Musical 1939

Przedstawiamy listę 33 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1939 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czarnoksiężnik z Oz 9.0

Klasyczna ekranizacja książki Franka L. Bauma. Mała dziewczynka porwana przez szalejący huragan przybywa do tajemniczej, baśniowej krainy. Zaprzyjaźnia się ze Strachem Na Wróble, Blaszanym Drwalem i Tchórzliwym Lwem i wraz z nimi wędruje do siedziby Czarnoksiężnika przeżywając po drodze wiele przygód. Film zrealizowany w trzy kolorowej technice Technicolor.

Mała księżniczka 7.0

Ekranizacja powieści Frances Hodgson Burnett. Kilkuletnia Sara Crewe zostaje oddana przez ojca do szkoły z internatem. Gdy ojciec umiera okazuje się, że był bankrutem. Sara z dnia na dzień z uczennicy faworyzowanej i rozpieszczanej przez nauczycielki zostaje zamieniona w służącą, która musi zapracować na własne utrzymanie. W swym malutkim pokoiku na poddaszu, głodna i przemarznięta Sara ucieka w świat wyobraźni... [opis dystrybutora]

Let Freedom Ring

Właściciel kolei Jim Knox używa wszystkich możliwych sposobów, by wykupić ziemię, której potrzebuje dla swojej nowej kolei. Kiedy Jim dowiaduje się, że jego sprzymierzeniec Steve Logan jest tajnym agentem rządowym, usiłuje go zabić.


Słowa kluczowe