Filmy uchodźca, walka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje uchodźca, walka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kapitan Marvel

6,5
6,4
Są lata 90. XX wieku. Na Ziemię dociera galaktyczna wojna. Carol Danvers wraz z grupką sojuszników trafia w oko cyklonu. Masz okazję towarzyszyć jej w podróży, dzięki której stanie się jedną z największych bohaterek wszechświata.
Historia Żydówki, Racheli Stain, która po ucieczce przed transportem do obozu koncentracyjnego trafia do holenderskiego ruchu oporu. Wkrótce zostaje podwójną agentką. Film oparty jest na faktach.

Ludzkie dzieci

7,1
7,7
Jest rok 2027. Kiedy umiera ostatnie narodzone 19 lat temu dziecko, ludzie tracą wiarę, że ludzki gatunek przetrwa. Adaptacja powieści Phyllis Dorothy James.


Dystrykt 9

7,5
8,0
Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przybyli 28 lat temu na Ziemię. Bez precyzyjnego planu jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w dystrykcie 9. – zamkniętej dzielnicy Johannesburga. Powołana do jej nadzoru specjalna firma Multi-National United nie dba jednak o godziwe warunki dla przybyszy. Prawdziwym celem korporacji są badania nad odebraną im niezwykłą bronią. Do jej obsługi potrzebne jest jednak DNA obcych. Konflikt między gospodarzami a emigrantami wybucha, kiedy pracownik MNU Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) przypadkowo zarażony nieznanym wirusem zmienia swój kod genetyczny. Rozpoczyna się polowanie na nową istotę, której DNA pozwoliłoby ludzkości odkryć tajemnice supernowoczesnych, kosmicznych technologii. Napiętnowany i odrzucony mutant podzieli dwa światy. Kto w dystrykcie 9. okaże się jego sprzymierzeńcem a kto wrogiem?
Brytania, V wiek naszej ery. Nadchodzi kres zachodniej części Cesarstwa Rzymskiego. Artur, dowodzący doborowym oddziałem, znanym jako Rycerze Okrągłego Stołu, dostaje ostatnie zadanie od opuszczających Brytanię rzymskich zwierzchników: ma uwolnić rzymskiego dostojnika Mariusa Honoriusa i jego rodzinę z zajmowanych przez Sasów terenów. Podczas wykonywania tej misji Artur spotyka piękną i dzielną Ginewrę, stojącą na czele walczących z Sasami Piktów i Celtów. Stara się ona przekonać Artura i jego podwładnych, by stanęli po stronie miejscowych przeciw bezwzględnym Sasom. Przychodzi jej to tym łatwiej, że Artur się w niej zakochuje. Dochodzi do wielkiej bitwy z Sasami pod Badon Hill, która zdecyduje o dalszych losach Brytanii.
Minęło 40 lat od starcia obywateli dwunastu kolonii Kobolu z Cylonami, inteligentnymi robotami, które zwróciły się przeciwko swym twórcom. Mimo działań dyplomacji nigdy nie doszło do wieńczącego wojnę zawieszenia broni. Obecnie, najstraszliwsi wrogowie człowieka powracają z zamiarem zemsty, aby łatwiej osiągnąć swój cel przybierają ludzkie kształty. Atakując szybko i niespodziewanie przynoszą zagładę dla ludzkiej rasy. Garstka ocalałych wojowników postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i staje do batalii z siłami wroga. Czy uda się im stawić czoła drapieżnym Cylonom? A może udadzą się na poszukiwania nowego, przyjaznego świata?
Cyloni, którzy zawarli rozejm kilkadziesiąt lat temu z dwunastoma koloniami ludzkimi w odległej galaktyce, teraz w imię "boga" chcą zniszczyć ludzkość, która w ich mniemaniu nie zasługuje na egzystencję. Ginie dwanaście miliardów ludzi i tylko nielicznej flocie statków, z przestarzałym Battlestar Galactica, udaje się umknąć Cylonom. Komandor Adama wraz ze swoimi podwładnymi musi zapanować nad chaosem i wewnętrznymi rozgrywkami, ponieważ nawet w obliczu zagłady ludzie walczą między sobą o władzę, a dodatkowo są skazani na walkę z wrogiem, który nauczył się myśleć i zachowywać jak oni. Flota z Galacticą na czele rusza na poszukiwanie legendarnej planety, która to daje nadzieję na przetrwanie... Jej nazwa to Ziemia.
Główny bohater sierżant marines James Dunn zostaje skazany za morderstwo na karę śmierci. Pułkownik Caseya proponuje mu uwolnienie w zamian za służbę w specjalnym oddziale. Po przeszkoleniu otrzymuje pierwsze zadanie - zabicie biznesmena, powiązanego z Białym Domem, który nielegalnie handluje bronią. W czasie, gdy James sposobi się do strzału, ktoś go uprzedza i ginie, towarzysząca biznesmenowi, żona prezydenta...
Akcja filmu rozgrywa się w XVII wieku, w czasach kolonizacji ameryki północnej. Podczas osiedlania się na nowych terenach, europejczycy narzucają Indianom swoją kulturę, religię i prawa. Co prowadzi do konfliktów miedzy nimi. Sytuację pogarsza romans Pocahontas z Johnem Smithem.
Dwóch młodych, bezrobotnych aktorów, Withnail i Ja, których codzienność opiera się na kolejnych porcjach narkotyków i alkoholu, postanawia wyjechać z Londynu na wieś. Proszą więc wujka Withnaila, Monty'ego, aby użyczył im swojego domku letniskowego. Kiedy przyjadą na miejsce, okaże się, że spokojnie i miło zapowiadający się wypoczynek, zamieni się w pasmo niecodziennych przygód.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…