Filmy relacja siostra-siostra, ciąża, relacja ojciec-córka, nauczyciel, relacja brat-siostra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja siostra-siostra, ciąża, relacja ojciec-córka, nauczyciel, relacja brat-siostra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia o niesprawiedliwości społecznej. Monumentalna kronika konfliktów chłopów z właścicielami ziemskimi na początku XX wieku we Włoszech. Dochodzi do konfrontacji między młodym wieśniakiem a pierworodnym synem miejscowego dziedzica.

Statek

7,4
Co by się stało, gdyby pewnego ranka okazało się, że cały świat zniknął w przeciągu jednej nocy? Co, gdyby świat się skończył, a ty utknąłbyś na statku o długości zaledwie 50 metrów? Co, gdyby jedynymi ludźmi pozostałymi na planecie byli członkowie twojej załogi? Statek odpowie na te pytania. Globalny kataklizm, spowodowany wypadkiem podczas włączania akceleratora cząsteczek w szwajcarskiej Genewie, sprawi, że załoga i studenci na pokładzie Gwiazdy Północy przeżyją największą przygodę ich życia. Odizolowani od świata i świadomi, że są jedynymi ludźmi na Ziemi, będą musieli stworzyć na statku swój dom. Statek to mieszanka przygody, tajemnicy i miłości w scenach nakręconych na otwartym morzu oraz na statku naturalnych rozmiarów, zbudowanym na planie filmowym. Kapitan statku (Juanjo Artero) będzie zmuszony zmierzyć się nie tylko ze sterowaniem statkiem, ale również z rolą ojca - czymś, czego nigdy wcześniej nie miał szansy doświadczyć. Pomocy przy tym nowym dla niego zadaniu będzie szukał u Salomé (Neus Sanz), okrętowej kucharki, oraz u Julii (Irene Montalá), naukowca. Julia stanie się matczynym wzorcem dla jego najmłodszej córki.


Codzienne życie zwykłych ludzi – pracowników laboratorium w jednym z instytutów medycznych w Warszawie oraz ich rodzin. Losy i drogi życiowe głównych bohaterów przecinają się w coraz to nowych punktach, powstają różne nowe relacje. Na przemiany w życiu prywatnym głównych postaci niebagatelny wpływ mają coraz dynamiczniejsze przekształcenia związane z rokiem 1989.
Historia 8-letniej dziewczynki, wychowywanej przez głuchoniemych rodziców. Kiedy Lara rozpocznie naukę gry na klarnecie, spotka się to z niezadowoleniem ojca, który muzyki nigdy nie słyszał. Film nominowany w 1998 roku do Oskara w kategorii film nieanglojęzyczny.
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Impulsywna, młoda Ursula dorasta w Anglii w czasach wojny burskiej. W szkole, jest wprowadzona w arkana miłości przez biseksualną instruktorkę wychowania fizycznego. Wdaje się w romans z młodym oficerem, który oświadcza się dziewczynie. Ursula, nie będąc w stanie zgodzić się na zostanie kurą domową, zrywa z nim i ostatecznie wychodzi z domu w poszukiwaniu swojego przeznaczenia...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…