Western 1993

Przedstawiamy listę 16 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1993 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tombstone 7.5

Jeszcze jedna wersja życia legendarnego szeryfa Wyatta Earpa. Tym razem twórcy filmu opowiedzieli o szczytowym okresie życia słynnego rewolwerowca, który mimo niechęci przyjmuje stanowisko Szeryfa w miasteczku Tombstone i musi rozprawić się z bandą braci Clantonów.

Przygody na Dzikim Zachodzie 6.0

Ojciec Brisco został zamordowany. Był szeryfem i zarazem legendą dzikiego zachodu. Po jego śmierci Brisco postanowił również zostać strażnikiem prawa. Wyjechał więc na studia. Po powrocie jego celem stało się odnalezienie Johna Bly odpowiedzialnego za śmierć najbliższej mu osoby. W podróży razem z nim jedzie słynny łowca nagród Lord Bowler.

Cicha zemsta 6.0

Mix westernu i greckiej tragedii. Indianka Silent Tongue zostaje zgwałcona przez właściciela objazdowej trupy. Ten aby ukryć zbrodnię żeni się z Indianką. Z małżeństwa rodzą się dwie córki, które mają pomścić gwałt.


Ostatni żywy bandyta 6.5

Oddział południowców, dowodzony przez porucznika Grafa, pomimo przegranej konfederatów, nie składa broni i wciąż walczy. Teraz jako banda wyjętych spod prawa napadają na banki. Po jednym z takich napadów, jeden z ludzi Grafa strzela do niego i myśląc, że ten nie żyje cała banda odjeżdża. Graf jednak przeżywa postrzał i postanawia ścigać byłych podkomendnych.

Doktor Quinn 6.5

Serial obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w 2–ej połowie XIX wieku. Bohaterką jest młoda lekarka z Bostonu Michaela "Mike" Quinn, która po śmierci swego ojca wyrusza na Dziki Zachód do Colorado Springs, aby przejąć po nim praktykę lekarską. Miejscowa społeczność jest zaskoczona faktem, że lekarzem jest kobieta. Dr Quinn musi przełamywać uprzedzenia środowiska i borykać się z trudnościami, których los jej nie szczędzi. Swoją pełną poświęcenia postawą i umiejętnościami zdobywa zaufanie mieszkańców.

Geronimo: Amerykańska legenda 6.8

Wódz Apaczów Chiricahua, Geronimo, od 1876 roku kieruje ich walką z białymi osadnikami i wojskami federalnymi. Po ucieczce z rezerwatu wypowiada wojnę prześladowcom Indian. Gdy zawodzą negocjacje, gen. George Crook postanawia użyć siły.

Posse: Opowieść o Jessie Lee 8.0

Grupa weteranów (w większości czarnych) wraca z wojny Amerykańsko-Meksykańskiej i podróżuje po Dzikim Zachodzie. Ich przywódca szuka człowieka, który zlinczował jego ojca...

Snowy River: The McGregor Saga

Akcja serialu toczy się w Paterson's Ridge, miasteczku w pobliżu gór, niedaleko Melbourne, pod koniec XIX wieku. Jest to historia jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych obywateli Paterson's Ridge, Matta McGregora. Ten wdowiec jest ojcem trójki dzieci: Colina (miejscowego pastora), Roba i Danni.

Ballada o Małym Jo 7.5

Słowa kluczowe