Sci-Fi 1998

Przedstawiamy listę 25 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 1998 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Kaubôi bibappu 8.1

Spike Spiegel jest łowcą nagród o tajemniczej przeszłości. Żyje od jednej wypłaty do drugiej, starając się robić jak najmniej. Jego partnerami są Jet Black właściciel statku kosmicznego Bebop, Faye Valentine złodziejka, Ed geniusz komputerowy oraz Ein inteligentny pies. Razem podróżują od planety do planety szukając łatwego zarobku.

Trigun 7.3

Vash the Stampede jest powszechnie znany jako osoba siejąca zniszczenie. Dalszym wyrządzanym przez niego szkodom mają zapobiec dwie pracownice towarzystwa ubezpieczeniowego – Meryl i Milly. Ku ich zdziwieniu ów rozrabiaka okazuje się człowiekiem miłym i wiecznie uśmiechniętym. Za uśmiechem tym skrywana jest jednak wielka tajemnica.

Outlaw Star 7.0

Gene Starwind marzy o kosmicznych podróżach i opuszczeniu planety, na której utknął przed laty. Zbiegiem okoliczności chłopak zostaje uwikłany kosmiczną intrygę i staje się właścicielem najbardziej zaawansowanego technologicznie statku w galaktyce. Wraz ze swoim partnerem Jimem, biocyborgiem Melfiną oraz piękną zabójczynią i pół tygrysicą muszą zmierzyć się z piratami, kosmitami i zabójcami, próbując odkryć tajemnice tytułowej Outlaw Star.


Kruk: Droga do nieba 6.7

Eric i jego dziewczyna zostają zamordowani. Jednak Eric powraca na Ziemię jako człowiek-kruk, aby zemścić się na swoich oprawcach. To jednak za mało, aby opuścić Ziemię i powrócić do ukochanej... Eric musi jeszcze znaleźć sposób, jak pogodzić siły dobra i zła na Ziemi.

Wirtualna Lain 7.6

Lain Iwakura wydaje się być zwykłą dziewczynką niemającą zbyt wiele doświadczenia z komputerem. Jednak nagłe samobójstwo jej koleżanki ze szkoły i parę innych dziwnych zdarzeń zdają się ciągnąć Lain do świata informatyki i komputerów. Świata, gdzie powoli dowiaduje się, że nic nie jest tym, czym się wydaje... nawet sama Lain.

Godzilla: The Series 6.8

Doktor Nico Tatopoulos i jego zespół przemierza świat w poszukiwaniu wszelkiej maści potworów. Zazwyczaj okazują się one wrogo usposobione do ludzi, ale gdy tylko cos zagraża doktorowi na ratunek przybywa mu król potworów Godzilla.

Srebrny Surfer 4.5

Serial "Silver Surfer" powstał w latach 1998-1999. Jest to głównie zasługa znanego amerykańskiego rysownika komiksów, Stana Lee – twórcy m.in. "Spider-Mana". Jest to jeden z pierwszych seriali animowanych, w których oprócz tradycyjnej animacji, pojawiła się także animacja komputerowa. Produkcja obejmowała 2 sezony, jednak Marvel zakończył ją po 13 odcinkach. Powstał jednak scenariusz kolejnych 8 odcinków.

Polowanie na człowieka 8.0

Piękna pani antropolog Sloan Parker (Debra Messing) odkrywa istnienie nowej rasy ludzi o znacznie wyższym stopniu rozwoju. Jej reprezentanci mają jednak złe zamiary, bowiem za cel stawiają sobie zniszczenie rasy ludzkiej, tak by zapanować nad światem. W walce z ich zapędami pani doktor pomaga m.in. jeden z przedstawicieli nowej rasy Tom Daniels (Adam Storke).

Słowa kluczowe