Filmy ludobójstwo, egzekucja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ludobójstwo, egzekucja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film animowany na podstawie powieści Victora Hugo. Średniowieczny Paryż. W dzwonnicy katedry Notre Dame mieszka Quasimodo, którego matka – Cyganka – zginęła z ręki sędziego, opętanego ideą oczyszczenia miasta z wyrzutków. Chłopiec znalazł schronienie w katedrze, ale jego opiekun, archidiakon Klaudiusz Frollo, zabronił mu ją opuszczać. Quasimodo bardzo różni się od innych ludzi, to wyjątkowo szpetny kaleka, który mimo zewnętrznej brzydoty jest dobrym i wrażliwym człowiekiem. Jego jedynymi przyjaciółmi są trzy kamienne gargulce. Tęskniąc za towarzystwem ludzi, chłopak decyduje się pojawić na Rynku. Dołącza do tańczących ludzi w dniu dorocznego święta błaznów. Poznaje tam piękną Cygankę Esmeraldę, w której się zakochuje. Na jego nieszczęście całe zajście widzi sędzia Frollo i każe mu natychmiast wracać do wieży. Archidiakon też kocha Cygankę, niestety nie jest jedynym… Sama dziewczyna darzy uczuciem (z wzajemnością) kapitana królewskich łuczników, Febusa, który przybywa do miasta, by służyć sędziemu. Te trzy męskie serca, tak się różniące, spowodują konflikt o dużych konsekwencjach… Historia o miłości, przyjaźni, honorze, ale także i bezwzględności i nienawiści.
John Rambo prowadzi teraz spokojne życie w północnej Tajlandii, zajmując się głównie rybołówstwem i łapaniem jadowitych węży. Pewnego dnia przewozi na drugą stronę rzeki grupę chrześcijańskich misjonarzy, podróżujących z dostawą lekarstw i żywności do ogarniętej wojną domową Birmy. Dwa tygodnie później okazuje się, że wkrótce po dotarciu na miejsce misjonarze wpadają w ręce zbuntowanych żołnierzy pod wodzą sadystycznego majora Pa Tee Tint. Miejscowy pastor organizuje grupę najemników, którzy mają odbić uwięzionych. Po raz kolejny niezbędna jest pomoc Johna Rambo, który nie zawaha się zaryzykować własnego życia w jednej z najniebezpieczniejszych misji, w jakiej zdarzyło mu się brać udział. Rozpoczyna się przeprawa przez piekło na ziemi.

Pianista

8,1
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.


Gdy atak Cylonów na dwanaście Kolonii nie osiąga celu, i okazuje się że rodzaj ludzki nie uległ zgodnie z planem eksterminacji, bliźniacze jednostki Numeru Jeden - Cavil, jeden na "Galactice" a drugi na Caprice, muszą improwizować, by zniszczyć to co pozostało z ludzkości.
Australia, koniec XIX wieku. Bracia Burns są poszukiwani w całym kraju za brutalne morderstwa i rozboje. Kapitan Stanley łapie dwóch z nich. Mike'a, najmłodszego, zabiera do więzienia, a starszemu, Charliemu, składa propozycję nie do odrzucenia. Ma on znaleźć i zabić trzeciego z braci, Arthura, który ukrywa się gdzieś na prerii, a wtedy razem z Mikiem będą mogli odejść wolno. Charlie przystaje na tą propozycję i wyrusza na poszukiwania starszego brata.
Opowiadanie krąży wokół tego, jak Nicholas Garrigan młody szkocki lekarz staje się przypadkowo osobistym medykiem nowego prezydenta Ugandy, Idi Amina, opisując stopniowe pogarszanie się kondycji moralnej kraju pod jego rządami. Początkowo Garrigan ignoruje przestępstwa jakich dopuszcza się Amin, ale w końcu musi skonfrontować się z faktami, gdy jego komentarze prowokują Amina do zamordowania ministra zdrowia. Garrigan nie widząc wyjścia z sytuacji wikła się w niebezpieczny związek z żoną Amina, przez co zachodzi ona w ciążę. Lekkomyślne postępowanie Garrigan nieuchronnie doprowadza do tego, że Amin dowiaduje się prawdy i zabija żonę w brutalny sposób. Garrigan usiłuje porzucić pracę dla Amina, co prowadzi do utraty przez niego paszportu. Zdesperowany Garrigan usiłuje otruć Amina, o czym ten się dowiaduje i wydaje rozkaz jego zamordowania. Garrigan zostaje uratowany przez ugandyjskiego lekarza, ale ten w rezultacie tej akcji ginie. Garrigan ucieka z grupą zakładników uwolnionych podczas francuskiej akcji kidnaperskiej na międzynarodowym lotnisku Entebbe. Podobnie jak książka na której jest oparty film, tutaj fakty mieszają się z fikcją dając pojęcie o tym, kim był ugandyjski prezydent Amin.
27 stycznia 1945 roku, w dniu wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, dla bohaterów opowieści - grupy Włochów, rozpoczyna się nowy okres w życiu - powrót do domu, a zarazem żmudny proces uczenia się na nowo normalnej rzeczywistości. Primo Levi - chemik z Turynu - ma przed sobą najdłuższą drogę; jego tułaczka trwa niemal rok. Pokonując kolejne etapy wędrówki uczy się sztuki przetrwania: zarabia pieniądze handlując z rosyjskimi żołnierzami; zdobywa całkowicie nowe dlań doświadczenia. Droga bohaterów wiedzie przez Polskę, Ukrainę i Związek Radziecki. Ich oczami oglądamy świat, który próbuje otrząsnąć się ze skutków wojny. Dla Primo roczna niemal tułaczka jest w istocie czasem bolesną, przede wszystkim jednak oczyszczającą wędrówką w głąb samego siebie, odkrywaniem najskrytszych pokładów świadomości i podświadomości. Jej ostatnim etapem jest próba opisania doznanych doświadczeń również w imieniu tych, których pochłonęła wojna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…