Western 1959

Przedstawiamy listę 35 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rio Bravo 7.5

Szeryf z małego miasteczka na Dzikim Zachodzie stawia czoła bandytom, którzy chcą odbić z więzienia swego kumpla, a po swojej stronie ma tylko: wiecznie pijanego zastępcę, starego dziwaka, porywczego młodzieńca i... piekną kobietę.

Bonanza 6.9

Ranczo „Ponderosa” wraz z potężnymi przyległościami ziemskimi należącymi do rodziny Cartwrightów jest położone w Nevadzie, niedaleko Virginia City i w pobliżu słynnych pokładów srebra „Comstock Silver Lode”. Akcja filmu jest umiejscowiona w czasie wojny domowej i niedługo po niej. Ojciec Ben Cartwright, obecnie wdowiec, człowiek nieposzlakowanej opinii i powszechnie szanowany obywatel miał cztery żony, z których każda dała mu syna. Ich wspólne życie w piątkę obfituje w typowe przygody dla gatunku jakim jest western, gdzie osobiste dramaty i problemy hodowlane przeplatają się z konfliktami małej, prowincjonalnej społeczności, której są częścią.

Rawhide

Serial opowiada o przygodach dwóch kowbojów. Gil Favor i jego przyjaciel Rowdy Yates napotykają na swojej drodze niezliczona ilość różnorodnych postaci podejmując się różnorodnych prac - od tradycyjnego przeprowadzania bydła do transportowania grupy więźniów do czekającego na nich więzienia.


Konnica 6.4

Przenosimy się w czasy wojny secesyjnej. W całej Ameryce trwają wielkie bitwy. Pułkownik, należący do Unii, Benjamin H. Grierson, postanawia wykonać szalony, niemal samobójczy plan. Razem ze swoją armią, liczącą 1700 żołnierzy, postanawia wzbudzić strach i chaos w szeregach Konfederatów, napadając na koleje...

Dwa złote colty 7.0

Miasto Warlock jest opanowane przez gang bandytów, co skłania jego mieszkańców do wynajęcia Claya Blaisdella (Henry Fonda), słynnego rewolwerowca, który ma zostać szeryfem. Kiedy zjawia się Blaisdell, towarzyszy mu jego przyjaciel Tom Morgan (Anthony Quinn), zapalony hazardzista, który jest wobec Blaisdella opiekuńczy, czuwając nad jego życiem i reputacją. Kilku mieszkańców miasta, którym nie na rękę pozycja Blaisdell, człowieka o niejasnej tożsamości, namawia Johnny'ego Gannona (Richard Widmark), jednego z byłych drabów który obecnie znowu stał się uczciwym obywatelem, aby przyjął stanowisko szeryfa konkurencyjnie do Blaisdella. Atmosfera zagęszcza się, gdy do miasta przybywa pewna kobieta oskarżając Blaisdell i Morgana o zamordowanie jej męża.

Ostatni pociąg z Gun Hill 7.1

Szeryf Matt Morgan (Douglas) przysiągł doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości młodego mordercę swojej żony – co nie będzie łatwe, bowiem ojcem podejrzanego jest bogaty rancher Craig Belden (Quinn), wieloletni przyjaciel Morgana. Tym niemniej Morgan jest zdeterminowany pojmać mordercę i zdążyć na pociąg o 9:00.

Curse of the Undead 5.0

Wampir na dzikim zachodzie.

W drodze do Cordury 5.5

Rok 1916. W Europie trwają walki. Amerykańskie dowództwo zdaje sobie sprawę, że wkrótce ich kraj będzie musiał przyłączyć się do wojny. Chce znaleźć bohaterów, którzy podniosą morale żołnierzy. Do poszukiwania osób odznaczających się szczególną odwagą bitewną wyznaczeni zostają specjalni oficerowie.

Drzewo powieszonych

Montana, trwa gorączka złota. Powstają i znikają miasta poszukiwaczy. W jednym z nich pojawia się doktor Frail, który zabił własną żonę i brata. Boi się ponownego związku z kobietą, bo obawia się zdrady. Ale w jego życiu pojawia się Elizabeth, która została poparzona przez słońce po napadzie na jej dyliżans. Doktor przywraca jej wzrok i wiarę w siebie. Skrycie się w niej zakochuje.

Revenge of the Virgins

Pierwszy western o zabarwieniu erotycznym. Kiedy biali osadnicy zaczynają wkraczać na święte indiańskie tereny, do akcji wkracza grupa wojowniczych Indianek. Zaczyna się walka - kowboje kontra seksowne, półnagie Indianki.

Słowa kluczowe