Akcja 1952

Przedstawiamy listę 24 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1952 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zombies of the Stratosphere 7.0

Marsjanie chcąc uratować swoją rasę przed zagładą, postanawiają przesunąć Marsa, na orbitę Ziemi. By tego dokonać trzech z nich, przybywa na naszą planetę, gdzie zamierzają skonstruować bombę H i wypchnąć Ziemię w kosmos. Plany złoczyńców krzyżuje jednak Larry Martin posiadający specjalny, rakietowy skafander, oraz jego zespół.

Karmazynowy pirat 7.5

Karmazynowy Pirat - postrach Karaibów w XVIII wieku - to doskonały herszt piratów, właściwie nawet bardziej korsarz niż pirat. Ze swoją załogą przejmuje hiszpański galeon, na którego pokładzie znajduje się broń i amunicja. Decyduje się sprzedać je przywódcy rebeliantów - El Libre. Musi także zapanować nad własną załogą, która buntuje się przeciw niemu. Vallo pozna kobietę, w której się zakocha oraz uwolni profesora budującego pierwszą łódź podwodną.

The Black Castle 6.0

Sir Ronald Burton wyrusza do posiadłości hrabiego Karla von Bruno, by dowiedzieć się co stało się z jego przyjaciółmi. Hrabia nie wiedząc kim jest przyjmuje go w swoim zamku, ale wkrótce odkrywszy prawdę postanawia zabić.


Radar Men from the Moon 7.0

Na Ziemię przybywa obcy z księżyca, mający przygotować teren pod przyszłą inwazję. Wykorzystując do pomocy dwóch zbirów, obcy niszczy kilka strategicznych obiektów, niezwykle zaawansowanym działem atomowym. Do odnalezienia sprawcy tych zniszczeń przydzielony zostaje Cody i jego ekipa. Naukowcy szybko odkrywają prawdę i chcąc powstrzymać inwazję udają się na Księżyc.

Tarzan's Savage Fury 6.0

Do Afryki przybywa kuzyn Tarzana, ale wkrótce zostaje zabity przez swojego przewodnika Rokova. Morderca namawia przyjaciela, by ten udawał kuzyna przed Tarzanem, dzięki czemu władca dżungli doprowadzi ich do ukrytych diamentów. Podstęp się udaje i bandyci wraz z Tarzanem i Jane udają się do miejsca, gdzie żyli jego rodzice.

Big Jim McLain 10.0

Słowa kluczowe