Filmy apartheid, rasizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje apartheid, rasizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dystrykt 9

7,5
8,0
Po 20 latach ludzie w końcu decydują się spacyfikować dystrykt 9 i przesiedlić mieszkających tam kosmitów do obozów koncentracyjnych. Podczas jednej z takich akcji Wikus Van De Merwe, zostaje oblany cieczą pozaziemskiego pochodzenia. W wyniku tego jego ciało zaczyna mutować w jednego z kosmitów.
Akcja filmu toczy się w czasie wojny domowej w 1999 roku w Sierra Leone. Losy dwóch mężczyzn, przemytnika Danny'ego Archera i Solomona Vandy`ego, rybaka z ludu Mende, zostają ze sobą związane, gdy wspólnie wyruszają na poszukiwanie różowego diamentu.
Dwaj detektywi Roger i Martin pracują razem od trzech lat. Kolejnym ich zadaniem jest ochrona mafijnego księgowego Leo, który pracował dla dyplomaty zajmującego się przemytem narkotyków. Teraz jako świadek koronny narażony jest na zemstę gangu.


Morgan Freeman, John Gielgud i Stephen Dorff w filmie The Power of One, ujmującej, poruszającej opowieści w reżyserii twórcy hitów Johna G. Avildsena. Osierocony PK, prześladowany ze względu na poglądy polityczne rodziny, zwraca się do swojego jedynego przyjaciela, dobrotliwego, doświadczonego przez życie więźnia, aby nauczył go boksować. 'Mały bije dużego, kiedy mały jest mądry', więzień mówi ...
Czy terror może być aktem odwagi, a odraza przerodzić się w fascynację? Czy istnieje więcej niż jedna prawda? Czy każda zbrodnia musi mieć karę? Te pytania długo będą dręczyć pastora DesmondaTutu (Forest Whitaker), laureata Pokojowej Nagrody Nobla, który po upadku apartheidu w RPA przewodniczy komisji rozliczającej przeszłość. To w jego mocy jest skazywanie zbrodniarzy i ułaskawianie niewinnych. Kiedy pozna jednego z najgroźniejszych więźniów, nic nie będzie już jednoznaczne? Pit Bloomfield (Eric Bana) odsiadujący dożywocie za zbrodnie na tle rasowym, postanawia przekonać duchownego do swojej prawdy i wciąga go w niebezpieczną grę.
Portret André Brinka - pisarza, który stał się symbolem walki z apartheidem.
Prowincjonalny nauczyciel odkrywa surowe realia życia w RPA.
W 1981 r. RPA rozpoczęła operację militarną na granicy z Angolą, aby bronić się przed rozprzestrzenianiem komunizmu oraz zachować panującą politykę apartheidu. Wszyscy biali chłopcy po ukończeniu szesnastego roku życia zostali wysłani na dwuletnią służbę wojskową, która miała nauczyć ich nienawiści do komunizmu, gejów i Afrykanów. Wśród nich znalazł się Nicholas, który w trakcie służby zaczyna odkrywać swoją tożsamość seksualną, tak sprzeczną z obowiązującymi normami. Nieśpieszny i subtelny w pewnych momentach film Olivera Hermanusa pokazuje nam dramat konfliktu zbrojnego, represje na gejach w czasach apartheidu, ale i próbę zachowania własnego ja nawet w najgorszych warunkach.

Malcolm X

6,6
Słowa kluczowe

Proszę czekać…