Filmy piractwo

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje piractwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach 7.0

Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) dostaje propozycję od angielskiego króla, by odnalazł Źródło Młodości. Pewna kobieta z przeszłości Jacka wciąga go na statek Czarnobrodego (Ian McShane). Ale nie tylko oni udają się w wyprawę. Za nimi podążają Hiszpanie oraz Barbossa (Geoffrey Rush) jako angielski korsarz.

Żółtobrody 7.2

Jeszcze jedna komedia o piratach. Składająca się z pierwszorzędnych komików załoga statku z trupią główką na banderze pragnie odnaleźć ukryty skarb. Humor znany z produkcji grupy Monty Pythona. Miłośnicy Marty'ego Feldmana mogą zobaczyć go w jego ostatniej roli.

Piraci 7.6

Przygody brutalnego pirata, kapitana Flinta oraz członków jego załogi i rywalizujących z nim piratów w scenerii osiemnastowiecznych Karaibów.


Sidła namiętności 8.5

Camila Darién, porwana przez piratów ukochana córka kupca don Justa, po czterech latach powraca do rodzinnego miasteczka San Fernando. Dziewczyna w czasie swojej nieobecności była niewolnicą na wyspie La Mariana. Jej bogaty właściciel, zgorzkniały starzec don Timoteo, na przekór rodzinie żeni się z Camilą i czyni ją jedyną spadkobierczynią. Dopiero po jego śmierci, Camila mogła powrócić do domu. Jej bliscy są mocno zaskoczeni, gdyż byli przekonani, że dziewczyna nie żyje. Jej ukochany, kowal Santiago, zdążył już nawet ożenić się z jej siostrą, Ritą. Dawni narzeczeni są zrozpaczeni, ale szanują zawarty akt małżeństwa. W ślad za Camilą, aby odebrać jej majątek, do San Fernando przybywa piękna, lecz niewidoma córka don Timotea, Lisabeta, wraz ze starą opiekunką i przystojnym kuzynem Ricardem. Ricardo jest kapitanem statku pirackiego, na którym przebywała Camila. Już wtedy się nią interesował, a gdy ponownie ją widzi, jego uczucia odżywają. Kobieta, mimo obaw, również jest zafascynowana piratem. Wkrótce oboje rozumieją, że są w sobie bezgranicznie zakochani. Santiago nadal darzący miłością dawną narzeczoną, nie zamierza zostawić jej w spokoju. Między nim, a Ricardo powstaje zacięta rywalizacja. Nieokiełznany Ricardo i skromna Camila, wbrew swym zasadom zostają złapani w sidła ognistej namiętności, która nie podoba się wielu osobom.

Prawdziwi piraci z Karaibów 10.0

Na temat piratów powstało wiele legend. W literaturze i w filmie są to zazwyczaj barwni bohaterowie, zdolni do śmiałych i ryzykownych czynów. Naszą wyobraźnię pobudzają również ukryte skarby tych morskich rabusiów. Jacy byli naprawdę? Czy wszystkich można określić mianem piratów? Kim byli korsarze działający na terenie Karaibów, a także przy wschodnich wybrzeżach Ameryki Północnej, zachodnich wybrzeżach Afryki oraz na wodach Oceanu Indyjskiego? Wyjętymi spod prawa złoczyńcami czy marynarzami działającymi na zlecenie europejskich rządów? Często granice te były płynne i trudno jednoznacznie odpowiedzieć na podstawowe pytania.

Pirate Tales

Film dokumentalny przedstawiający wyczyny najbardziej znanych piratów, między innymi: Francisa Drake'a, Henry'ego Morgana, Williama Kidda, Czarnobrodego, Grace O'Malley, Williama Dampiera, Samuela Bellamy'ego, Bartholomewa Robertsa, Anne Bonny, Mary Read i Jacka Rackama.

Słowa kluczowe