Filmy osiemnasty wiek, francja, miłość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje osiemnasty wiek, francja, miłość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sidonie Laborde (Léa Seydoux) pracuje jako służąca i z poświęceniem służy kapryśnej królowej Marii Antoninie (Diane Kruger). Zamieszki w Paryżu zwiastują wybuch rewolucji.
Jest połowa XVIII wieku. Toczy się wojna francusko-brytyjska o rządy w Nowej Francji, czyli późniejszej Kanadzie. W pewną ciemną, tajemniczą noc France Carignan składa wizytę umierającemu księdzu - Cure Blondeau (Gerard Depardieu). Tak zaczyna się skomplikowana, miłosna historia czasów wojny. Od Blondeau France dowiaduje się, że kiedy jej matka – Marie Loup - była młoda, miała dwóch adoratorów. Bogatego i przystojnego kawalera z wyższych sfer - Francois Le Gardeur, oraz... samego Blondeau, który kochał ją zakazaną miłością.
Akcja filmu rozgrywa się we Francji w 1794 roku. Rewolucja francuska weszła w najbardziej krwawą fazę, a markiz znowu siedzi w więzieniu. Purytański Robespierre proklamował właśnie kult Doskonałego Człowieczeństwa, w którym nie ma miejsca dla libertynów, ateistów, ludzi niemoralnych, niegodnych życia w społeczeństwie, czyli takich, jakim m.in. był autor szokującej "Justyny". Sade ma 50 lat i zdążył się już "zaprzyjaźnić" z takimi miejscami jak Bastylia, czy więzienie Św. Łazarza, więc przeniesienie go do szpitala Picpus wydaje się zbawieniem: inne towarzystwo, a przede wszystkim piękne kobiety, które można wiele nauczyć...


Trwa wojna Francji z Anglią o władzę nad amerykańskimi koloniami. Do fortu William Henry mają przybyć dwie piękne córki kapitana Munro. W drodze zostają jednak zaatakowane przez grupę złowrogich Indian. Z pomocą przybywają Mohikanie… wśród nich Hawkeye, jeden z ostatnich przedstawicieli szczepu Mohikanów, żyjących w harmonii z przyrodą. Adaptacja powieści Jamesa Fenimore'a Coopera.
Początek XIX wieku. Markiz de Sade, autor wielu bulwersujących dzieł, zostaje umieszczony w przytułku dla obłąkanych w Cherenton. Dzięki pomocy młodej praczki jego rękopisy przedostają się na zewnątrz i są publikowane. Najnowsze dzieło Markiza budzi wściekłość Napoleona. Wysyła on do Cherenton dr Royer-Collarda. Ma on powstrzymać niewygodnego autora przed pisaniem kolejnych książek.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…