Musical 1939

Przedstawiamy listę 33 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1939 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czarnoksiężnik z Oz 8.9

Porwana przez szalejące tornado 12-letnia Dorota, jej pies Toto, a nawet jej dom z farmy w Kansas, żeglują ponad tęczą do urzekającej krainy Oz. Wkroczenie w ten świat oznacza moc przygód. Dorota wraz z nowymi przyjaciółmi musi odnaleźć tajemniczego czarnoksiężnika i poznać jego sekret, by móc wrócić do domu.

Mała księżniczka 7.0

Anglia, rok 1899. Ojciec małej Sary jest oficerem i ponieważ wybucha wojna, jego regiment wyrusza do Afryki Południowej. Dziewczynka nie ma matki, więc zostaje ulokowana w ekskluzywnym pensjonacie dla bogatych panienek. Traktowana jest tam niczym mała księżniczka. Zbliżają się urodziny Sary. Właścicielka pomaga jej zorganizować przyjęcie dla koleżanek. Jednak w czasie uroczystości nadchodzi wiadomość, iż ojciec dziewczynki zaginął w czasie jednej z potyczek i od tej chwili nie ma nikogo, kto by regulował rachunki za utrzymanie Sary... Od tej chwili będzie musiała sama zarobić na swe utrzymanie.

Let Freedom Ring

Właściciel kolei Jim Knox używa wszystkich możliwych sposobów, by wykupić ziemię, której potrzebuje dla swojej nowej kolei. Kiedy Jim dowiaduje się, że jego sprzymierzeniec Steve Logan jest tajnym agentem rządowym, usiłuje go zabić.


Słowa kluczowe