Wojenny 1979

Przedstawiamy listę 43 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czas Apokalipsy 8.3

W końcowym okresie wojny wietnamskiej kapitan Willard zostaje wysłany z misją wytropienia w dżungli, na terenie Kambodży, pułkownika armii amerykańskiej, który stanął na czele zbuntowanego plemienia walczącego zarówno przeciw Amerykanom, jak i Wietnamczykom. Wyprawa niewielkiej załogi, przeprawiającej się w górę rzeki w coraz bardziej niedostępne rejony zielonego piekła, obfituje w wydarzenia dramatyczne i wstrząsające, ale także absurdalne, jak choćby występy "króliczków" Playboya. Kiedy łódź dociera wreszcie do obozu charyzmatycznego pułkownika Kurtza, Willard przekracza kolejny, tym razem ostatni już krąg piekielny, odkrywając najmroczniejsze pokłady ludzkiej duszy staczającej się z wyżyn nadludzkich, heroicznych marzeń, na dno obłędnych idei.

Na Zachodzie bez zmian 7.4

Akcja filmu toczy się podczas I wojny światowej. Niemiec Paul Baumer i jego koledzy zaciągają się do armii pod wpływem zagrzewających do walki opowieści swego pedagoga. W okopach ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Ucieczka na Atenę 6.8

Podczas II Wojny Światowej, więźniowie obozu niemieckiego na wyspie, postanawiają uciec. Nie chodzi im tylko o wolność, ale i o skarb, który jest ukryty na szczycie wzgórza na wyspie.


Kuba 6.0

Hawana, Kuba, rok 1959. Rajska wyspa u progu rewolucji. Robert Dapes Connery cyniczny brytyjski najemnik, przybywa do kraju na wezwanie jednego z najbardziej skorumpowanych funkcjonariuszy Batisty Generała Bello Martin Balsam. Na miejscu jednak Dapes odkrywa, że nie potrafi zignorować brutalności i zdeprawowania reżimu Batisty. Nie umie także oprzeć się pięknej Alessandrze Pullido Adams, swojej dawnej kochance, teraz żonie bogatego kubańskiego właściciela ziemskiego. Otoczony przez niestabilnych w swych przekonaniach bojowników i ludzkie sępy, Dapes musi przede wszystkim dojść do porozumienia z samym sobą i swymi nieustannie zmieniającymi się poglądami jeśli zamierza wydostać się... żywy.

... droga daleka przed nami... 5.0

Wojtek i Piotrek są braćmi, rozłączeni w czasie okupacji, spotykają się w zrujnowanej przez wojnę Warszawie przy powstańczej mogile rodziców. Wcześniej, jako mali chłopcy walczyli w szeregach warszawskich harcerzy. Po klęsce powstania lądują w hitlerowskim obozie pracy...

1941 6.5

Po ataku wojsk Japońskich na Pearl Harbor, mieszkańcy Kalifornii wpadają w panikę myśląc, że będą następnym celem. Aby uspokoić opinię publiczną, wojsko wysyła tam piątą kolumnę. W tym samym czasie u wybrzeży Kalifornii, pojawia się Japoński okręt podwodny, którego załoga chce dokonać jakiegoś spektakularnego ataku na terytorium USA.

Sekret Enigmy 6.9

Było ich trzech: Marian Różycki, Jerzy Rejewski i Henryk Zygalski, ukończyli z wyróżnieniem Uniwersytetu Poznański na wydziale matematycznym. Robią szybką karierę w wojsku pracując w ściśle tajnej misji nad złamaniem kodu niemieckiej maszyny szyfrującej - Enigmy. Po kilku latach, jeszcze przed wybuchem wojny udaje im się tego dokonać. Ponadto powstaje polska wersja Enigmy, umożliwiająca mechaniczne rozszyfrowywanie treści depesz. Wybucha wojna...

Jankesi 6.0

Druga wojna światowa. Do bazy utworzonej na obrzeżach małego miasteczka w południowym Lancashire przybywają żołnierze amerykańscy. Pozostali w miasteczku Brytyjczycy odnoszą się do nieokrzesanych Jankesów z pogardą, Amerykanów zaś drażni chłód i zarozumialstwo wyspiarzy. Ale żołnierze spragnieni są kobiet, a kobiety z miasteczka także coraz gorzej znoszą wojenną samotność.

Elegia 8.0

Akcja obrazu rozgrywa się w 1945 roku. Armię Czerwoną od Berlina dzieli zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. I Armia Wojska Polskiego wyzwala Pomorze Zachodnie. Tymczasem 2 lutego Niemcy łapią w zasadzkę oddział polskich żołnierzy. Zamykają ich w stodole, którą następnie podpalają.

Przeprawa 6.7

Historia rozgrywa się w hiszpańskich Pirenejach, przez które odbywają się nielegalne przeprawy z okupowanej Francji do Hiszpanii. Do bacówki baskijskiego pasterza, położonej wysoko w górach, przychodzą francuscy partyzanci. Wśród nich jest amerykański naukowiec, prof. Bergson. Bask zgadza się za pieniądze przeprowadzić przez granicę profesora i jego rodzinę, których ścigają faszyści. Uciekinierów poszukuje w górach bezwzględny hitlerowiec, kapitan Berkow. Czy uda im się go przechytrzyć?

Słowa kluczowe