Historyczny 2009

Przedstawiamy listę 14 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Historyczny z 2009 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Horrible Histories 8.0

Grupa brytyjskich komików pokazuje tę stronę historii, jakiej nie uczą w szkołach - od epoki kamienia łupanego do problemów XX wieku.


Tenchijin

Akcja toczy się wokół Kanetsugu Naoe, lojalnego i oddanego samuraja z prowinicji Echigo w XVI w. Kanetsugu za młodu był trenowany przez Kenshina Uesugi, a po jego śmierci służył adoptowanemu synowi swojego mistrza - Kagekatsu. Główny bohater dokłada wszelkich starań by chronić mieszkańców Echigo z silnym poczuciem sprawiedliwości i szczerym współczuciem.

Seonduk Yeo Wang

Król Jinpyeong (Jo Min-ki) nie posiada syna, który mógłby zostać następcą tronu. Dlatego wyznacza swoją córkę, księżniczkę Duk Man (Lee Yo-won), jako swoją następczynię. Serial opowiada historię pięknej księżniczki Duk Man (znanej później jako Królowa Seon Duk, pierwsza Królowa Silli), która musi zrezygnować ze swojej miłości, aby ratować swoich poddanych.

Generał 6.9

Akcja filmu toczy się w Londynie, Egipcie i na Gibraltarze i ukazuje historię rządów generała Władysława Sikorskiego na obczyźnie. Ukazuje ostanie miesiące życia oraz przedstawia inną od dotychczasowej, wersję jego śmierci.

Słowa kluczowe