Wojenny 1950

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 36 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1950 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Podpułkownik Yorke (Wayne) zostaje skierowany do Rio Grande, by walczyć z wojowniczym plemieniem. Yorke przeżywa najtrudniejsze chwile, kiedy okazuje się, że jego niekonwencjonalny plan przechytrzenia Indian może zaprowadzić go przed sąd wojenny. W obliczu krwawej wojny przyjdzie mu walczyć o honor i ocalenie swojej rodziny. [opis dystrybutora]
Warszawa, październik 1944 roku. Kapitulują ostatnie oddziały powstańcze. Gubernator Dystryktu Warszawskiego Ludwig Fischer otrzymuje rozkaz zrównania miasta z ziemią. Niemcy wysadzają w powietrze kolejne budynki, zamieniając Warszawę w gigantyczne rumowisko. Ludność cywila opuszcza masowo stolicę. Młody powstaniec ANDRZEJ (Igor Śmiałowski) dostaje rozkaz pozostania w mieście... Wkrótce odbiera pierwszy rozkaz. Ma ukryć radzieckiego skoczka spadochronowego radiotelegrafistę. Pod osłoną nocy – wraz z Jankiem i Julkiem – umieszcza Rosjanina w ruinach getta. Tymczasem na terenie getta ma swoją kryjówkę PIOTR RAFALSKI (Jan Kurnakowicz). Wraz z przygarniętym bezpańskim owczarkiem przemierza codziennie ulice w poszukiwaniu wody i pożywienia. Jest świadkiem egzekucji ukrywających się Żydów. Pewnego dnia Piotr przynosi do swej kryjówki ranną dziewczynę o imieniu Krystyna. Udaje mu się usunąć kulę z rany, co ratuje dziewczynie życie. Tymczasem radziecki spadochroniarz przesyła drogą radiową wiadomości o ruchach wojsk niemieckich. Otoczony przez Niemców skierowuje ogień radzieckiej artylerii na siebie i ginie. Pewnego dnia w kryjówce Piotra dochodzi do spotkania Andrzeja i Krystyny. Oboje przedostają się przez Wisłę na praską stronę. Piotr pozostaje w ruinach. Nadchodzi styczeń 1945 roku. Piotr dostrzega Andrzeja i Krystynę w kolumnie Wojska Polskiego wkraczającego do stolicy.
Oparta na faktach historia Agnes Newton Keith, więźniarki kilkunastu japońskich obozów wojennych. Zmagając się z trudnościami życia w obozach Agnes, od roku 1941 do zakończenia II Wojny Światowej opiekuje się swoim nieletnim synem.


Piękna właścicielka portowej knajpy zostaje wciągnięta w wojnę między Włochami a Turcją.
Dokument o podboju przez komunistów Chin zaczyna się zdjęciami archiwalnymi z 1929 roku, kiedy to Mao Tse Tung i jego niewielka armia utrzymywała tylko kilka miast w północnej części Chin. Grupa rewolucjonistów wzrosła, kiedy ubodzy obywatele dołączyli do komunistycznych szeregów w odpowiedzi na obietnice reform rolnych i doraźnej pomocy. Kiedy Japonia zaatakowała kraj w 1937 roku, wówczas była komunistyczna armia Mao wzięła główny ciężar obrony. Kiedy druga wojna światowa skończyła się, komuniści podjęli zdecydowane działania by przejąć rządy w Chinach...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…