Filmy pies, relacja rodzinna, relacja człowiek-zwierzę

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pies, relacja rodzinna, relacja człowiek-zwierzę. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przygotuj się na dużą dawkę śmiechu i dobrej zabawy z Chloe (Katarzyna Bujakiewicz), rozpuszczoną do granic cziłałą z Beverly Hills, która gubi się podczas wakacji w Meksyku. Papi (Jacek Braciak) rozbrajający chiłała, po uszy zabujany w Chloe, od razu rusza do akcji, by uratować ukochaną. Tymczasem Chloe zaprzyjaźnia się z psem imieniem Delago (Olaf Lubaszenko, który zostaje jej samozwańczym obrońcą. Cziłała z Beverly Hills to ciepła i przezabawna opowieść, która dowodzi, że małe jest piękne.
Komedia rodzinna w reżyserii Toma Deya (Miłość na zamówienie, Kowboj z Szanghaju). Niesamowite perypetie przeciętnej amerykańskiej rodziny i jej "oczka w głowie" – ogromnego doga, który często wplątuje w kłopoty swych kochających właścicieli.
Pierwsza część przebojowego hitu kinowego "Wakacje z Rudym". Nawiązujący do najlepszej tradycji filmów takich jak "Lassie wróć" czy "Mój przyjaciel Hachiko" wielki familijny hit australijskiego kina, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie! Fascynujące "Przygody Rudego" rozgrzeją Wasze serca, a umysły napełnią mocą wspaniałych przygód. Czasem Ty wybierasz psa… Czasem pies wybiera Ciebie! Rudy to najpopularniejszy mieszkaniec australijskiego miasteczka Dampier. W latach siedemdziesiątych, jako uwielbiany przez wszystkich miejscowy pupil, zjednoczył górniczą społeczność, wnosząc w jej serca radość i pogodę, a następnie znalazł właściciela w postaci Johna (Josh Lucas). Z czasem zaakceptował również jego dziewczynę Nancy (Rachael Taylor) jako część przyjacielskiej paczki, do której należą także miejscowy barman (Noah Taylor) i grupa sympatycznych górników. Pewnego dnia John niespodziewanie znika. Tak rozpoczyna się wielka przygoda Rudego, który przemierzy kraj wzdłuż i wszerz, by odnaleźć ukochanego pana.


Debiutancki film Kazimierza Kutza, złożony z trzech nowel, „Krzyż”, „Pies” i „Wdowa”, będących adaptacjami opowiadań Józefa Hena. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej i tuż po niej. „Krzyż”: Franek Socha to wiejski fajtłapa i poczciwina. Podczas wojny wykazuje się jednak bohaterstwem i zostaje odznaczony Krzyżem Walecznych. Ma nadzieję, że po powrocie do rodzinnej wsi odzyska uznanie w oczach rodziny i znajomych. Wojnę postrzega jednak tylko jako działania frontowe. Po powrocie do domu przeżywa szok, gdy okazuje się, że wojna dotarła także tu, a z jego wsi zostały jedynie zgliszcza. „Pies”: Studium duchowej patologii spowodowanej przez wojnę. Do oddziału polskich żołnierzy przyplątuje się bezpański pies. Okazuje się jednak, że zwierzę zostało wyszkolone przez esesmanów do pilnowania jeńców w Oświęcimiu. Polacy wyładowują na nim swą nienawiść. „Wdowa”: Film pełen humoru i łagodnej satyry. Po wojnie w małym miasteczku na Ziemiach Zachodnich ludzie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Do miasteczka przybywa wdowa po bohaterze wojennym. Miejscowi traktują ją niemal jak obiekt kultu. Mało kto dostrzega, że jest ona wciąż młodą i atrakcyjną kobietą, która chętniej niż o żałobie myśli o przyszłości.
Chłopiec przekonuje rodziców, aby pozwolili mu adoptować młodego jelenia.
Profesor Wilson (Richard Gere) znajduje na stacji kolejowej uroczego, puchatego szczeniaka rasy Akita. Zabiera go do domu, aby udzielić schronienia aż do chwili, kiedy zgłosi się po niego właściciel. Jednak nikt nie poszukuje psiaka, a rodzina profesora szybko przyzwyczaja się do obecności puchatej kulki. Pies dostaje na imię Hachiko, wyrasta na dużego i mądrego czworonoga, który staje się najwierniejszym i najbardziej oddanym przyjacielem profesora. Codziennie rano odprowadza go na stację, a po południu czeka na niego na peronie. Ten rytuał powtarza się przez lata, dzień w dzień, niezależnie od pory roku i pogody. Ale pewnego dnia profesor nie wraca z pracy… Od tego dnia Hachiko daje dowód tak wielkiej miłości i wierności wobec swego pana, że legenda o tym najlepszym z przyjaciół trwa po dziś dzień.
Kwiatkowscy mają dwoje dzieci – córkę Majkę i syna Filipa. Pewnego dnia przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje – wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają „bliźniaczki z wyboru” – Eliza i Zosia. Dom pełen dzieci zaczyna tętnić życiem w zupełnie nowy sposób.
Jest to opowieść o relacjach damsko-męskich współczesnych trzydziestolatków, robiących karierę w Polsce i za granicą. Ale po raz pierwszy chyba nie jest opowiadana w tak eksploatowanej ostatnio w naszym kinie formie komedii romantycznej. Film nie jest pozbawiony dawki humoru, który miesza się ze wzruszeniami, ale całość tworzy obraz, który nie obraża inteligencji wyrobionego widza i zdaniem wielu krytyków znacznie przewyższa większość polskich produkcji tego typu.

Piorun

6,8
Piorun jest gwiazdą Hollywood - psim aktorem, który wciela się w postać superbohatera. Jego zadaniem jest obrona jego ukochanej pani - dziewczynki o imieniu Penny. Niestety Piorun nie ma pojęcia, że tak naprawdę nie posiada magicznych mocy, a widowisko telewizyjne to nie życie. Prawdziwe jest jednak jego ogromne przywiązanie do Penny. Gdy więc przypadkowo trafia do Nowego Jorku, tak bardzo za nią tęskni, że bez wahania postanawia ją odnaleźć. Z dwójką kompanów - bezdomną kotką Marleną i uzależnionym od telewizji chomikiem Atyllą, dla którego jest uwielbianym idolem z ekranu, przemierzy cały kraj poszukując swojej pani. W drodze odkryje także to, że aby być prawdziwym bohaterem wcale nie potrzeba cudownych mocy, ani magii.
Satyra na lata PRL-u. Serial opowiada o przygodach kilku rodzin pochodzących z różnych grup społecznych. Wszyscy bohaterowie wprowadzają się do nowo oddanego bloku na warszawskim osiedlu. Na nowych mieszkańców czeka wiele niespodzianek oraz przebiegły gospodarz Anioł.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…