Krótkometrażowy 1956

Przedstawiamy listę 90 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rocket-bye Baby 6.0

W wyniku kosmicznego wypadku ludzkie dziecko zostaje dostarczone na Marsa, a mały Marsjanin trafia na Ziemię. Jego niezbyt szczęśliwym ojcem okazuje się Joseph Wilbur, który odtąd wraz z żoną próbuje wychować swojego zielonego syna.

Zabójcy 5.0

Film Zabójcy powstał na odstawie prozy Ernesta Hemingwaya. To pierwszy film Andrieja Tarkowskiego. Został on zrealizowany jako swoista raca zaliczeniowa studentów Uniwersytetu Kinematografii. Profesor Romm zlecił swym studentom nakręcenie dramatu we wnętrzach, wykorzystując małą grupę aktorów. Późniejszy twórca Stalkera, wraz ze swoim kolegą i koleżanką z uczelni, podzielił film na trzy części, a główną sceną uczynił ujęcie w kafejce przedstawiające dwóch tytułowych zabójców czekających na swoje ofiary. W pierwszej scenie filmu rolę pobitego boksera gra przyszły reżyser Wasilij Szukszyn. Zabójcy to jeden z trzech filmów dokumentalnych, zrealizowany przez Tarkowskiego podczas studiów.


Magoo's Puddle Jumper 6.3

Zdobywca Oscara w 1956 roku w kategorii animacji krótkometrażowych. Pan Magoo decyduje się kupić dla siostrzeńca używany samochód. Waldo próbuje nie dopuścić do sprzedaży, jednak przebiegły sprzedawca ucisza ostrożnego siostrzeńca. Podczas pierwszej jazdy samochód kierowany przez pana Magoo ląduje w oceanie. Podwodne środowisko, jak przepływające ryby, czy zatopione łodzie, nie wzbudza w nim podejrzeń, gdyż uznaje je za przejeżdżających kierowców, bądź zniszczone rezydencje.

Tajemnica starego zamku 7.0

Detektyw Rex udaje się do starego zamku. Odnajduje złodzieja drogich kamieni i porywacza małego kotka.

There They Go-Go-Go!

Kojot jest tak głodny, że lepi z gliny kurczaka, piecze go i próbuje zjeść. Jednak powoduje to tylko tyle, że traci ząb. Cała sytuacja na nowo budzi w nim apetyt na Strusia Pędziwiatra. Próbuje zatrzymać biegającego ptaka za pomocą liny, pistoletu na sprężynie i wielkiej procy.

The Slap-Hoppy Mouse

Kot Sylwester bierze swojego syna Juniora na mysie polowanie, do starego domu w pobliżu szyn kolejowych. Pewien mały kangur, wprawiony w depresje wyskakuje z pociągu. Sylwester i Junior biorą go za olbrzymią mysz...

Słowa kluczowe