Filmy rozłąka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rozłąka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Outlander

7,7
Po zakończeniu II wojny światowej zamężna, brytyjska pielęgniarka przenosi się w czasie do XVIII wiecznej Szkocji, gdzie zakochuje się w szkockim wojowniku.
Wielka Rafa Koralowa. Tu mieszkają m.in. kolorowe rybki zwane błazenkami. Gdzie jest Nemo rozpoczyna się sceną równie wstrząsającą, jak śmierć matki małego jelonka Bambi. Drapieżna ryba pożera żonę Marlina – Koral – i prawie wszystkie jajeczka ikry, z których lada dzień wykluć się miały młode błazenki. Mały Nemo, jedyny ocalały synek Marlina, staje się sensem jego życia. Gdy jednak nadopiekuńczy ojciec posyła Nemo do szkoły, mały zostaje wyłowiony przez nurka i trafia do akwarium w gabinecie stomatologicznym w Sydney. Marlin, choć ma fobię przed otwartym oceanem, wyrusza synkowi na pomoc. Towarzyszy mu Dory, która ma problemy z pamięcią.
Młody Amerykanin oraz Brytyjka w tym samym wieku, spotykają się w koledżu i zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Kłopoty zaczynają się, gdy ona musi opuścić Amerykę. Oboje będą musieli podjąć wyzwania wynikające ze związku na odległość.


Yano Motoharu jest najpopularniejszym chłopakiem w szkole, ale nie może przeboleć śmierci swojej dziewczyny w wypadku samochodowym. Takahashi Nanami zakochuje się w Motoharu, będąc świadomą, że musi poradzić sobie z tym, że nie jest w stanie walczyć z przeszłością chłopaka.
Co, jeśli w naszym świecie żyją stworzenia, których istnienia nie może wyjaśnić nauka? A jeśli istnieje specjalna grupa dbająca o harmonię między ludźmi a nieznanymi nam istotami? Zhao Yun Lan i Shen Wei mają za zadanie utrzymywać pokój między bóstwami, demonami i ludźmi. Ich współpraca nie jest przypadkowa, przyjaźń mężczyzn przekracza granice czasu, dotykając zarówno ich przeszłe, jak i obecne wcielenia.

Sekret

7,1
Niezwykła opowieść o miłości bez granic. Podczas podróży do domu pana młodego, orszak weselny zatrzymuje się na postój blisko starych ruin. Zamieszkujący je duch zakochuje się do szaleństwa w pięknej pannie młodej - Lachchi (Rani Mukerji)... Po uroczystości weselnej mąż dziewczyny - zimny i nieczuły kupiec Kishan (Shahrukh Khan) oznajmia, że wyjeżdża na kilka lat w interesach. Lachchi jest zrozpaczona, ale ku jej zdziwieniu mąż wraca po trzech dniach. Jest on jednak zupełnie inny niż był przed wyjazdem, jest dobry, czuły i wrażliwy... nie ten sam człowiek. Zagadka jego zachowania się wyjaśnia - to nie jest prawdziwy Kishan, ale duch ze starych ruin, który przybrał jego postać aby być blisko ukochanej. Duch po pewnym czasie zajmuje miejsce kupca w sercu jego żony i rodziny. Wszyscy żyją szczęśliwie, do czasu powrotu prawdziwego Kishana...
Po miesiącach rozłąki, dwudziestoletnia już Ania i jej ukochany znowu są razem. Gilbert dostaje propozycję pracy w szpitalu w Nowym Jorku, więc Ania postanawia wyjechać razem z nim i znaleźć pracę w którymś z dużych wydawnictw. Jednak szybko okazuje się, że życie w wielkim mieście nie jest tym, czego oczekiwali. Oboje są rozczarowani, gdy odkrywają, jakimi prawami żądzą się tamtejsze instytucje. Wracają więc do Avonlea z zamiarem zamieszkania na Zielonym Wzgórzu. Niestety ich szczęście nie trwa długo, gdyż trwająca wciąż wojna w Europie przyciąga wielu młodych ludzi, gotowych oddać życie w dobrej sprawie. Również Gilbert czuje się w obowiązku służyć ojczyźnie na froncie...
W maju 1940 roku Julien Maroyeur (Jean-Louis Trintignant), skromny serwisant radioodbiorników z wioski na północy Francji, zdecydował się na ucieczkę ze swoją ciężarną żoną Monique (Nike Arrighi) i ich małą córeczką. W zatłoczonym pociągu zostają rozdzieleni. Mężczyźni są przeniesieni do bydlęcych wagonów. Oddzielony od żony Julien spotyka Annę (Romy Schneider), młodą Niemkę, która ucieka przed rodakami ze względu na swoje żydowskie pochodzenie.
Piękna historia romantycznej i głęboko tragicznej miłości pary kochanków, których szczęściu przeszkodziła wojna. Nie ma tu monumentalnych scen batalistycznych czy łopoczących sztandarów. Kałatozow pokazuje wojnę z całą jej siłą niszczącą człowieka fizycznie i degradującą moralnie. Akcja filmu toczy się głównie na zapleczu frontu i ukazuje codzienny morderczy wysiłek ludzi rzuconych w wir wojennej machiny.
Ranek 13 lutego 1945 roku. PIOTR (Andrzej Łapicki), polski więzień obozu koncentracyjnego, ucieka z transportu ewakuacyjnego przejeżdżającego przez Drezno. Piotr zna to miasto – bywał tu przed wojną, kiedy studiował sztukę. Obecnie w Dreźnie panuje nieopisany chaos spowodowany ofensywą nadciągającej Armii Radzieckiej. Piotr trafia pod konspiracyjny adres, lecz nie otrzymuje tam pomocy... Nie mogąc znaleźć schronienia, tuła się po ulicach i przypatruje ludziom. Wielkie wrażenie robi na nim młoda Niemka, której towarzyszy oficer SS. Tymczasem wieczorem zaczyna się nalot samolotów RAF-u. Piotrowi udaje się dostać do schronu. Samoloty zrzucają tysiące bomb zapalających. Śródmieście Drezna płonie. Zniszczona zostaje drezdeńska starówka i centrum handlowe. Piotr przenosi się do mieszkania pewnego niemieckiego profesora. Po północy rozpoczyna się nalot dywanowy. Płonące budynki zostają doszczętnie zburzone. Uciekając przed bombami i pożogą, Piotr usiłuje wraz z tłumem oszalałych z przerażenia mieszkańców wydostać się z miasta. Spotyka młodą Niemkę, której wcześniej towarzyszył SS-man. Dziewczyna – ma na imię Magda – prosi go o pomoc w ucieczce. Wspólnie spędzają resztę tej tragicznej nocy, wędrując przez spustoszone przez bomby Drezno. W końcu oboje przeprawiają się przez Łabę na drugi brzeg miasta, wolny od pożarów. Tam patrole SS rozdzielają Niemców od obcokrajowców...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…