Biograficzny 1985

Przedstawiamy listę 27 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Maska 7.5

Florence "Rusty" Dennis ma jedynego dorastającego już syna - Rocky'ego, chłopaka zdolnego, mądrego, wrażliwego i niezwykle jak na swój wiek dojrzałego, jednak o bardzo zdeformowanej twarzy. mimo wielu przeciwieństw, "Rusty" stara się by jej dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo i wczesną młodość.

Pożegnanie z Afryką 7.2

Rok 1914. Karen Blixen i jej mąż Bror prowadzą w Kenii plantację kawy. Jednak zawarte z rozsądku małżeństwo nie jest szczęśliwe. Kobieta czuje się bardzo samotna. Na farmie odwiedzają ją dwaj myśliwi - Berkeley Cole i Denys Finch Hatton. Podczas kolacji Karen zabawia ich opowieściami. Zafascynowany Denys ofiarowuje jej pióro i proponuje, by spisywała te historie. Wkrótce ich znajomość przeradza się w gorący romans.


Taniec z nieznajomym 6.5

Film jest próbą ukazania tragicznej historii Ruth Ellis. Kobiety, która w roku 1955, jako ostatnia w Wielkiej Brytanii została skazana na śmierć poprzez powieszenie. Jest rok 1953. Ruth Ellis pracuje w nocnym klubie, by utrzymać siebie i swojego dziesięcioletniego syna. Kobieta jest w separacji ze swoim mężem. Dzięki swojemu przyjacielowi, Desmondowi Cussenowi, poznaje interesującego mężczyznę z wyższych sfer, który jest kierowcą rajdowym. Zaczyna ich łączyć wielka namiętność, która prowadzi do tragedii.

Mussolini i ja 7.0

W ostatnich latach wojny Benito Mussolini (Bob Hoskins), dyktator faszystowskich Włoch, doświadcza podwójnej przegranej: klęski na froncie oraz zdrady ze strony swojego zięcia, hrabiego Ciano (Anthony Hopkins).Konflikt rodzinny toczy się w warunkach stałych strat na froncie, intryg politycznych i towarzyskich, zmiany rządu i upadku faszyzmu. Ukochana córka Edda (Susan Sarandon) wybiera lojalność wobec swojego męża. Jedynie żona Mussoliniego, pozostaje mu wierna w trudnych chwilach, mimo świadomości, że zdradza ją z młodą kochanką.

Sweet Dreams

Biograficzna opowieść. Patsy Cline to znana i popularna piosenkarka. Nim znalazła się na szczycie kariery przeszła niełatwą drogę. W dążeniu do sławy nie zapomniała o swoich najbliższych i intymnym, prywatnym życiu. Starała się uczynić je lepszym i łatwiejszym dla wszystkich.

Kuzyn z Ameryki

Na farmie oddalonej od wielkich miast życie toczy się leniwie. Sandy, dwunastoletnia dziewczynka oczekuje na jakieś wydarzenie, które urozmaiciłoby szarą codzienność. Marzenie zostaje spełnione z chwilą przybycia na farmę kuzyna z Kalifornii. Za sprawą Butcha to lato zostanie w jej pamięci na zawsze.

Dziecko z marzeń

Niektórzy z miłośników "Alicji w krainie czarów" mogą być zaskoczeni faktem, że tytułowa bohaterka istniała naprawdę. Ułożoną przez siebie historię Lewis Carroll po raz pierwszy opowiedział pierwszego lipca 1862 roku, dziesięcioletniej Alice Liddel podczas rejsu łodzią w dół rzeki Isis. W roku 1932 osiemdziesięcioletnia Alice przyjeżdża do Nowego Jorku, by wziąć udział w sesji Uniwersytetu Columbia, poświęconej Carrollowi. W Alice zaczynają powracać wspomnienia, kiedy była małą dziewczynką i gdy znała Lewisa osobiście.

Słowa kluczowe