Filmy izrael, nastolatek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje izrael, nastolatek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Izrael, lata 50. dwudziestego wieku. Trójka nieodłącznych, szkolnych przyjaciół – Benji, Huey i Bobby – spędza czas głównie na podrywaniu dziewczyn. Najlepiej idzie to Bobby'emu, lokalnemu przystojniakowi, któremu żadna się nie oprze. Podrywa uroczą Nikki, w której zakochał się Benji, zdający sobie sprawę, że Bobby'emu chodzi jedynie o „zaliczenie kolejnej panienki” i zdobycie jej dziewictwa. Bobby dopina celu, a skutkiem tego jest ciąża Nikki. Nie mając oparcia w swym niedawnym partnerze, otrzymuje pomoc od Benjiego, który zdobywa pieniądze na zabieg usunięcia ciąży.
Wrażliwy i romantyczny Benji po raz kolejny zakochuje się w nowej dziewczynie. Jest nią Tammy. Kompletnie traci dla niej głowę. Po wielu podchodach w końcu udaje mu się zaprosić ją na randkę. Po udanych wspólnie spędzonych chwilach Benji planuje na imprezie u Hueya namówić Tammy na seks. Ta oburzona wychodzi, co wykorzystuje Martha, dziewczyna gospodarza imprezy. Summa summarum przez dziewczyny i swą głupotę trójka przyjaciół obraża się na siebie, oskarżając się kolejno o zdradę i kłamstwa.

Samsara

7,7
Po 20 latach od nakręcenia kultowej Baraki Ron Fricke powraca na ekrany kin fenomenalnym obrazem Samsara. To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką, nominowanej do Oscara za oprawę muzyczną do Gladiatora, Lisy Gerrard z Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. Samsara zabiera nas w miejsca piękne i dotąd nieznane, pokazując przy tym potęgę natury, wpływ cywilizacji na przyrodę i życie człowieka, diametralnie odmienne życie ludzi w różnych zakątkach świata i skłania do refleksji nad kierunkiem, w którym podąża współczesna cywilizacja. PRZYGOTUJ SIĘ NA NIESPOTYKANĄ UCZTĘ DLA ZMYSŁÓW.


Naama Barash to 17-latka, która stara się znaleźć własną tożsamość w świecie, który mam inne poglądy niż ona. W rodzinnym domu królują kłótnie wywołane przez seksistowskiego ojca o rasistowskich poglądach, a starsza siostra dziewczyny ucieka do izraelskiej armii. Wszystko jednak się zmienia, kiedy w szkole Naamy pojawia się nowa uczennica - Hershko, o bardzo liberalnych poglądach, która wprowadzi Naamę w świat wolności, narkotyków i seksu.
Błyskotliwa i jednocześnie przenikliwa opowieść o wielodzietnej rodzinie, w której jeden z synów odkrywa swe homoseksualne skłonności. Nie homoseksualizm jest tu jednak najważnieszy, to tylko punkt wyjścia do refleksji o tym, jaką drogą przez mękę potrafi być dorastanie jednostki nadwrażliwej i o tym, że tzw. normalna rodzina w tym bolesnym procesie wcale nie pomaga.
Palestyńsko-izraelski chłopiec o imieniu Eyad (Tawfeek Barhom) zostanie wysłany do szkoły z internatem w prestiżowej, żydowskiej Jerozolimie, gdzie walczy się z problematyką języka, kultury i tożsamości.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…