Sci-Fi 2004

Przedstawiamy listę 31 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Battlestar Galactica 8.2

Jeden z najlepszych seriali science-fiction ostatnich lat. Opowieść rozpoczyna się czterdzieści lat po tym, jak ludzkość zawarła przymierze z Cylonami. Cyloni zostali stworzeni przez ludzi, ale następnie zbuntowali się przeciw swoim panom. Po krwawej wojnie zapanował pokój, podczas którego po Cylonach zaginął wszelki ślad. Teraz powrócili i przypuścili gwałtowny atak na dwanaście kolonii ludzi. Ocalałe resztki rasy ludzkiej muszą stawić im czoła.

Gwiezdne Wrota: Atlantyda 7.9

Serial opowiada o grupie badawczej, która w poszukiwaniu technologii pradawnych przybyła do innej galaktyki i "osiedliła" się w opuszczonej przez nich bazie "Atlantis". Napotykają jednak groźnego przeciwnika - rasę obcych (Wraith), którzy żywią się ludźmi, wysysając z nich "lata życia".

4400 7.3

W ciągu minionego stulecia zaginęły tysiące ludzi. Nagle, w zupełnie niezrozumiały sposób, 4400 spośród nich pojawiło się jak gdyby nigdy nie zniknęli. Wobec wątpliwości, co oznacza to wydarzenie, rząd nakazuje przeprowadzenie śledztwa, mającego wyjaśnić gdzie byli i dlaczego wrócili. Szybko wychodzi na jaw, że ich pojawienie się może zmienić ludzką rasę w sposób, którego nikt nie zdoła przewidzieć.


ReGenesis 7.1

Przyszłość jest już teraz. Nieoczekiwanie ludzkość posiadła zdolności równe boskim. Czy to jest postęp, czy czyste szaleństwo? Czy rozwój nauki doprowadzi świat do zbawienia, czy do jego końca? Biotechnologiczna puszka Pandory zostaje szeroko otwarta. Specjalna organizacja NorBAC ma za zadanie badać kontrowersyjny rozwój nauki i biotechnologii.

Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex 2nd Gig 7.8

Akcja drugiego sezonu dzieje się w fikcyjnym japońskim mieście "Niihama-shi" (New Port City) w 2030 roku. Relacjonuje działanie specjalnej jednostki operacyjnej zwanej "Sekcja 9 bezpieczeństwa publicznego", lub w skrócie "Sekcja 9" oraz jej agentów, którzy rekrutują się spośród ex-komandosów, ex-policjantów a nawet ex-gangsterów. Tropy prowadzą do tajemniczego osobnika określanego przez media jako "Człowiek śmiechu". Sekcja 9 jest wewnętrzną, elitarną jednostką zwalczającą przestępczość, której powierzono zadanie działania prewencyjnego przeciw aktom terrorystycznym i zbrodniom. Ich służba polega na zwalczaniu przestępstw cybernetycznych, jak hakowanie, cyber-terroryzm, nadużycia resorcie administracyjnym, jak również szczególne przypadki morderstw dokonywane na urzędnikach wysokiego szczebla. Sporadycznie służą jako ochrona zagranicznych VIP-ów. GITS-SAC porusza alternatywne wątki nieobecne w kinowych filmach Mamoru Oshii'ego. Seria TV ze znacznie większa uwagą zajmuje się karierą mjr Motoko Kusanagi i poczynaniami sekcji 9 oraz zawiera więcej szczegółów z oryginalnej mangi Masamune Shirow'a, niż znane pod tym samym tytułem filmy pełnometrażowe.

Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! 10.0

Chiro jest zwykłym chłopcem. Pewnego dnia na przedmieściach swojego miasta Shuggazoom znajduje porzuconego Super Robota. Z ciekawości wchodzi do niego i wskutek nieuwagi uruchamia dźwignię, dzięki której ożywia pięć Robo-Małp, które są bardzo inteligentne i posiadają niezwykłe moce. Od tej pory razem chronią Shuggazoom przed Królem Szkieletem, ich największym wrogiem.

Słowa kluczowe