Sci-Fi 2004

Przedstawiamy listę 31 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Gwiezdne Wrota: Atlantyda 7.8

Serial Gwiezdne wrota: Atlantyda jest kontynuacją serii SG-1. Wydarzenia pierwszego sezonu rozpoczynają się w miejscu finału 7 sezonu SG-1. Załoga odkrywa siedzibę Pradawnych na Antarktydzie, gdzie Dr Daniel Jackson zostaje wysłany by zbadać legendarne miasto Pradawnych - Atlantydę.


Battlestar Galactica 8.1

Ostatni przedstawiciele rasy ludzkiej przemierzają kosmos w poszukiwaniu nowego domu. Grozi im wielkie niebezpieczeństwo ze strony sztucznej inteligencji, którą sami stworzyli.

4400 7.2

W ciągu minionego stulecia zaginęły tysiące ludzi. Nagle, w zupełnie niezrozumiały sposób, 4400 spośród nich pojawiło się jak gdyby nigdy nie zniknęli. Wobec wątpliwości, co oznacza to wydarzenie, rząd nakazuje przeprowadzenie śledztwa, mającego wyjaśnić gdzie byli i dlaczego wrócili. Szybko wychodzi na jaw, że ich pojawienie się może zmienić ludzką rasę w sposób, którego nikt nie zdoła przewidzieć.

Gantz 6.8

Po tragicznej śmierci dwaj studenci zostają przywróceni do życia przez tajemniczą, czarna kulę zwaną Gantz. Wraz z innymi zmartwychwstałymi ludźmi zostają zmuszeni do polowania na obcych ukrywających się wśród ludzi.

Atomowa Betty

Główną bohaterką jest ziemska dziewczynka Betty, która na pozór wiedzie spokojne, dziewczęce życie. W rzeczywistości jest obrończynią galaktyki, która wraz ze swoimi partnerami - Sparkym i X-5 - chronią wszechświat przed złowrogim Maksimusem i jego pomocnikiem Minimusem.

Megas XLR 7.0

Tytułowy Megas XLR to wielki robot bojowy, którego pewnego dnia odnajduje na wysypisku śmieci Coop - nieco otyły nastolatek, wielbiciel fast-foodów i samozwańczy mechanik. Szybko okazuje się jednak, że on i jego najlepszy kumpel - Jamie - nie będą mieć aż tak wiele zabawy z robota, jak sobie wyobrażali. Z przyszłości przybywa bowiem Kiva, która wyjaśnia chłopcom, że Megas nie jest zabawką, a narzędziem służącym do obrony ludzkości, które tylko przez przypadek znalazło się w teraźniejszości. Megas został jednak tak przebudowany przez Coopa, że Kiva nie radzi sobie juz z pilotażem. Cała trójka podejmuje więc walkę z kosmicznymi złoczyńcami...

DearS

Na Ziemi rozbija się statek kosmiczny, na którym znajdują się istoty podobne z wyglądu do ludzi, lecz posiadające niezwykłe moce. Jako, że stan ich pojazdu nie pozwala na ponowną podróż, postanawiają zaaklimatyzować się na ziemi, gdzie zostają ochrzczeni nazwą DearS. Tymczasem Takeyi Ikuhary - mający awersje do przybyszy z kosmosu nastolatek - wracając do domu spostrzega ubraną jedynie w płachtę dziewczynę. Ratuje ją przed nadjeżdżającą ciężarówką i zaprowadza do swojego domu. Dziewczyna okazuje się być DearS i sama siebie nazywa niewolnikiem Takyiego...

Fantastic Children

Grupa tajemniczych siwowłosych dzieci była dostrzegana w najróżniejszych okresach i miejscach Europy na przestrzeni 500 lat. Zawsze wyglądają na 11-latków, ale zachowują się dużo dojrzalej, nie starzeją się i wydają się posiadać jakieś nadprzyrodzone moce. Wydają się szukać pewnej dziewczyny, a jedynym tropem który posiadają jest piękny obrazek z sierpem księżyca.

Słowa kluczowe