od której odbiera te rozkazy okazuje się podwójnym agentem.

Słowa kluczowe