Sci-Fi 2004

Przedstawiamy listę 31 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Battlestar Galactica 8.1

Ostatni przedstawiciele rasy ludzkiej przemierzają kosmos w poszukiwaniu nowego domu. Grozi im wielkie niebezpieczeństwo ze strony sztucznej inteligencji, którą sami stworzyli.

Gwiezdne Wrota: Atlantyda 7.9

Gwiezdne wrota: Atlantyda (Stargate Atlantis) to spin-off popularnego serialu Gwiezdne wrota SG-1. Jego fabuła rozgrywa się wokół wielonarodowej wyprawy naukowo - wojskowej, której przewodniczy dyplomata Dr Elizabeth Weir (Torri Higginson). Ta wyprawa to podróż w jedną stronę w kierunku Atlantydy. Ich misją jest odnalezienie tajemnic Atlantydy, miasta zbudowanego przez Starożytne bliżej nieokreślone inteligentne postaci, i sprowadzenie na Ziemię wszystkiego, co tylko uda się im stamtąd wywieźć. Naukowcy będą zdani tylko na siebie, bez żadnej pomocy i środków na powrót. Wrócą, jeśli sami odnajdą na Atlantydzie technologię, która im w tym pomoże. Na miejscu naukowcy znajdują opuszczone miasto, pozostawione w wiecznym śnie na kilka tysięcy lat. Nie mogą liczyć na szybki powrót do domu. Muszą odnaleźć tam źródło energii, gdzieś na galaktyce Pegaza, korzystając z tego samego systemu Gwizdnych wrót, przy pomocy którego tam dotarli. Jeśli im się nie powiedzie, ugrzęzną tam na wielki. Na pierwszej planecie, na której lądują, przypadkiem pobudzają do życia najgorszego wroga, z jakim przyszło im walczyć – Wraith. Wraith jest głodny i ma ochotę na ludzi!


4400 7.2

W ciągu minionego stulecia zaginęły tysiące ludzi. Nagle, w zupełnie niezrozumiały sposób, 4400 spośród nich pojawiło się jak gdyby nigdy nie zniknęli. Wobec wątpliwości, co oznacza to wydarzenie, rząd nakazuje przeprowadzenie śledztwa, mającego wyjaśnić gdzie byli i dlaczego wrócili. Szybko wychodzi na jaw, że ich pojawienie się może zmienić ludzką rasę w sposób, którego nikt nie zdoła przewidzieć.

Megas XLR 7.0

Tytułowy Megas XLR to wielki robot bojowy, którego pewnego dnia odnajduje na wysypisku śmieci Coop - nieco otyły nastolatek, wielbiciel fast-foodów i samozwańczy mechanik. Szybko okazuje się jednak, że on i jego najlepszy kumpel - Jamie - nie będą mieć aż tak wiele zabawy z robota, jak sobie wyobrażali. Z przyszłości przybywa bowiem Kiva, która wyjaśnia chłopcom, że Megas nie jest zabawką, a narzędziem służącym do obrony ludzkości, które tylko przez przypadek znalazło się w teraźniejszości. Megas został jednak tak przebudowany przez Coopa, że Kiva nie radzi sobie juz z pilotażem. Cała trójka podejmuje więc walkę z kosmicznymi złoczyńcami...

Atomowa Betty

Główną bohaterką jest ziemska dziewczynka Betty, która na pozór wiedzie spokojne, dziewczęce życie. W rzeczywistości jest obrończynią galaktyki, która wraz ze swoimi partnerami - Sparkym i X-5 - chronią wszechświat przed złowrogim Maksimusem i jego pomocnikiem Minimusem.

ReGenesis 7.1

Przyszłość jest już teraz. Nieoczekiwanie ludzkość posiadła zdolności równe boskim. Czy to jest postęp, czy czyste szaleństwo? Czy rozwój nauki doprowadzi świat do zbawienia, czy do jego końca? Biotechnologiczna puszka Pandory zostaje szeroko otwarta. Specjalna organizacja NorBAC ma za zadanie badać kontrowersyjny rozwój nauki i biotechnologii.

Siedmiu samurajów

Mała wioska jest prześladowana przez bandytów, którzy pojawią się przy każdych żniwach aby zabrać cały uprawiony ryż. Mieszkańcy zagrożeni śmiercią głodową postanawiają wynająć samurajów, którzy mogliby ich obronić. Jedyną zapłatą jaką są w stanie im zaoferować to ryż. Z zadaniem znalezienia chętnych samurajów do pobliskiego miasta zostaje wysłana kapłanka.

DearS

Na Ziemi rozbija się statek kosmiczny, na którym znajdują się istoty podobne z wyglądu do ludzi, lecz posiadające niezwykłe moce. Jako, że stan ich pojazdu nie pozwala na ponowną podróż, postanawiają zaaklimatyzować się na ziemi, gdzie zostają ochrzczeni nazwą DearS. Tymczasem Takeyi Ikuhary - mający awersje do przybyszy z kosmosu nastolatek - wracając do domu spostrzega ubraną jedynie w płachtę dziewczynę. Ratuje ją przed nadjeżdżającą ciężarówką i zaprowadza do swojego domu. Dziewczyna okazuje się być DearS i sama siebie nazywa niewolnikiem Takyiego...

Kapłanki przeklętych dni

Tylko na pozór miejsce akcji „Kannazuki no Miko” („Kapłanki przeklętych dni”) nie wydaje się być zbyt interesujące. Wioska Mahoroba oraz leżące nieopodal miasteczko to bardzo spokojne miejsca, idealne dla wszystkich szukających cichego, bezpiecznego życia. Jednak właśnie tutaj żyją ludzie, którzy mają związek z odwieczną klątwą ciążącą nad światem. We wzniesionej przez bogów Księżycowej Świątyni, uwięziony jest demon. Gdy świątynia z upływem czasu niszczeje, wydostaje się on na wolność, aby osiągnąć swój odwieczny cel - zniszczenie świata ludzi i stworzenie w jego miejscu nieskończonej otchłani. Jedyną nadzieją są dwie kapłanki Księżycowej Świątyni, bezustannie odradzające się w ciałach dwóch dziewcząt oraz będący ich przewodnikiem i nauczycielem kapłan z rodu Ōgami. Obecnymi inkarnacjami kapłanek są uczennice miejscowej szkoły, wesoła i roztrzepana Himeko Kurusugawa oraz spokojna i wytworna Chikane Himemiya. Dziewczęta żyją własnym życiem, nie mając pojęcia o roli, jaką przyjdzie im spełnić w walce o przyszłość świata.

Słowa kluczowe