Animowany 1956

Przedstawiamy listę 66 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rocket-bye Baby 6.0

W wyniku kosmicznego wypadku ludzkie dziecko zostaje dostarczone na Marsa, a mały Marsjanin trafia na Ziemię. Jego niezbyt szczęśliwym ojcem okazuje się Joseph Wilbur, który odtąd wraz z żoną próbuje wychować swojego zielonego syna.


Magoo's Puddle Jumper 6.3

Zdobywca Oscara w 1956 roku w kategorii animacji krótkometrażowych. Pan Magoo decyduje się kupić dla siostrzeńca używany samochód. Waldo próbuje nie dopuścić do sprzedaży, jednak przebiegły sprzedawca ucisza ostrożnego siostrzeńca. Podczas pierwszej jazdy samochód kierowany przez pana Magoo ląduje w oceanie. Podwodne środowisko, jak przepływające ryby, czy zatopione łodzie, nie wzbudza w nim podejrzeń, gdyż uznaje je za przejeżdżających kierowców, bądź zniszczone rezydencje.

Gee Whiz-z-z-z-z-z-z 7.0

Kojot podejmuje kolejne rozpaczliwe próby schwytania Strusia. Tym razem korzysta z karabinu, stalowej płyty oraz dynamitu. Jednak, jak zawsze, bezczelnemu Strusiowi udaje się bez trudu ominąć wszystkie pułapki, przy okazji wciągając w nie ich konstruktora.

Tajemnica starego zamku 7.0

Detektyw Rex udaje się do starego zamku. Odnajduje złodzieja drogich kamieni i porywacza małego kotka.

Katarynka

Pan Tomasz - emerytowany adwokat, kawaler - mieszka w warszawskiej kamienicy. Jest koneserem sztuki i miłośnikiem muzyki klasycznej. W swym mieszkaniu zgromadził pokaźną kolekcję obrazów. Do irytacji doprowadza go dźwięk katarynki dochodzący z podwórza…. Do mieszkania naprzeciwko wprowadza się kobieta z kilkuletnią dziewczynką. Mecenas jest zdziwiony i zaskoczony, kiedy widzi w oknie naprzeciwko, jak dziecko patrzy prosto w słońce, a potem tańczy, klaszcze i cieszy się słysząc melodię płynącą z katarynki… Czy będzie cierpliwie znosił znienawidzone dźwięki, aby uszczęśliwić ociemniałą dziewczynkę?

There They Go-Go-Go!

Kojot jest tak głodny, że lepi z gliny kurczaka, piecze go i próbuje zjeść. Jednak powoduje to tylko tyle, że traci ząb. Cała sytuacja na nowo budzi w nim apetyt na Strusia Pędziwiatra. Próbuje zatrzymać biegającego ptaka za pomocą liny, pistoletu na sprężynie i wielkiej procy.

Słowa kluczowe