Filmy pasja

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pasja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Słodka Irma 7.2

Paryż. W zacisznym hoteliku Casanova, położonym przy uliczce o tej samej nazwie, świadczą swoje usługi panienki do towarzystwa. Wśród nich prym wiedzie Słodka Irma. Nestor, naiwny policjant, postanawia zaprowadzić tu porządek. Licząc na pochwałę przełożonych, aresztuje trudniące się nierządem kobiety.

Nauczycielka angielskiego 5.8

Linda Sinclair (Julianne Moore) to samotna kobieta po czterdziestce, która z pasją wykonuje swój zawód nauczycielki angielskiego w miejscowej szkole średniej. Do miasteczka powraca jej były uczeń Jason Sherwood (Michael Angarano), który ukończył prestiżową szkołę scenariopisarstwa w Nowym Jorku. Jednak nie poszczęściło mu się ze sprzedażą swojego tekstu i teraz przymierza się do pójścia na studia prawnicze. Linda po przeczytaniu scenariusza postanawia zrobić wszystko, aby sztuka została wystawiona w szkole, choć dyrekcja jest do tego sceptycznie nastawiona, a to nie koniec przeszkód.

Przekleństwa niewinności 7.1

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. w sennej scenerii konserwatywnej dzielnicy Grosse Point, na przedmieściach Michigan. Film opowiada historię typowej katolickiej amerykańskiej rodziny. Pan Lisbon – matematyk z miejscowego liceum i jego żona – gospodyni domowa wychowują swe nastoletnie córki w surowej, lecz szczęśliwej atmosferze. Dziewczęta wzbudzają ogromne zainteresowanie chłopców z sąsiedztwa, którzy dzięki nim odkrywają tajemnice kobiecości. Gdy najmłodsza z sióstr, trzynastoletnia Cecilia, popełnia samobójstwo, fascynacja chłopców pogłębia się. Śledzą każdy ruch dziewcząt, zbierają przedmioty do nich należące, studiują pamiętnik Cecilii, szukając odpowiedzi na dręczące ich pytania. Tymczasem po śmierci Cecilii rodzina państwa Lisbon rozpada się. Pani Lisbon izoluje dziewczynki, aby uchronić je przed złym wpływem otoczenia. Gdy jedna z córek, Lux, po balu nie wraca na noc, siostry Lisbon za karę zostają uwięzione we własnym domu. Nie chodzą do szkoły, nie słuchają płyt, nie spotykają się z przyjaciółmi. Chłopcy z sąsiedztwa nawiązują z nimi potajemny kontakt i próbują pomóc im w ucieczce z domu.


Skaza 6.6

50-letni podsekretarz stanu Stephen Fleming (Jeremy Irons) ma wspaniałą żonę i dwójkę udanych dzieci. Na przyjęciu w ambasadzie poznaje on piękną Annę (Juliette Binoche). Młoda kobieta zostaje jego kochanką. Spotyka się także z jego synem. Wkrótce dochodzi do tragedii...

Nieposłuszne 6.0

Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.

Kochanek Lady Chatterley 7.0

Nie najmłodsza już Constance wiedzie nudne życie u boku nudnego i niepełnosprawnego męża. Gdy przypadkiem zobaczy na spacerze półnagiego Parkina, który dla męża jest po prostu wynajętym służącym dbającym o rozległe włości, obudzi się w niej tłumiona od dawna seksualność. Stopniowo związek między panią z wyższych sfer i "prostakiem" z leśnej głuszy zmieni się w namiętny romans, którego bezpośrednim świadkiem będzie dzika i piękna przyroda. Ale jak ten związek zmieni ich oboje?

Niebiańskie istoty 7.3

Dziewczyny poznają się w szkole, po tym, jak Juliet sprowadza się razem z rodzicami z Anglii do Nowej Zelandii. Obie żyją w świecie własnej fantazji, więc szybko nawiązuje się między nimi głęboka i w jakiś sposób erotyczna więź. Kiedy ich przyjaźń napotyka na przeszkodę w postaci niechęci matki Pauline, Honory, dziewczęta postanawiają ją wyeliminować.

Niebezpieczna piękność 7.2

Wenecja, XVI wiek. Żadna z kobiet nie miała w ówczesnym czasie takich przywilejów jak kurtyzany. Kiedy Veronica Franco dorasta, nie może poślubić Marco Verniera, ponieważ jej rodzina nie posiada majątku. Matka Veronici zaczyna uczyć córkę najstarszego zawodu świata, gdyż to jedyny sposób, aby pozostała ona blisko ukochanego. Po latach świetności jako kurtyzana zostaje oskarżona przez kościelną inkwizycję o czarownictwo.

Cudowna przemiana 6.5

Film ukazuje jak jedna kobieta odzyskuje poczucie własnej wartości poprzez seksualne ożywienie. Joanna jest kobietą wiedzącą kim jest: doskonałą żoną, odnoszącą sukces dziennikarką i kobietą, która właśnie obchodzi swoje 10-lecie ślubu z mężem, Dalem. Ale kiedy mężczyzna nagle opuszcza ją dla innej kobiety, świat Joanny wali się. Jej poczucie własnej wartości zostaje zniszczone. Joanna uważa się za mało atrakcyjną. Kobieta wyjeżdża do Paryża i poznaje tam wiele tajemnic uwodzenia pod kierunkiem pani Simone...

Amator 7.6

Gdzieś na prowincji, w małym miasteczku, mieszka rodzina Moszów. Ojciec rodziny, Filip, skromny zaopatrzeniowiec w dużej fabryce, postanawia, z okazji narodzin córeczki, kupić amatorską kamerę. Początkowo uwiecznia nią swoją szczęśliwą rodzinkę, żyje cicho i spokojnie, ale z czasem, gdy o jego hobby dowie się dyrekcja zakładu, powoli ewoluuje w społecznika i zaangażowanego artystę. Zaniedbuje przy tym rodzinę i dom. Jaką cenę zapłaci za swoją pasję?

Słowa kluczowe