Filmy narkotyk, dyskoteka, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje narkotyk, dyskoteka, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieść o młodym człowieku (Mark Wahlberg), który w latach 70tych zostaję gwiazdą przemysłu pornograficznego w Kalifornii. Wzbudza on zachwyt i podziw współautorów i ekipy technicznej, ale jego nagła kariera rodzi także niechęć i zawiść.

Dealer

6,9
Frank, dealer narkotyków, lubi swoją pracę, dzięki której ma ładne dziewczyny i szybkie samochody. Zostaje jednak zatrzymany przez policję i to akurat wtedy, kiedy ma przy sobie paczkę heroiny. Wychodzi na wolność, ale właściciele narkotyków żądają zwrotu pieniędzy. Frank wpada w poważne kłopoty.

Babel

7,5
Film Babel to połączone trzy historie, które rozgrywają się w Maroko, Japonii, Tunezji i Meksyku. Wszystkie swój początek mają w tajemniczej tragedii małżeństwa na wakacjach. Brak porozumienia pomiędzy bohaterami, tak jak w biblijnej opowieści jest główną przyczyną dramatów.


Lato w Nowym Jorku nigdy nie było bardziej upalne niż w 1977 roku - temperatura utrzymywała się niezmiennie powyżej 40 stopni Celsjusza. Działy się wtedy rzeczy wielkie i straszne. Na miasto spadła plaga kradzieży. Yankees wygrali mistrzostwa świata w baseballu. Trwało dyskotekowe szaleństwo, eksplodował punk rock. Noce spędzano w kultowych klubach 'Studio 54' i 'Plato's Retreat'. Ale kiedy nadchodziła noc, nadchodził też strach - w Nowym Jorku pojawił się psychopata, strzelający z rewolweru kaliber 44 do przypadkowych ludzi. Morderca, nazwany przez prasę "Syn Sama" ("Son of Sam"), dokonał serii potwornych mordów. Nowy Jork ogarnęła panika. Z właściwą sobie wirtuozerią Spike Lee tworzy panoramiczny obraz wydarzeń tamtego lata - lata Sama. "Mordercze lato" pokazuje, w jaki sposób pod wpływem morderstw Syna Sama dezintegruje się życie na Bronksie, zaufanie zmienia się w strach, a przyjaciele stają się wrogami. Film opowiada prawdziwą historię. "Stare, dobre czasy" - mówi z ironią i nostalgią na początku filmu legendarny dziennikarz Jimmy Breslin, wspominając Nowy Jork 1977 r., kiedy narkotyki i przemoc były wszechobecne, a całe miasto żyło w strachu przed Synem Sama. Breslin otrzymywał listy od Syna Sama, czyli Davida Berkowitza. Zanim jednak Berkowitz został złapany, zabił 6 osób i 7 ciężko ranił.
Dramatyczna historia szesnastoletniej dziewczyny, która zostaje prostytutką. Do podjęcia się tej profesji zmusza ją sytuacja życiowa i posiadane dziecko, które chce utrzymać. Poznaje ponury świat prostytucji w którym stara się zachować resztki godności.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…